Informacje   

   Kontakt    

 Nasze sukcesy  

  Absolwenci   

Szkoła w panoramie 

            

Licznik odwiedzin: monitoring pozycji

Jesteś tutaj: Strona główna

Dodano: 31 października 2017

Słowem malowane – jesienne strofy

W Bibliotece Miejskiej 25 października po raz szósty zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie uczniowie o specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. Konkurs został przygotowany przez PCPPP i DM oraz Bibliotekę Miejska w Głogowie. Naszą szkołę reprezentowali:

- Tomasz Łopusiński z wierszem Władysława Broniewskiego „Kasztany, kasztany”,

- Jakub Marynik z wierszem „Dwa wiatry” Juliana Tuwima,

- Gracjan Szostak z wierszem „Szara Godzina” E. Szelbrug – Zarembiny.      więcej »

 

Dodano: 30 października 2017

Od ziarenka do bochenka - Święto Chleba

                "Być dobrym jak chleb"

                                                Brat Albert

„Od ziarenka do bochenka" to projekt, realizowany w naszej szkole z powodzeniem od 15 lat. Realizacja projektu wzbudza wielkie zainteresowanie. W czasie cyklu zajęć uczniowie poznają etapy pracy ludzi, którzy ten chleb wytwarzają (rolnik, młynarz, piekarz), aż do momentu, kiedy chrupiący i pachnący zagości na naszych stołach.     więcej »

 

Dodano: 30 października 2017

W "Krainie Smaków”

Uczniowie klasy 3c i 3d dnia 18 września udali się na wycieczkę do Boszkowa. Odwiedzili „Krainę Smaków”, gdzie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Dzieci poznały tajniki produkcji pizzy, od mieszania ciasta poprzez formowanie i dobieranie składników, aż do gotowego produktu. Zamieniły się w kucharzy, otrzymały fartuchy, czepki i wałki do ciasta. Własnoręcznie wałkowały, formowały ...       więcej »

Dodano: 30 października 2017

Akademia Małego Odkrywcy

„Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż – a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!”

                                                      Konfucjusz

12 października uczniowie klasy 3c i 3e ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w interaktywnych zajęciach na terenie Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie. Mali naukowcy rozwijali swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, logiczne myślenie przeprowadzając eksperymenty. Odkrywali tajniki fascynującego świata chemii i fizyki.    więcej »

 

Dodano: 30 października 2017

Kasztany przysmakiem danieli

W październiku odbyła się tradycyjnie kolejna zbiórka kasztanów. 42 uczniów biorących udział w tej zbiórce zebrały łącznie 739,16 kg tych darów.

Do najaktywniejszych można zaliczyć następujących uczniów:

Paulina Grześkowiak z kl. II b - 100 kgs

Kinga Kaźmierczak z kl. III c - 68 kg

Bartek Boczula z kl. 3 a i Rafał Boczula z kl. 2 b po  48 kg

Karolina Wójcik z kl. III b - 40 kg

Oszmaniec Vanessa z kl. 3 a i Braian Oszmaniec - po 40 kg

Malwina Kacprzak z kl. 3 b - 25,5 kg

Zebrane kasztany trafiły do Koła Myśliwskiego „ Szarak” w Grębocicach. Będą pysznym przysmakiem dla zgłodniałych danieli podczas zbliżającej się zimy. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom biorącym  udział w zbiórce.

 Bielec Iwona, Magdalena Orlińska, Aneta Domagała

 

Dodano: 30 października 2017

Dziewczyna na medal

Niezwykłym osiągnięciem może pochwalić się Karolina Oczadło z klasy III b, która zajęła II miejsce w I Kasztanowym Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Prezydenta Miasta Głogowa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dodano: 30 października 2017

Sukces za sukcesem

W m-cu sierpniu od 9 do 14.08.2017 Michał Grzebieniowski z klasy III b startował w Mistrzostwach Polski Młodzików, w których brało  udział ponad 1000 dzieci  z całej Polski. W turnieju  Szachów Szybkich w grupie  do lat 10 lat  na 140 zawodników uplasował się na 9 miejscu. Jeszcze lepiej zaprezentował się w turnieju Szachów Błyskawicznych w których zajął  6 miejsce a  spośród dzieci do lat 9 był pierwszy.

