Opublikowano: 21.11.2018

Wycieczka do Fabryki Bombek w Złotoryi

13 listopada 2018 r. uczniowie klasy II A i II C wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Fabryki Bombek. Tu wytwarza się szklane ozdoby choinkowe tradycyjną metodą.

Zwiedzanie z panią przewodnik obejmowało cały proces produkcji: od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy zobaczyć na sklepowych półkach.

Przechodząc przez kolejne działy wytwórni, poznaliśmy tajniki powstawania bombek. W dziale „Dmuchanie szkła” dzieci zobaczyły jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których następnie powstaną piękne ozdoby choinkowe.

Kolejnym etapem zwiedzania była „ Srebrzalnia”, gdzie w wyniku odpowiednich reakcji chemicznych srebrzy się kule od środka. W „Lakierni ”natomiast podpatrzyliśmy, jak kule nabierają pięknych barw, a w dziale „Dekorowanie” wykwalifikowany zespół dekoratorów nanosi ręcznie na bombki piękne wzory, co sprawia, że każda bombka nabiera wyjątkowego wyglądu.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogli własnoręcznie i według własnego pomysłu ozdobić swoje bombki.

Dzięki tej wycieczce uczniowie obu klas drugich dowiedzieli się, że wyprodukowanie świątecznej ozdoby to bardzo pracochłonny proces.

W sklepie firmowym zapoznaliśmy się z aktualnymi trendami, które będą dominować w czasie tegorocznych świąt, mogliśmy też zakupić świąteczne ozdoby dla swoich bliskich.

Poza bombką wykonaną własnoręcznie, każde dziecko przywiozło także drugą - ze swoim imieniem.

Wychowawcy klas II