Menu główne      |

ROK SZKOLNY 2016/2017

Dodano: 26 kwietnia 2017

Spisali się znakomicie

20 kwietnia odbył się XIV Wiosenny Turniej Głogowskich Świetlic w Szkole Podstawowej nr 12 pt. „Bajkowe wędrówki po kontynentach”.

Reprezentacja naszej świetlicy (Nikola Rzeszutek, Roksana Szypowska, Julia Jędruch, Martyna Ginter, Piotr Jochimski, Bartek Pietruczak, Krzysztof Miszczuk, Julian Trochanowski, Kuba Cieślak, Bartek Grudzień i Szymon Grudzień) zdobyła I MIEJSCE! Byli bezkonkurencyjni.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie, jak również www.glogow-info.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 19 kwietnia 2017

Wyróżnienie za najładniejszą palmę

10 kwietnia w konkursie plastycznym „Najładniejsza palma wielkanocna” organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 3, uczennica klasy III a Martyna Sajko otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 19 kwietnia 2017

Najpiękniejsze kartki świąteczne

6 kwietnia w III powiatowym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza kartka wielkanocna" organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie, uczennica klasy III a Martyna Ginter zdobyła II miejsce oraz uczennica klasy I a Marta Pietruczak zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 6 marca 2017

Podsumowanie zbiórki fantów na rzecz bezdomnych zwierząt

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym (uczniom, rodzicom i nauczycielom) w zbiórkę maskotek, puzzli, zabawek.

Przyniesione rzeczy wzięły udział w loterii fantowej, a dochód ze sprzedaży losów został przekazany pani Jagodzie Kosmali ze Stowarzyszenia „Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie”.

Pani Jagoda odwiedziła naszą świetlicę wraz z suczka Nesti. Dzieci z klasy I a i II c wysłuchały przygody Nesti, przez którą straciła łapkę i trafiła do schroniska. Uczniowie znakomicie poradzili sobie przy tworzeniu kodeksu dobrych i złych zachowań wobec zwierząt.

Na koniec spotkania obdarowaliśmy naszego czworonożnego gościa smakołykami, a w dowód wdzięczności Nesti cierpliwie dała się pogłaskać każdemu dziecku. Pani Jagodzie przekazaliśmy 500 zł uzbierane z loterii oraz paczki pełne karmy, koców i zabawek dla zwierząt.

Mamy poczucie, że dzieci zapamiętają tę lekcję empatii wobec bezbronnych zwierząt na długie lata, a uzbierane dary posłużą naszym ulubieńcom ze schroniska.

Organizatorami akcji były panie: B. Musiał, H. Nawizowska, M. Przewocka, I. Tworkowska, N. Grochowska, D. Pietruczak.

Dodano: 4 stycznia 2016

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Do XII edycji konkursu zgłosiło się aż 22 wykonawców z kilku głogowskich świetlic. Dzieci przygotowały ulubione kolędy i pastorałki, a swoim wykonaniem wprowadziły publiczność w świąteczny, zimowy nastrój.

Jury w składzie: Bogusława Nowakowska, Katarzyna Konarska i Justyna Kuchnik, każdą z prezentacji oceniło pod kątem zrozumienia tekstu, muzykalności oraz poczucia klimatu kolędowania i przekazania go słuchaczom.

W tym roku przyznano pięć wyróżnień i cztery miejsca na podium.

I miejsce - Mikołaj Konwiński - SP 10

II miejsce: Hanna Kukła - uczennica naszej szkoły z klasy III a

III miejsce: Matylda Pieniążek - SP 13 oraz Laura Stefaniak - SP 10

Wyróżnienia wyśpiewały:

Alicja Rosik - uczennica naszej szkoły z klasy III d

Zofia Nowicka - SP 10

Agata Stonoga - SP 13

Michalina Kolańczyk - SP 7

Joanna Buksa - SP 7

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

Konkurs przygotowały panie: Beata Musiał, Iwona Tworkowska, Natalia Grochowska, Danuta Pietruczak, Magdalena Dobrowlańska, Justyna Kuchnik.

Dodano: 3 stycznia 2017

III miejsce w konkursie plastycznym

15 grudnia w X Jubileuszowym Powiatowym Konkursie Plastycznym „Najciekawsza kartka świąteczna” organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie, uczeń klasy II a Paweł Witczak, zdobył III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Dodano: 27 września 2016

Chrzest świetlicowy

Zgodnie z tradycją „pierwszaki” uczęszczające do świetlicy wstąpiły w zastęp naszej gromady przechodząc chrzest świetlicowy, który odbył się 15.09.2016 br. Uroczystość przebiegła jak zwykle w radosnej atmosferze. Dzieci w tym roku musiały wykazać się wiedzą dotyczącą regulaminu świetlicy, a także sprawnościami takimi jak: spostrzegawczość, szybkość, wytrzymałość, sprawność fizyczna itp. Wszyscy kandydaci na Świetliczaka poradzili sobie znakomicie z poszczególnymi konkurencjami. Nowo przyjęte dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie:

Ja świetlik od dziś świecący przykładem,
Ślubuję być dobrym, na co dzień i od święta,
O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać,
Szanować gry i zabawki,
Zjadać całe obiadki,
Pań słuchać,
Zgodnie się bawić,
Nie psocić,
Nie hałasować,
Innymi się opiekować.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał order Świetlika oraz świeżo upieczone babeczki i owocowy soczek. Wszystkim dzieciom z naszej gromady życzymy miłego i owocnego pobytu w świetlicy szkolnej.

GALERI

- Wielkanocne kartki

- Upominki z okazji Dnia Kobiet

- Warsztaty lepienia z gliny​