Kolejny duży sukces odniósł Michał w Żarowie  w dniach 25-26.09.2017r. w Mistrzostwach Dolnego Śląska, gdzie w grupie do lat 10, zajął drugie miejsce na 45 zawodników i jednocześnie zdobył tytuł wicemistrza Dolnego Śląska.

Natomiast w dniach 14 - 20.10.2017r. uczestnicząc w Kudowie Zdroju, w Eliminacjach Strefowych, do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików, Michał zajął bardzo wysokie, bo III miejsce. Gratulujemy!

 

Dodano: 29 października 2017

Ślubowanie I klas

W dniu 25 października 2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia i szkoły, dlatego uroczystość miała bardzo doniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe z niecierpliwością czekali na ten dzień...      więcej »

 

Dodano: 24 października 2017

Clowning z elementami języka angielskiego

W piątek odwiedzili nas angielskojęzyczni klauni, którzy w ramach śmiechoterapii,  wykonywali różnego rodzaju sztuczki, triki i zabawne skecze, utrwalające materiał poznany podczas lekcji języka angielskiego. Klauni powtórzyli z dziećmi nowopoznane zwroty i słówka. Na koniec zaprezentowali interaktywny pokaz, w którym udział brali uczniowie ...      więcej »

 

UWAGA!!!

Gdzie jest matematyka? W architekturze, sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych, a nawet w owocach.

Zapraszamy wszystkich (uczniów i dorosłych), którzy lubią fotografować do udziału w międzynarodowym konkursie Matematyka w obiektywie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej.

Żeby wziąć w nim udział, wystarczy dobrze się rozejrzeć, zrobić zdjęcie i powiązać je podpisem z matematyką. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: laptopy Apple MacBook, tablety, czytniki e-booków oraz plecaki, książki i gadżety.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.mwo.usz.edu.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 1listopada 2017r.

 

Dodano: 17 października 2017 

Mistrzowie SUDOKU 

Troje uczniów – Dominika Świętek z kl. VI c, Hubert Smaga i Julian Trochanowski z kl. IV b reprezentowało naszą szkołę w VI Powiatowym Konkursie dla uczniów szkół podstawowych klas IV – VI pt. „Zostań Mistrzem SUDOKU”, który odbył się 11 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Głogowie.

W zawodach wzięło udział ok. 40 uczniów. Przyznano 9 nagród. Drugie miejsce zajęła Dominika Świętek, a dziewiąte miejsce – Julian Trochanowski.       

Gratulujemy!

 

Dodano: 12 października 2017                          

Jabłuszko pełne snów i …witamin

Za nami „Tydzień smakosza jabłek”, tydzień zdrowych przekąsek, pełnych witamin i wartości odżywczych.

W ramach projektu edukacyjnego „Jesień zaczyna się we wrześniu” w naszej szkole odbyła się degustacja jabłek oraz kiermasz ciast jabłkowych i smakołyków. Dochód ze sprzedaży ciast został przeznaczony na pomoc chorej dziewczynce ...          więcej »

 

Dodano: 11 października 2017                          

Magiczny Teatrzyk Kamishibai

Czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. „Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek.”

W piątkowy poranek – 06.10.2017r. uczniowie klasy III c zostali zaproszeni do Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie, aby porozmawiać o przyjaźni, miłości, nie tylko do ludzi, ale i do zwierząt...     więcej »

 

Dodano: 9 października 2017

Dolnośląski Festiwal Nauki

W dniach 10-12 października, w Głogowie odbywa sie XX Dolnośląski Festiwal Nauki. Z tej okazji 12 października o godz. 11:30, w naszej szkole,  w sali gimnastycznej  odbędzie się wykład dr hab. Kazimierza Orzechowskiego, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego  pt. "O pożytkach z błędów w nauce".

Na wykładzie profesor wyjaśniać będzie: Czy każdy błąd prowadzi na manowce, czy z popełnionych błędów można dojść do prawdy, czym różni się błąd od oszustwa?  Postara się odpowiedzieć na te fundamentalne dla nauki pytania.

Zapraszamy wszystkich, wstęp wolny.

 

     UWAGA!

Badania komputerowe postawy ciała i stóp dla klas I-VI (salka korekcyjna)

odbędą się dnia 18 października 2017 (środa) od godz. 8.00

Termin badań został przesunięty ze względu na Festiwal Nauki.

 

Dodano: 6 października 2017

Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 20.09.2017r. as. szt. Marcin kuc i as. sz. Andrzej Dominiak w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, spotkali się z uczniami klas pierwszych. Podczas spotkania policjanci przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze...     więcej »

 

Dodano: 6 października 2017

Korowód Historyczny

22 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Korowodzie Historycznym, który upamiętniał ważne wydarzenie w historii Głogowa. Był to zjazd monarchów w 1462 roku, podczas którego spotkali się dwaj królowie – Kazimierz Jagiellończyk król Polski i czeski król Jerzy z Podiebradu.

Barwny korowód przeszedł spod Ratusza pod Zamek Książąt Głogowskich. Tam uczniowie mieli możliwość zobaczyć popisy walk rycerskich i pokazy grup rekonstrukcyjnych.

Renata Niewiarowska i Mirosława Matczak

 

Dodano: 2 października 2017

„Zielony Kopciuszek”

28 września uczniowie klasy 3 c i 3 e obejrzeli w Miejskim Ośrodku Kultury interaktywny spektakl muzyczny pt. „Zielony Kopciuszek”. Dzięki licznym piosenkom, animacjom i konkurencjom dzieci zostały przeniesione w świat baśni o Kopciuszku, jakiej jeszcze nie znały. Spektakl w prosty sposób przypomniał najmłodszym jak ważny jest stosunek do przyrody, a także jak należy o nią dbać...   więcej »

 

Dodano: 1 października 2017

Strażacy w naszej szkole

11 września. do naszej szkoły zostali zaproszeni wyjątkowi goście, a mianowicie gościliśmy strażaków z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Serbach oraz Ochotniczą Straż Pożarną –Jednostkę Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie.
W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, a także...    więcej »

 

Dodano: 28 września 2017

„Segregacja - rewelacja”

Dnia 25 września uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach recyklingu na sportowo. Zabawa była przednia. Eko – jogging, eko – klasy, eko – kapsle, gra w sznurek, czy eko - gra planszowa to tylko niektóre konkurencje, z którymi przyszło się zmagać uczestnikom.  Nie  wystarczyły tylko umiejętności sportowe, ale liczyła się  dokładność i precyzja przy pokonywaniu przeszkód z surowców wtórnych, a także spryt i pomysłowość przy pokonywaniu toru przeszkód przez plastikowe nakrętki...     więcej  »

 

Dodano: 28 września 2017

Ogólnopolska akcja: BohaterON - włącz historię!

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną."

Renata Niewiarowska i Ewelina Andrasz

 

PROSTUJMY DZIECIOM ŚWIAT!!! 

W trosce o prawidłowy rozwój fizyczny naszych uczniów w naszej szkole: 

- dnia 28 i 29 września (czwartek i piątek) odbędą się przesiewowe (oglądowe) badania postawy (bezpłatne) uczniów klas II i IV w salce korekcyjnej.

dnia 11 października (środa) odbędą się komputerowe badania postawy ciała i stóp (koszt 30 zł) dla wszystkich rodziców zainteresowanych prawidłowym rozwojem swoich dzieci (wszystkie te badania są porównywalne przez rodzica) z  klas I-VI.

