Dodano: 6 maja 2018

Festiwal talentów „Tęczowa gala”

25 kwietnia 2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się III Festiwal Talentów „Tęczowa Gala”. Festiwal skierowany jest do dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Intencją festiwalu jest wzmocnienie poczucia wartości u uczniów oraz promowanie ich dorobku artystycznego. To również okazja do współpracy różnych środowisk na rzecz promujących otwarte i przyjazne postawy wobec osób niepełnosprawnym.

Uczniowie mogli się pochwalić swoimi talentami i pasjami przed szerszą publicznością i poczuć się jak gwiazdy. Mogliśmy podziwiać prace plastyczne, fotografię, wysłuchać pięknych recytacji i piosenek, a także obejrzeć talenty taneczne i pośmiać się ze skeczu kabaretowego.

Specjalnie na tą okazję została skomponowana piosenka otwierająca Festiwal „Tęczowa Gala”, do której słowa napisały Pani Beata Kornas i Agnieszka Chmielowska muzykę Pani Justyna Kuchnik. Piosenkę wykonali na scenie uczniowie 3d oraz soliści: Oliwia Chojnacka, Artur Woźniak i Łukasz Iwaniec. Aranżację wykonały Panie Ewa Milanowska i Beata Kornas.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji za objęcie festiwalu patronatem. Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie tj. Urzędowi Miasta, Starostwu, spółce NTI.
Podziękowania również dla rodziców i nauczycieli za przygotowanie uczniów do występów.

Organizatorzy konkursu: Beata Kornas, Beata Cześniuk, Agnieszka Chmielowska, Mirosław Żmuda, Paulina Jarząbek, Ewa Milanowska.