Informacje   

   Kontakt    

 Nasze sukcesy  

  Absolwenci   

Szkoła w panoramie 

            

Licznik odwiedzin: monitoring pozycji

Jesteś tutaj: Strona główna

Dodano: 29 grudnia 2017

Konkurs kolęd i pastorałek

14 grudnia w naszej szkole odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była świetlica szkolna. Konkurs, którego celem jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, przebiegał w bardzo uroczystym klimacie. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas I - III,  reprezentujących 10 szkół z terenu miasta Głogowa.  Młodzi artyści wykonali tradycyjne kolędy i pastorałki w zróżnicowanych aranżacjach...           więcej» 

„- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę.Co wtedy? Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie  i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.”

Alan Alexander Milne

 „Kubuś Puchatek”

Uczniowie klasy 3c często odwiedzają bibliotekę szkolną i pedagogiczną. Mogą tu znaleźć ciekawe lektury, sięgnąć po interesujące czasopisma oraz uczestniczyć w lekcjach, których celem jest zapoznanie młodego czytelnika z rolą książki w życiu człowieka oraz wymiana swoich poglądów na temat przeczytanej lektury...      więcej »

Dodano: 29 grudnia 2017

Pieczemy świąteczne pierniczki

15 grudnia klasa 3c poczuła już magię świąt Bożego Narodzenia. Zapach cynamonu, kardamonu, anyżu, imbiru, gałki muszkatołowej i wanilii unosił się w stołówce szkolnej. Dzieciaki z wielką radością wałkowały wcześniej przygotowane przez panią Agnieszkę ciasto, wykrawały, przy pomocy foremek, różnorodne kształty i z uwagą obserwowały proces pieczenia ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały lukrem oraz kolorową posypką.    więcej »

Dodano: 29 grudnia 2017

Głogów miastem świętego Mikołaja

Dnia 8 grudnia klasy 2b, 3a, 3b i 3c uczestniczyły w nietypowej lekcji historii na terenie Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.  Zajęcia zostały przygotowane z okazji Dni Świętego Mikołaja organizowanych corocznie w naszym mieście. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z sylwetkami patronów naszego miasta.

Pan Dariusz Czaja prezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, w bardzo przystępny, humorystyczny i ciekawy sposób przedstawił nam sylwetki patronów Głogowa...     więcej »

Dodano: 21 grudnia 2017

Finaliści  konkursu: Matematyczny bieg po wiedzę"

W dniu 11 grudnia 2017 roku drużyna uczniów klas piątych w składzie: Aleksandra Onuchowska kl. 5a, Aleksandra Urban kl. 5a, Kacper Dorożyński kl. 5c i Bolesław Chruszcz kl. 5c zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Drużynowym "Matematyczny bieg po wiedzę".

Uczniom tym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano: 20 grudnia 2017

Stypendyści w naszej szkole

Miło nam poinformować, iż decyzją Prezydenta Miasta Głogowa pana Rafaela Rokaszewicza uczniowie naszej szkoły, osiągający najwyższe wyniki w nauce, zostali nagrodzeni stypendium naukowym.     więcej »

Dodano: 17 grudnia 2017

Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze dla dzieci

Ekolandia.edu

13 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IV b, V c i VI c uczestniczyli w warsztatach ekologiczno–przyrodniczych EKOLANIA EDU przeprowadzonych przez FUNDACJĘ RECAL. Fundacja Recal wspiera odzysk i ponowne przetworzenie aluminiowych puszek po napojach oraz innych opakowań, w których aluminium jest materiałem dominującym.   więcej »

Dodano: 18 grudnia 2017

Na podium

Dnia 15 grudnia uczniowie klas III wzięli udział w Międzyszkolnym Wieloboju Sprawnościowym w SP 14 w Głogowie. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie: Karolina Oczadło, Malwina Kacprzak, Julia Świętek, Wiktoria Kupczyk, Paulina Nowak, Jakub Bilski, Mateusz Kurzeja, Paweł Witczak, Kacper Gniewosz i Michał Grzebieniowski.