 

Dodano: 26 września 2017

II miejsce naszych lekkoatletek

Dnia 26.09.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Głogowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Parku Południowym. Dziewczęta z naszej szkoły spisały się znakomicie zdobywając II miejsce...        więcej »

 

Dodano: 24 września 2017

Sprzątanie Świata - Polska 2017

„Nie ma śmieci są surowce” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątanie świata. Tradycyjnie  we współpracy z Wydziałem Komunalnym Dział Gospodarki Odpadami Komunalnymi  Urzędu Miejskiego w Głogowie  22 września  do akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły. Celem akcji  jest dbałość o czystość środowiska naturalnego... więcej  »

 

Dodano: 13 września 2017

Nagroda wójta gminy

Uczeń naszej szkoły, Mariusz Pałatyński  za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce i wzorowe zachowanie, w roku szkolnym 2016/2017, otrzymał nagrodę wójta Gminy Kotla. Gratulujemy!

 Wychowawca: Mirosława Matczak

 

Co rodzic powinien wiedzieć

w nowym roku szkolnym 2017/2018      zobacz »

 

                                 

Powiatowy Konkurs Fotograficzny

dla klas 1-7 szkół podstawowych pod honorowym patronatem

Prezydenta Miasta Głogowa

"Głogów w obiektywie"

Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Głogowie serdecznie zapraszają uczniów klas 1-7 szkół podstawowych powiatu głogowskiego do udziału w konkursie "Głogów w obiektywie".      więcej »

 

Obiady w szkole

Żywienie uczniów w naszej szkole odbywa się przez cały rok szkolny z wyjątkiem przerw świątecznych, ferii zimowych oraz dni wyznaczonych, jako wolne od nauki.

Stawka żywieniowa wynosi - 4,00  zł

Wpłacać za obiady można  w szkole (gabinet intendenta szkoły).

Opłata za obiady jest zbierana w pierwsze trzy dni  miesiąca u intendenta, godziny zbierania opłat będą zawsze wywieszone na tablicach informacyjnych. Dziecko może korzystać z obiadów szkolnych dopiero po okazaniu bloczka obiadowego na bieżący miesiąc.

W przypadku nieobecności ucznia uprawnionego do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej zwraca się opłaty (za każdy dzień nieobecności) pod warunkiem, że nieobecność zostanie zgłoszona  do godz. 9.00 (w dniu nieobecności) ustnie lub pod nr tel. 76/7286584 lub  76/7286580.

 Przykładowy jadłospis »

 

UWAGA!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

dla klas I-VI odbędzie się 4 września o godz. 8.00

w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy Al. Wolności 74,

dla klas VII oraz II i III Gimnazjum

w budynku Gimnazjum nr 1 przy ul. Sikorskiego 11

również o godz. 8.00.

 

 

 Wyprawka ucznia klasy I w roku szkolnym 2017/2018

Wyprawka zawiera materiały do prac plastycznych:

▪ papier ksero A4

▪ klej "Magic"

▪ kredki "Bambino"

▪ chusteczki higieniczne w pudełku

Wymienione przybory wykorzystywane będą wspólnie przez wychowanków świetlicy podczas zajęć plastycznych. Nie ma potrzeby kompletowania materiałów w teczkach ani ich podpisywania.

Wyprawkę dzieci przynoszą w pierwszym tygodniu września 2017r.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 prosimy rodziców/opiekunów o zgłoszenie się do świetlicy szkolnej w celu potwierdzenia uczestnictwa dziecka w zajęciach świetlicowych, co pomoże w organizacji pracy.

Dziękujemy,

Wychowawcy świetlicy

 

UWAGA!

STYPENDIA/ZASIŁKI MOPS

INFORMACJA W SPRAWIE STYPENDIÓW/ZASIŁKÓW SZKOLNYCH  NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 Od września 2017r. wnioski o przyznawanie stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego należy składać

w MOPS w Głogowie. Prosimy o zapoznanie się z nowymi warunkami.

więcej informacji                         wniosek

Strony:  « poprzednia    1     2     3     4 

  tel.  76 728 65 80

         76 726 56 28

  fax: 76 728 65 95

  e - mail:

  sp2sekretariat@fhu-anmar.pl

www.gim1.glogow.pl

8.00 - 8.45

8.55 - 9.40

  9.50 - 10.35

 10.45 - 11.30

 11.45 - 12.30

 12.45 - 13.30

 13.35 - 14.20

Kalendarz - Polski, Calendian

Copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie