Informacje   

   Kontakt    

 Nasze sukcesy  

  Absolwenci   

Szkoła w panoramie 

            

 

Jesteś tutaj: Strona główna / Świetlica / Archiwum wydarzeń świetlicy

ARCHIWUM  WYDARZEŃ  ŚWIETLICY

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Dodano: 26 czerwca 2018

Spotkanie z leśniczym

20 czerwca świetlica szkolna gościła Pana Waldemara Charkowa, leśniczego z Radwanic. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyły klasy 1b i 3 c.

Leśniczy przybliżył dzieciom swoją codzienną pracę, wyjaśnił na czym polega pielęgnacja, odnawianie, ochrona lasów. Poza tym uświadomił małym słuchaczom, co zagraża lasom, zwierzętom w nich mieszkającym. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o pożarach, które często wywołują bezmyślni ludzie. Pan Waldemar opowiadał o patrolach Służby Leśnej, o tym, że coraz częściej prowadzony jest monitoring w lasach. Namawiał uczniów do sprzątania po sobie w lesie, jeśli wybiorą się na wycieczkę, spacer.

    

Dzieci zadawały pytania, czym jest szkółka leśna i jakie zwierzęta można spotkać w naszych głogowskich lasach. Były ciekawe, czy w pobliżu jest jakiś rezerwat przyrody? Okazało się, dla niektórych zaskoczeniem, że na terenie Nadleśnictwa utworzono trzy rezerwaty. Największy z nich to rezerwat Dalkowskie Jary, najmłodszy to rezerwat Buczyna Jakubowska, a najmniejszy to rezerwat Uroczysko Obiszów.

Pan leśniczy zachęcał do odwiedzania głogowskich lasów, do szukania własnego sposobu odkrywania otaczającej nas przyrody i dbania o to, co dała nam natura.

Dziękujemy Panu Waldemarowi za poświęcony czas, za podzielenie się z nami swoją pasją, ciekawe i mądre opowieści. Obiecujemy, że korzystając podczas wakacji z naturalnych walorów wypoczynkowych, będziemy to czynili z pełnym poszanowaniem przyrody.

Spotkanie zorganizowały panie: B. Musiał, I. Tworkowska, N. Grochowska, D. Pietruczak i nauczyciel języka angielskiego D. Chrzanowski.

Dodano: 25 czerwca 2018

Nauka poprzez zabawę

Dzieci w świetlicy szkolnej prócz zabaw, gier i odrabiania lekcji mogły ostatnio poznać pewne zjawiska z dziedziny fizyki i chemii. A skąd takie możliwości? Dzięki wolontariuszce Patrycji, która odwiedzała naszą świetlicę przez cały miesiąc.

Pani Patrycja z racji swojego wykształcenia biologa. przygotowała dla dzieci kilka stanowisk, przy których wyczarowywała niezwykłe zjawiska! Przy pomocy zwykłych produktów, jak ocet, soda oczyszczona, mąka ziemniaczana potrafiła napełnić balon - nie używając pompki, zgasić świeczkę - nie dmuchając na nią i wywołać dreszczyk emocji przy wybuchu „wulkanu”. Uczniowie mieli okazję zabawić się w chemików i poeksperymentować pod okiem ekspertki.

Dziękujemy za przybliżenie nam świata nauki poprzez zabawę!

 

Dodano: 25 czerwca 2018

Podsumowanie projektu „Savoir-vivre w stołówce szkolnej”

Dzieci jedzące obiady w stołówce szkolnej od października do maja uczestniczyły w konkursie pt. „Klasa z klasą”. Rywalizacja między klasami polegała na przestrzeganiu dobrych manier podczas spożywania posiłków, używania zwrotów grzecznościowych wobec siebie i innych,  kulturalnego zachowania się w kolejce po obiad. W każdym miesiącu wyłaniane były zwycięskie klasy, natomiast dla pozostałych był to znak do pracy nad sobą.  

W ostatecznym „starciu” certyfikat „Klasy z klasą” otrzymała  I c i najliczniej przychodząca na obiady klasa IV a.

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas nauki odpowiedniego zachowania się przy stole i w towarzystwie, zostały dobrze zapamiętane.

 

 

Dodano: 22 kwietnia 2018

Turniej świetlic

Miło nam poinformować, że 19 kwietnia zdobyliśmy II miejsce w XV Turnieju Głogowskich Świetlic, którego organizatorem była SP 12 w Głogowie.

Nasza świetlicowa drużyna wzięła udział w wielu konkurencjach sprawnościowych, plastycznych, wymagających kreatywności, refleksu i sprytu. Prócz rywalizacji świetnie się bawiliśmy.

Naszą świetlicę reprezentowali: Julia Świętek, Karolina Oczadło, Marta Pietruczak, Julia Jędruch, Nicola Rzeszutek, Sandra Drankiewicz, Jakub Bilski, Daniel Oszurko, Kacper Gniewosz, Mikołaj Tarnas.

Dodano: 25 marca 2018

Mój ulubiony Świeżak” - konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W ramach edukacji ukierunkowanej na promocję zdrowego odżywania, wybierania owoców i warzyw zamiast słodyczy, świetlica zorganizowała konkurs plastyczny wykorzystując popularne „Świeżaki”. Dzieci pokochały pluszaki, a przygotowane prace były odzwierciedleniem pozytywnych skojarzeń, jakie wywołują „Świeżaki”.

Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, gdyż wiele prac wskazywało na duże zaangażowanie i pomysłowość autorów. Jednakże I miejsce przypadło Paulinie Grześkowiak z klasy II b, II miejsce zajęła Sandra Drankiewicz z klasy I a oraz III miejsce Lena Ickiewicz z klasy I a.

     

Jury przyznało 11 wyróżnień: dla Weroniki Jochimskiej, Hani Lizoń, Marty Pietruczak, Daniela Oszurko, Roberta Dąbrowskiego, Emilii Jagodzińskiej, Julii Onochowskiej, Malwiny Kacprzak, Zuzanny Nowak, Julii Jędruch i Wktorii Kałat.

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie i mamy nadzieję, że „Świeżaki” w postaci prawdziwych owoców i warzyw będą często gościć w dziecięcym jadłospisie.

Nauczyciele świetlicy szkolnej

Dodano: 25 marca 2018  

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Dwie uczennice naszej szkoły Alicja Nowak z klasy III a i Agnieszka Reczek z klasy III e wykazały się zdolnościami plastycznymi, pomysłowością oraz pracowitością. W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Głogowie na „Palmę wielkanocną”, Ala zdobyła III miejsce, a Agnieszka otrzymała wyróżnienie. Barwne, własnoręcznie zdobione palmy zasługiwały na uznanie! Brawa dla naszych dziewczynek.

Dodano: 25 marca 2018  

Osiągnięcie w konkursie plastycznym

21 marca uczennica klasy II a, Marta Pietruczak, w IV powiatowym konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”, organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie, zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 22 listopada 2017

Pasowanie na świetlika

Aby tradycji stało się zadość, w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na świetlika. Grono Pierwszaków zostało należycie przyjęte do społeczności szkoły. Podczas uroczystości dzieci zmierzyły się z konkurencjami wymagającymi współpracy, kreatywności, zwinności i odwagi np., kiedy jadły cytrynę! Poradziły sobie znakomicie. Na koniec przyrzekły, że będą przestrzegać zasad panujących w świetlicy, służyć pomocą innym i rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy. Trzymamy ich za słowo i witamy w naszej gromadzie.

     

Przy okazji pasowania wszystkie dzieci świetlicowe mogą cieszyć się i korzystać z nowych gier dydaktycznych i edukacyjnych. Świetlica wzbogaciła się o drewniane zestawy zabawek, które mamy nadzieję przetrwają wszystkie dziecięce testy wytrzymałości.

Nauczyciele świetlicy

 

 

  tel./fax: 76 728 65 95

  e - mail:

  sp2sekretariat@fhu-anmar.pl

8.00 - 8.45

8.55 - 9.40

  9.50 - 10.35

 10.45 - 11.30

 11.45 - 12.30

 12.45 - 13.30

 13.35 - 14.20

Kalendarz - Polski, Calendian

 

Copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie