Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie Bez tytułu 1

 

      

   Informacje   

   Kontakt    

 Nasze sukcesy  

  Absolwenci   

Szkoła w panoramie 

            

Licznik odwiedzin: monitoring pozycji

Jesteś tutaj: Strona główna

                                              Rekrutacja uczniów do klas I

Zapisy uczniów do klas I na rok szkolny 2018/2019 odbywają się  w dniach: 09.03 - 30.03.2018r.   więcej »

                     Przejdź do serwisu rekrutacji »

 

 

Dodano: 19 marca 2018  

Konkurs plastyczny „Wielkanocne pisanki”

14 marca 2018 r. w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym w Zamku Książąt Głogowskich odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Wielkanocne pisanki”.

 Pośród ponad czterdziestu pisanek wykonanych różnymi technikami nasi uczniowie w kategorii szkół podstawowych zajęli:

III miejsce - Jakub Marynik
wyróżnienie – Tomasz Łopusiński      więcej »

Dodano: 18 marca 2018

III miejsce w konkursie przyrodniczym

16 marca 2018 r. odbyła się VII edycja Konkursu Przyrodniczego „Piękna nasza Polska cała”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach.

Zmagania szkolnych drużyn  honorowym patronatem objął Wójt Gminy Grębocice  pan  Roman  Jabłoński, który był również fundatorem  nagród.  W konkursie wzięło udział 13 reprezentacji szkół podstawowych...    więcej »

Dodano: 18 marca 2018

Konkurs "Najmarniejszy kot jest arcydziełem"

7 marca 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego "Najmarniejszy kot jest arcydziełem". Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kategorii klas I -III.

I miejsce - Ala Nowak z klasy III a,

II miejsce - Kinga Uchańska z klasy I c

III miejsce - Maja i Wiktor Chrabańscy z klasy II b

wyróżnienie - Ola Adamowicz z klasy I a.

                                                                     Gratulujemy!

Dodano: 17 marca 2018

Angielskojęzyczny program czytelniczy 

Wystartował angielskojęzyczny program czytelniczy „Read on”. Uczniowie mogą już wypożyczać uproszczone lektury (tzw. Readersy), komiksy, opowiadania i książki wyłącznie w języku angielskim. Te najtrudniejsze dodatkowo zawierają płytę CD, która pomaga w ćwiczeniu prawidłowej wymowy oraz umiejętności słuchania.   więcej »

Dodano: 15 marca 2018

Konkurs "Z klasy do kasy"

W dniu 6.03.2018r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie, dla uczniów klas 4, odbył się Powiatowy Konkurs  Matematyczno – Ekonomiczny  pod hasłem "Z klasy do kasy". W konkursie brało udział 12 szkół z powiatu głogowskiego. Uczniowie  zmagali się obliczaniem kwot pieniężnych, rozwiązywali krzyżówkę ekonomiczną, odpowiadali na pytania prawda – fałsz oraz opisywali banknoty.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dwuosobowa Cecylia Walczuk z klasy 4a i Julian Trochanowski  z klasy 4b. Uczniowie ci zajęli III miejsce. Gratulujemy!

UWAGA!!! 

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na  „DRZWI” OTWARTE SZKOŁY,

które odbędą się w czwartek, 15 marca o godzinie 16.30    więcej »     

 

Dodano: 12 marca 2018

Odwiedziny Przedszkolaków

W minionym tygodniu świetlica szkolna gościła dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 2 i Nr 3 w Głogowie. W ramach integracji z oddziałami przedszkolnymi obu placówek i nadarzającej się okazji Dni Otwartych Szkoły, przyszli uczniowie zwiedzali naszą szkołę.

Dzieci odważnie przemierzały szkolne korytarze, gościły w gabinecie Pani Dyrektor, podziwiały nowoczesne sale lekcyjne, gdzie mogły np. przekonać się jak działa tablica interaktywna.  więcej »

Dodano: 9 marca 2018

Warsztaty językowe z Holendrem

W zeszłym tygodniu odwiedził nas Paul z Niderlandów. Przez dwa dni prowadził on warsztaty językowe oraz konwersacje dla uczniów klas piątych i szóstych. Student na co dzień pracujący dla Fundacji Szumana przez cały okres pobytu gościł u Państwa Chruszcz. Dzięki wsparciu Rady Rodziców i Dyrekcji naszej szkoły dzieci miały szansę kontaktu z żywym językiem...   więcej»

Dodano: 8 marca 2018

Zdobyli wszystko, co było do zdobycia

7 marca w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi  w Głogowie odbył się V Międzyszkolny Turniej Interdyscyplinarny „1 z 10”. Turniej był wzorowany na popularnym turnieju telewizyjnym. Wzięło w nim udział 10 zawodników przedstawicieli głogowskich  szkół podstawowych wyłonionych w szkolnych eliminacjach. Turniej przebiegał w trzech etapach.   więcej »

 

Dodano: 4 marca 2018

Lekcja w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 28 lutego uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przywitała ich pani bibliotekarka Agnieszka Żeglarska. Objaśniła co znaczą słowa: biblioteka, bibliotekarka i czytelnik. Następnie opowiedziała co znajduje się na regałach i zapoznała dzieci ze sposobem wyszukiwania i wypożyczania książek...   więcej»

 

Dodano: 01 marca 2018

 

Dodano: 1 marca 2018

V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W dniach 15 i 22 lutego w naszej szkole odbył się V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt klas III-V.

W turnieju wystartowało 16 zawodniczek:

1. Nadia Rajman – IV a

2. Cecylia Walczuk – IV a

3. Hanna Kukła – IV a                więcej»

                        

Dodano: 27 lutego 2018

Bal Karnawałowy

Zwyczaj obchodzenia ostatniego dnia karnawału pielęgnowany jest od dawien dawna. On także wyznacza jego termin. To ostatni wtorek przed Środą Popielcową. W tym roku przypadł na 13 lutego. Podtrzymując tę tradycję, urządziliśmy zabawę karnawałową dla uczniów klas I-III. W tym roku zabawa ta odbyła się na sali gimnastycznej na 3 i 4 godzinie lekcyjnej. Wielu uczniów przebranych za barwne postacie ze znanych wszystkim filmów i bajek...    więcej»

Dodano: 26 lutego 2018

Dzieci i dzieciom

W lutym, uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z dziećmi przedszkolnymi. Spotkali się z nimi dwukrotnie.  9 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkali się z 6. latkami dwóch grup: z PP nr 6 i Niepublicznego Przedszkola „Bajkonet”.  Po tygodniu spotkali się ponownie, ale już w naszej szkole, z 6. latkami z PP nr 2 i PP nr 3.

Zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego spotkania nasi  uczniowie zaprezentowali...       więcej »

 Dodano: 25 lutego 2018

Super pływacy

Dnia 23  lutego 2018 roku, na Pływalni „Chrobry” w Głogowie odbyła się III edycja Ligi Pływackiej dla uczniów klas I-III.

Z medalami wróciły dziewczęta z klasy I a, pokonując w bardzo dobrym czasie odcinek 25 m stylem grzbietowym. Również Paweł Błażejewski z klasy III b zdobył cenne punkty w klasyfikacji klas III, plasując się na  V miejscu...    więcej »

 

Dodano: 24 lutego 2018

Kolejny sukces naszych tenisistek!

20 lutego 2018 roku uczennice: Dominika Witczak z klasy VIB i Dominika Świętek z klasy VIC reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach "Strefy Legnickiej" 1/2 województwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt w Gierałtowcu.

Reprezentantki naszej szkoły dzielnie walczyły we wszystkich meczach singlowych i deblowych...       więcej»

Dodano: 22 lutego 2018

Spektakl profilaktyczny „Nad przepaścią

12 lutego 2018r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny „NAD PRZEPAŚCIĄ” w wykonaniu grypy teatralnej Impresariat Artystyczny "INSPIRACJA" z Krakowa. W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VI.

Styl życia lansowany przez media i wymuszany przez rówieśniczą presję sprawia, że dla młodych ludzi spotkania towarzyskie i zabawa, nieodłącznie kojarzą się z alkoholem i sięganiem po...     więcej »

 

 

Dodano: 21 lutego 2018

9-LATKA NA MOTOCYKLU

- Motocross to forma wyścigów kojarząca nam się z dorosłymi osobami, które poszukują w sporcie adrenaliny. Mogłoby się wydawać, że ten sport skierowany jest głównie do mężczyzn. Te stereotypy łamie głogowianka Wiktoria Kupczyk, która na swoim koncie ma bardzo wysokie lokaty i spore doświadczenie...  –  pisze na stronie TV Master Michał Grybel.

Zobacz » WYWIAD Z WIKTORIĄ

Dodano: 21 lutego 2018

Koncert Walentynkowy 

Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...”. W naszej szkole śpiewamy i tańczymy tylko „lepiej”, a Walentynki były znakomitą okazją do zaprezentowania talentów i uzdolnień dzieci.

Podczas „Koncertu Walentynkowego”, organizowanego przez świetlicę szkolną, klasy I–IV przygotowały znane utwory o miłości, przyjaźni w formie układów tanecznych, śpiewów z choreografią.    więcej »

Dodano: 12 lutego 2018

Wicemistrzynie powiatu!

Uczennice naszej szkoły na Mistrzostwach Powiatu Głogowskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt wywalczyły II miejsce.

Reprezentacja szkoły:

1. Dominika Witczak VI b
2. Dominika Świętek VI c
3. Anna Woźniak V a (rezerwowa)
4. Patrycja Krzykała V a (rezerwowa).

Gratulujemy waleczności i umiejętności wszystkim naszym tenisistkom.

                                                               mgr Iwona Hnat

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

 uczniów klas I - III

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - III do udziału w Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 15 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 o godzinie 9.00 w sali 35. Warunki udziału w konkursie...   więcej»

                               

Powiatowy Konkurs Literacki

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa

„Głogów mój dom, moja mała ojczyzna”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Głogowie serdecznie zapraszają uczniów klas 1-7 szkół podstawowych powiatu głogowskiego, rodziców oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głogowie, do udziału w konkursie literackim „Głogów mój dom, moja mała ojczyzna”.    więcej »

Dodano: 5 lutego 2018

Sukces naszych tenisistek

31.01.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się Mistrzostwa Miasta Głogowa w Tenisie Stołowym. Dziewczęta naszej szkoły po bardzo zaciętych meczach i przegraniu tylko jednego meczu w debla 12:10 zajęły II miejsce...  więcej»

Dodano: 31 stycznia 2018

Ferie zimowe w szkole - podsumowanie

Podczas tegorocznych ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z różnych zajęć, w tym lekcji języka angielskiego i informatyki. Podczas dwóch tygodni w naszej placówce odbyło się szereg mini warsztatów, w tym: warsztaty kulinarne, muzyczne, taneczne i plastyczne...    więcej»

UWAGA!!!

Przypominamy, iż w środę, 31 stycznia 2018r. w budynku szkoły przy Alei Wolności 74, odbędą się zebrania z rodzicami w następujących godzinach:

klasy I - III - godzina 16.00

  klasy IV - VI - godzina 16.30

Zapraszamy

Dodano: 29 stycznia 2018

Wyczyny  Wiktorii

Wiktoria Kupczyk z klasy III b jest jedną z nielicznych dziewczyn, które od trzech lat trenują jazdę na motocyklu we Wschowskim Klubie Motorowym odnosząc liczne sukcesy. Z okazji 30-lecia  istnienia ww. klubu Wiktoria uczestniczyła w Balu Sportowca. Należy się jej szczególne uznanie za siłę, odwagę, determinację i systematyczną niełatwą pracę. Serdecznie gratulujemy i podziwiamy!    zdjęcia »

Dodano: 28 stycznia 2018

Kochanym Babciom i Dziadkom

Dnia 11 stycznia uczniowie klasy III b przedstawili inscenizację z okazji Dnia Babci i Dziadka w Domu Dziennego Pobytu w Głogowie. Zebranym emerytom i rencistom umilili czas recytując wiersze znanych polskich poetów a także śpiewając rytmiczne piosenki. Głównym punktem programu było przedstawienie bajki napisanej przez  p. Justynę Kurzeja „O Kapturku Czerwonym i Wilku skruszonym”...     więcej »

 

Dodano: 28 stycznia 2018

Bezpieczne ferie zimowe 2018

12 stycznia w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, dla uczniów klas I-IV, zorganizowany został apel pn. „Bezpieczne ferie zimowe 2018”. Tematem wiodącym było przypomnienie zasad bezpieczeństwa jakie należy zachować  w domu i  na podwórku...     więcej »

 

UWAGA!!!

Oferta zajęć rekreacyjnych w czasie ferii zimowych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć rekreacyjno-sportowych odbywających się w Szkole Podstawowej nr 2 w czasie ferii zimowych.

więcej»

Dodano: 25 stycznia 2018

Wizyta studentów AIESEC

W tym roku jako jedyna szkoła podstawowa w Głogowie gościliśmy studentów z Chin, Indii i Brazylii. Podczas pobytu goście chętnie rozmawiali z dziećmi i młodzieżą, a przede wszystkim opowiadali o zwyczajach, kulturze, tradycjach i obyczajach panujących w ich rodzinnych stronach.

Podczas zajęć, na których wolontariusze przedstawiali multimedialne prezentacje o swoich krajach, dzieci mogły zadawać pytania, był też czas na krótkie konwersacje...    więcej»

 

Dodano: 31 grudnia 2017

Uroczyste otwarcie nowych szatni

Ostatni dzień nauki, przed przerwą świąteczną, obfitował w niespodzianki. Długo oczekiwane szafki dla uczniów klas IV - VI zostały oddane do użytku. Nowe boksy są ostatnim etapem modernizacji, dzięki której wszyscy uczniowie klas I - VI mają do dyspozycji jasną, przestronną i nowoczesną szatnię.

Na uroczystość otwarcia szatni zostali zaproszeni goście...     więcej »

 

Strony:  « poprzednia    1     2     3     4     5    następna »

  tel.  76 728 65 80

         76 726 56 28

  fax: 76 728 65 95

  e - mail:

  sp2sekretariat@fhu-anmar.pl

www.gim1.glogow.pl

8.00 - 8.45

8.55 - 9.40

  9.50 - 10.35

 10.45 - 11.30

 11.45 - 12.30

 12.45 - 13.30

 13.35 - 14.20

Kalendarz - Polski, Calendian

Copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie