Dodano: 15 listopada 2017

Dolnośląski Festiwal Nauki

W dniach 11 i 12 października 2017 w naszej szkole w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się różne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

„Mózg płata figle” - Zajęcia te przeprowadzone zostały w sali korekcyjnej dla uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Podczas zajęć uczniowie wykonywali doświadczenia związane z płatkami mózgu. W zajęciach pomagali uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia rewalidacyjne.

“Mikołaj Kopernik przedstawia planety” - Spektakl został przedstawiony w sali gimnastycznej dla uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie koła teatralnego przedstawili w formie teatralnej sylwetkę polskiego wielkiego uczonego Mikołaja Kopernika.

„Potrafię ratować” - Zajęcia zostały prowadzone w sali gimnastyki korekcyjnej dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film dotyczący pierwszej pomocy, następnie  ćwiczyli na fantomie „WITTLE ANNA” resuscytację krążeniowo-oddechową oraz  uczyli się przekazywania informacji telefonicznych służbom medycznym. W zajęciach  pomagali uczniowie klas szóstych.

„O wodzie prawie wszystko” - Zajęcia odbyły się w pracowni przyrody dla uczniów klas IV. Podczas zajęć uczniowie wykonywali doświadczenia z wodą, za pomocą interfejsu COBRA4 oraz tradycyjnych przyrządów. W zajęciach pomagali uczniowie, którzy od dwóch lat uczestniczą w zajęciach koła przyrodniczego.

„Jaśniej czy ciemniej” - Zajęcia odbyły się w pracowni informatyczno-matematycznej dla dzieci przedszkolnych. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w wykonaniu witraży z figur geometrycznych. Miały możliwość wykonania pomiaru natężenia światła za pomocą interfejsu COBRA4. W zajęciach pomagali uczniowie klas siódmych.

„Grające rośliny” - Zajęcia odbyły się w pracowni informatyczno-matematycznej dla uczniów szkoły podstawowej. Podczas zajęć dzieci łączyły układy elektryczne wg schematów elektrycznych.

Na zakończenie tych dni gościliśmy u nas profesora Kazimierza Orzechowskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego z wykładem pt. „O pożytkach z błędów w nauce”.