Słowem malowane – jesienne strofy

W Bibliotece Miejskiej 25 października po raz szósty zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie uczniowie o specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. Konkurs został przygotowany przez PCPPP i DM oraz Bibliotekę Miejska w Głogowie. Naszą szkołę reprezentowali:

- Tomasz Łopusiński z wierszem Władysława Broniewskiego „Kasztany, kasztany”,

- Jakub Marynik z wierszem „Dwa wiatry” Juliana Tuwima,

- Gracjan Szostak z wierszem „Szara Godzina” E. Szelbrug – Zarembiny.

Opiekę na uczniami sprawowały Panie Beata Kornas i Agnieszka Chmielowska.

Nasi uczniowie spisali się znakomicie. W kategorii klas I – III  Tomasz Łopusiński zajął II miejsce,

a w kategorii klas IV – VII  Jakub Marynik I miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

Podczas konkursu została zaprezentowana bajka terapeutyczna pt. "Bajka o pajączku" w wykonaniu uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej wspólnie z Panią Beatą Kornas i Magdaleną Dobrowlańską.

Bajka bardzo się wszystkim podobała. Po bajce Pani Agnieszka Chmielowska wraz z uczennicami z klasy 6a (Dominiką Wojciechowską, Oliwią Warchoł i Martynką Stachowiak) nauczyła robić wszystkich uczestników i zaproszonych gości przepiękne jesienne liście.

Było przy tym dużo radości i zabawy. Każdy wrócił ze zrobionym przez siebie jesiennym liściem.

Beata Kornas