Po wykazaniu się szczególnymi umiejętnościami w przeskoku przez skakankę,  rzutach do kosza i do celu, skoku w dal i podbijaniu piłeczki ping pong, nasi uczniowie zajęli zaszczytne I miejsce.      więcej »

 

Dodano: 18 grudnia 20

Zwycięstwo w konkursie

Dnia 14 grudnia uczniowie klasy III b w osobach: Julia Świętek, Paweł Błażejewski i Michał Grzebieniowski reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Literackim pn. „Doktor Dolitte i jego zwierzęta”, który odbył się w SP 14 w Głogowie.

Ich wiedza ze znajomości książki H. Loftinga sprawdzana była w formie pisemnej (np. test wyboru, udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania, krzyżówka, zagadki itp.). Wykazali się doskonałą znajomością ww.  książki zajmując  I miejsce.  Serdeczne gratulacje!

I. Bielec

Dodano: 18 grudnia 2017

Finał Szlachetnej Paczki

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka. W pierwszym tygodniu grudnia odbyła się zbiórka darów w postaci artykułów spożywczych i słodyczy. Uzbierane dary trafiły do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, gdzie wolontariusze przygotowywali paczki, które 9 i 10 grudnia, a więc w dniu Finału Szlachetnej Paczki trafiły  dla potrzebujących.

Serdecznie dziękuję wszystkim zainteresowanym za okazaną szczodrość.

Szkolny koordynator- Bielec Iwona

Dodano: 18 grudnia 2017

Lekcja wychowania fizycznego z trenerem LA

Dnia 14.XII.2017, w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Sprawny Dolnoślązaczek”, uczniowie klasy I a i I b uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego z trenerem LA (lekkoatletyki) Tadeuszem Karpowiczem.

Po intensywnej rozgrzewce, w której znalazły się bardzo ciekawe ćwiczenia rozciągające i równoważne uczniowie pokonywali tor przeszkód...            więcej »

Dodano: 17 grudnia 2017

Dzień Górnika 2017

4 grudnia swoje święto obchodzi górnicza brać. W naszej szkole obchodzone jest ono ze szczególnym pietyzmem, ponieważ mieszkamy  w bliskim sąsiedztwie kilku kopalń rudy miedzi i wiele rodzin związanych jest z górnictwem.

My również chcieliśmy uczcić to wspaniałe święto a przede wszystkim dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej niebezpiecznej pracy, dlatego gościliśmy w tym roku w naszej szkole pana Grzegorza Woźniaka i pana Daniela Pełecha.     więcej »

Dodano: 16 grudnia 2017

Lekcja Wychowania Fizycznego z Mistrzem 

Dnia 11.XII.2017 roku uczniowie klas I  uczestniczyli w „Lekcji WF z Mistrzem” Maciejem Paterskim – kolarzem szosowym.

W pierwszej części zajęć pierwszoklasiści uczestniczyli w kolarskiej rozgrzewce i zabawach. W drugiej części spotkania pan Maciej opowiadał o wyścigach kolarskich, pokazał uczniom klasy I a, I b, I c i II a film oraz swoje trofea.       więcej »

Dodano: 11 grudnia 2017

Wspólne kolędowanie

Po raz XIII w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się przedświąteczne spotkanie integracyjne - „Wspólne kolędowanie”, w którym uczestniczyły zaprzyjaźnione szkoły i przedszkola. Naszą szkołę reprezentowała grupa wokalno–taneczna, w skład której wchodzi klasa 3 d oraz Oliwia Chojnacka z klasy 5b. Wykonaliśmy  kolędę „Mizerna, cicha”.    więcej »

Dodano: 11 grudnia 2017

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Z okazji Międzynarodowego  Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla uczniów klas I – III  pod hasłem „Mój niepełnosprawny kolega/ Moja niepełnosprawna koleżanka”.

Uczniowie z klas pierwszych i drugich wykonali przepiękne prace plastyczno – techniczne, które można podziwiać w holu naszej szkoły...    więcej »

Dodano: 11 grudnia 2017

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

5 grudnia 2017 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie już uczniowie klas młodszych oraz przedstawiciele klas starszych uczestniczyli w uroczystości z udziałem Świętego Mikołaja podczas, której zapalone zostały światełka na szkolnej choince.

Uczniowie klasy 5 b przygotowali montaż słowno – muzyczny związany z Mikołajem, prezentami i świętami, któremu wtórował chór aniołków z klasy 3 b...    więcej »

Dodano: 10 grudnia 2017

„Cztery żywioły”                                      

Uczniowie z klasy 3d zorganizowali cykl zajęć teatralnych, w których skład wchodziła lekcja otwarta dla kolegów i koleżanek z klas 2a i 1c dla rodziców i nauczycieli. Odwiedziła nas również grupa z Przedszkola Publicznego nr 10. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor.

Uczniowie zaprezentowali się z edukacyjnym przedstawieniem „Cztery żywioły” podczas którego zaproszeni goście w ciekawej i oryginalnej wersji mogli zapoznać się z czterema siłami natury.  więcej »

Dodano: 9 grudnia 2017

Angielski przy okazji


Miło nam poinformować, że dzięki przychylności Przewodniczącego Rady Rodziców udało nam się zrealizować śmiały i innowacyjny pomysł naklejenia na każdy stopień schodów najczęściej używanych i najpraktyczniejszych zwrotów i wyrażeń w języku angielskim. Napisy są kolorowe, wyraźne, czytelne i nie da się przejść obok nich obojętnie.

Mamy nadzieję, że ta ciekawa inicjatywa przyniesie wymierne korzyści społeczności szkolnej.   więcej»

Dodano: 8 grudnia 2017

Wycieczka do teatru

7 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IV a i V b w ramach mikołajkowego prezentu wybrali się na spektakl Akademia Pana Kleksa do Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Mimo, że Akademia Pana Kleksa jest pozycją literatury dziecięcej bardzo znaną to wzbudziła duże zainteresowanie. Do tej pory uczniowie znali jedynie adaptację filmową książki, a teraz mieli możliwość obejrzeć adaptację teatralną...    więcej »

Dodano: 8 grudnia 2017

Tydzień Pluszowego Misia

W dniach od 27.11 – 01.12.2017r. w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny Tydzień Pluszowego Misia skierowany przede wszystkim do uczniów klas młodszych. Miś to jedna z pierwszych zabawek jaką otrzymujemy w dzieciństwie i jedna z najbardziej ulubionych. Miś, misiaczek, misiek  to niezawodny przyjaciel, miła przytulanka, powiernik najskrytszych sekretów. Tymi wspaniałymi cechami zaskarbił sobie sympatię najmłodszych...     więcej »

Dodano: 6 grudnia 2017

Barbórka - spotkanie z górnikami

4 grudnia 2017 roku z okazji "Barbórki" uczniowie klasy 1 a gościli górników z kopalni ZG Rudna. Był to tato Sandry, pan Dariusz Drankiewicz i tato Oli i Hani, pan Jacek Aleksandrowicz. Panowie przyszli w galowych mundurach, a na czapkach, które nazywają się czako mieli piękne czarne pióropusze.

W czasie spotkania dzieci poznały tradycje górnicze oraz zdobyły wiedzę i informacje na temat organizacji pracy i funkcjonowania kopalni.   więcej»

Dodano: 1 grudnia 2017

Powiatowy Konkurs Fotograficzny - "Głogów w obiektywie” pod honorowym

patronatem Prezydenta Miasta Głogowa, rozstrzygnięty!

23 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego - „Głogów w obiektywie”.  Mali fotoreporterzy mieli za zadanie okiem obiektywu uchwycić niepowtarzalne walory przyrodnicze, architektoniczne, historyczne naszego miasta. Do konkursu zgłoszono  ponad  200 fotografii wykonanych przez uczniów szkół podstawowych miasta i powiatu głogowskiego.     więcej »

Dodano: 1 grudnia 2017

Zawody pływackie dla klas I-III

Dnia 1.12.2017 roku odbyły się zawody pływackie dla klas I-III w ramach Aqualigi, na pływalni "Chrobry". Nasi uczniowie spisali się wspaniale, wykazali się dużymi umiejętnościami pływackimi - przepływając 25 m i 50 m  stylem grzbietowym.   więcej »

UWAGA!!!

Zajęcia komputerowo - językowe w czasie ferii zimowych 2018

Uprzejmie informujemy, że podczas ferii w naszej szkole odbywać będą się bezpłatne zajęcia językowe i komputerowe połączone z warsztatami muzycznymi, plastycznymi, tanecznymi i filmowymi. Zajęcia edukacyjne będą się odbywały w godzinach 8:00 - 10:00 od poniedziałku do piątku w dniach 15 - 19 stycznia 2018.

Chętnych rodziców prosimy o pobranie, wypełnienie i dostarczenie zgody na zajęcia edukacyjne do 12 stycznia.  pobierz »

UWAGA!

Stowarzyszenie Strażacy wspólnie przeciw Białaczce prowadzi akcję PACZKA DLA DZIECIAKA NA ŚWIĘTA OD STRAŻAKA, której celem jest zorganizowanie niespodzianki dla dzieci przebywających na Oddziałach Onkologii Dziecięcej.    więcej »

 

Dodano: 23 listopada 2017

Wycieczka do Humanitarium!

Ogrody Doświadczeń to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia i Dolnego Śląska. Goście odwiedzający „Humanitarium”, uczą się i jednocześnie bawią na interaktywnej wystawie oraz na specjalnie przygotowanych warsztatach edukacyjnych.

9 listopada, nasi uczniowie z klasy 2b i 3a wraz z wychowawcami wybrali się właśnie do "Humanitarium" do Wrocławia. Tam, dzięki interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym uczniowie zgłębiali tajniki nauk ścisłych, angażując wszystkie zmysły.    więcej »

Dodano: 22 listopada 2017

Pasowanie na świetlika

Aby tradycji stało się zadość, w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na świetlika. Grono Pierwszaków zostało należycie przyjęte do społeczności szkoły. Podczas uroczystości dzieci zmierzyły się z konkurencjami wymagającymi współpracy, kreatywności, zwinności i odwagi np., kiedy jadły cytrynę! Poradziły sobie znakomicie. Na koniec przyrzekły, że będą przestrzegać zasad panujących w świetlicy, służyć pomocą innym i rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy.    więcej »

Dodano: 15 listopada 2017

Dolnośląski Festiwal Nauki    

W dniach 11 i 12 października 2017 w naszej szkole w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się różne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

„Mózg płata figle” - Zajęcia te przeprowadzone zostały w sali korekcyjnej dla uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi...    więcej »

 

Dodano: 14 listopada 2017

Święto Niepodległości w naszej szkole

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, podczas której uczciliśmy pamięć poległych w walce o naszą Ojczyznę.

Prowadzący wspominali ważne wydarzenia historyczne oraz postacie, które na przestrzeni 123 lat niewoli naszego kraju przyczyniły się do zachowania polskości i krzewiły patriotyzm na ziemiach polskich.  więcej»

                        

Dodano: 13 listopada 2017

Sukces w "Samouczku"      

9 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami  Integracyjnymi w Głogowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Samouczek”. W rywalizacji wzięło udział trzynaście drużyn ze szkół podstawowych miasta i powiatu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w szkolnych eliminacjach uzyskali najlepsze wyniki.   więcęj »

 

 Dodano: 12 listopada 2017

Światowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 5 listopada przypada Światowy Dzień Postaci z Bajek. W naszej szkole dzień ten był obchodzony w poniedziałek 6 listopada. Biblioteka szkolna i Teatrzyk BAJKA zorganizowały dzień mody bajkowej pod hasłem „Kto będzie przebrany nie będzie pytany"  więcej»

          

                                             UWAGA!!!

Muzeum Archeologiczno - Historyczne ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas I-III: Legendy Głogowskie. Celem konkursu jest zaznajomienie najmłodszych mieszkańców miasta z legendami głogowskimi...     więcej»

 

UWAGA!!!

"210 Milionów Went Później czyli 100 lat szczypiorniaka w Polsce", pod takim tytułem odbywać się będą 11 listopada w Głogowie obchody 100-lecia piłki ręcznej w Polsce.

Zapraszamy już dziś do udziału w miejskich uroczystościach!   więcej » 

Strony: « poprzednia    1      2     3     4     5   następna »

  tel.  76 728 65 80

         76 726 56 28

  fax: 76 728 65 95

  e - mail:

  sp2sekretariat@fhu-anmar.pl

www.gim1.glogow.pl

8.00 - 8.45

8.55 - 9.40

  9.50 - 10.35

 10.45 - 11.30

 11.45 - 12.30

 12.45 - 13.30

 13.35 - 14.20

Kalendarz - Polski, Calendian

Copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie