Powiatowy Konkurs Fotograficzny

dla klas 1-8 szkół podstawowych

Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości

pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Głogowa

Cele i tematyka konkursu:

Zadaniem konkursu jest wykonanie zdjęcia ukazującego różnorodność i piękno powiatu głogowskiego. Udokumentowanie tego, co dzieje się w naszym regionie, przedstawienie zarówno życia codziennego, jak i okolicznościowego oraz niezwykłych wydarzeń, zabytków, budowli współczesnych, które są znajdują się na terenie naszej małej ojczyzny.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o obiektach dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego Głogowa i powiatu głogowskiego.

Konkurs ma też na celu promowanie nowych talentów w twórczości fotograficznej, rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności, zachęcenie uczestników do dostrzegania piękna w najbliższej okolicy oraz prezentację ich twórczości.

Warunki konkursu:

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży szkół powiatu głogowskiego.

Przedmiotem konkursu są zdjęcia fotograficzne związane z powiatem głogowskim.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu max. 2 zdjęcia. Format zdjęć 15 cm x  21 cm.

Zgłoszenie fotografii na konkurs oznacza równocześnie  akceptację warunków konkursu i regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Nadesłanie (dostarczenie) zdjęć na konkurs jest równoznaczne z deklaracją, iż zdjęcia nie naruszają dóbr osobistych i materialnych oraz praw autorskich osób trzecich i zostały wykonane samodzielnie przez osobę zgłaszającą prace, a osoby portretowane wyrażają zgodę na publikowanie swojego wizerunku.

Prace należy czytelnie opisać: imię i nazwisko autora, wiek, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna artystycznego oraz krótki opis przedstawionego miejsca, obiektu, zdarzenia.

Oceny prac dokona Jury powołane przez organizatora. Decyzja jury jest ostateczna i nieodwołalna.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i dyplomy oraz wystawa pokonkursowa.

Etap szkolny

do 19.10.2018 r. należy dostarczyć do SP nr 2 w Głogowie najlepsze prace wybrane w każdej ze szkół.

Etap międzyszkolny

5.11.2018 r. -  wyłonienie najlepszych z nadesłanych prac.

Rozstrzygnięcie konkursu

28.11.2018 r.  godz. 16.00

Biblioteka Pedagogiczna w Głogowie.

Regulamin konkursu»                                   Załącznik nr 1 (karta zgłoszeniowa do wydruku)»

Załącznik nr 2»                                                Załącznik nr 3 (etykiety do wydruku)»