.

.

.

Menu główne

        Świetlica - Archiwum 2015/2016

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Dodano: 7 czerwca 2016

Zwierzątko z surowców wtórnych

Już po raz drugi uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Głogowie, którego celem było uświadomienie dzieciom, że warto segregować odpady, aby uzyskać z nich piękne, wartościowe i oryginalne przedmioty. Tegoroczna edycja pod hasłem: „Zwierzątko z surowców wtórnych” zaowocowała III miejscem dla Matyldy Gandeckiej i wyróżnieniem dla Mariusza Pałatyńskiego. Gratulujemy!

M. Dobrowlańska i B. Musiał

 

 

Dodano: 7 czerwca 2016

"Savoir-vivre na co dzień..."

Znajomością etykiety w różnych sytuacjach życiowych, a także wiedzą z zakresu zasad nakrywania stołu mogli wykazać się uczniowie kl. I – III i IV – VI, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy: „Mistrz Dobrych Manier” realizowanym w ramach innowacji pedagogicznej: „Savoir-vivre na co dzień, czyli na grzeczności nikt nie traci”.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas I pierwsze miejsce zajęła Hania Grobelna, drugie miejsce – Kinga Kaźmierczak, a trzecie miejsce zajęli: Kuba Bilski, Erwin Podsiedlik i Szymon Grudzień.

W kategorii klas II – III pierwsze miejsce należy do Ani Woźniak, drugie miejsce do Kuby Wspaniałego, zaś trzecie miejsce zajęli: Hania Kukła, Zuzia Duziak i Sebastian Kuczyński.

W kategorii klas IV – VI pierwszym miejscem może się pochwalić Maciek Walczuk, drugim Staś Burz, zaś trzecie miejsce należy do Weroniki Białowąs, Pawła Sadulaka, Mai Piękoś i Tomka Sadulaka.

                                                                                 Dobrowlańska i I. Tworkowska

 

Dodano: 5 kwietnia 2016

W wielkanocnym klimacie

1 kwietnia odbył się w naszej szkole spektakl teatralny nawiązujący do tradycji i zwyczajów ludowych Świąt Wielkiej Nocy. Przedstawienie teatralne: "Wiosna już, Wielkanoc tuż, tuż"; obejrzeli uczniowie klas I, II i III, zaproszeni goście - dzieci z  przedszkoli: PP nr 2 i PP nr 3, a także rodzice.

Lany poniedziałek, zwany inaczej śmigusem-dyngusem, kurek dyngusowy, czy też chodzenie z gaikiem to tylko niektóre z ludowych obrzędów wielkanocnych, które zobaczyły dzieci.

 

Wszystko odbyło się w wiosennej aurze dzięki Pani Wiośnie, która wesoło i radośnie przyszła do dzieci. Zaś zajączek wielkanocny, zgodnie z tradycją, obdarował gości słodkimi łakociami.

M. Dobrowlańska i I. Tworkowska

   

Dodano: 18 marca 2016

Dyplom uznania za najpiękniejszą kartkę

16 marca w II powiatowym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza kartka wielkanocna" organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie, uczennica klasy II a Patrycja Przybyła, zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 

Dodano: 18 marca 2016

Sukcesy w konkursie plastycznym

18 marca odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie na Najładniejszą Palmę Wielkanocną, organizowanym przez SP-3 w Głogowie. Dzieci z naszej świetlicy wykazały się kreatywnością i starannością podczas wykonywania palm. Powstałe prace budziły podziw i zachwyt wśród jury.

I miejsce zdobyła Marcelina Surma z klasy III a, Martyna Sajko z klasy II a zajęła równie wysokie II miejsce.  

     

Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Organizatorzy zadbali również o świąteczną oprawę. Zaprezentowano wiersze, piosenki i ciekawostki związane z Świętami Wielkanocnymi. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie!

                                                                                            Nauczycielki świetlicy

 

Dodano: 17 grudnia 2015

Hej kolęda, kolęda...

 9 grudnia nasza placówka zaprosiła uczniów głogowskich szkół podstawowych do wspólnego kolędowania w ramach Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. To już jedenasta edycja konkursu, w którym wzięło udział 20 uczestników. Poziom występów, jak co roku, był bardzo wysoki, przed jury postawiono trudne zadanie wyłonienia zwycięzców.

Podium wyśpiewały Anna Waligóra SP-13, Agata Stonoga SP-13 i Ada Szemrawska z SP-3. Wyróżnienie trafiło do uczennicy naszej szkoły Martyny Grześkowiak z klasy 3a oraz Natalii Wołoszyn SP-12, Juli Stolarek SP-7, Juli Redy SP-10, Hani Pruski SP-12.

  

Aranżacje kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych artystów, pachnąca choinka, dekoracje w sali, wprowadziły wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.  Niech ta chwila trwa!

 

Dodano: 29 listopada 2015

Andrzejki w świetlicy

 

Przy zapalonej świecy,

Za zamkniętymi drzwiami,

Odgadnąć próbujemy,

Co ukrył los przed nami.

Wróżymy z butów, jabłek,

Lejemy wosk na wodę,

Co nam przyniesie przyszłość?

Kłopoty? Czy przygodę?

27 listopada w naszej świetlicy odbyły się  wróżby i konkursy andrzejkowe. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabaw, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

    

Najpierw dzieci wysłuchały historii andrzejkowych tradycji, poznały przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem. Czytaliśmy również horoskopy, dowiedzieliśmy się też, jakie cechy charakteryzują nasz znak zodiaku.

Zabawa andrzejkowa w świetlicy szkolnej cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wybrane zawody w przyszłości i miejsce zamieszkania zaskoczyły niejedną osobę. Nie zabrakło też serc z imionami, wróżenia z kart oraz kostek do gry. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka.

 

Dodano: 29 listopada 2015

Loteria fantowa na rzecz schroniska dla zwierząt

W październiku świetlica szkolna zorganizowała zbiórkę fantów (maskotek, puzzli, zabawek, które później wzięły udział w loterii fantowej. Dochód ze sprzedaży losów przekazany został Głogowskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Zwierzętom Amicus.

Dzieci bardzo chętnie przynosiły swoje niezniszczone zabawki, wiedząc na jaki cel są zbierane. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice, dając dzieciom pieniądze na loterię.

Jak co roku mogliśmy liczyć na innych nauczycieli. Nasz loteria to jeden z elementów „Projektu edukacyjnego” „Pomagamy zwierzętom”, którego opis znajduje się na stronie głównej szkoły.

Wspólnymi siłami uzbieraliśmy sporą sumę i otrzymaliśmy specjalne podziękowania od pracowników schroniska.

Planujemy, że za rok damy z siebie jeszcze więcej!

 

Dodano: 22 września 2015

Witajcie w naszej gromadzie 

 

Zgodnie z tradycją „pierwszaki” uczęszczające do świetlicy wstąpiły w zastęp naszej gromady przechodząc chrzest świetlicowy, który odbył się 18 września br. Uroczystość przebiegła  jak zwykle w radosnej atmosferze. Dzieci w tym roku musiały wykazać się wiedzą dotyczącą regulaminu świetlicy, a także sprawnościami takimi jak: spostrzegawczość, celność, szybkość, wytrzymałość, sprawność fizyczna itp.

Wszyscy kandydaci na Świetliczaka poradzili sobie znakomicie z poszczególnymi konkurencjami. Nowo przyjęte dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie:

Ślubuję uroczyście i godnie,
Zachowywać się pogodnie.
Sprzątać wszystkie kątki,
Zwłaszcza w czwartki i piątki.
Zabawki na miejsce odkładać,
Nie trzeba nam podpowiadać!
Jeść wszystkie przysmaki, nawet skwarki,
Które podadzą panie kucharki.
Mówić „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję”,
To przecież nic nie kosztuje.
Przyrzekam to jeszcze raz szczerze,
Podpisując na papierze.

 

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał order Świetlika oraz świeżo upieczone babeczki i pachnące banany.

Wszystkim dzieciom z naszej gromady życzymy miłego i owocnego pobytu w świetlicy szkolnej.

GALERI

 

 

- Fryzjerskie stylizacje

 

- Korzystamy z pięknej pogody

 

- Pani Wiosna

 

- Modelowanie z masy kukurydzianej

 

- Wielkanocne pisanki

 

- Wielkanocne kartki świąteczne 

 

- Mini ZOO 

 

- Tak bawimy się w świetlicy

 

- Laurki na Dzień Babci i Dziadka

 

 

- Obrazek zimowy

 

- "Karnawał czas zacząć"

 

- Świątecznie 

 

- Ozdoby choinkowe

 

- "Jesienne impresje"

 

- "Godło Polski" 

 

- "Liściaste mandale"  

 

- "Halloween"

 

- "Pani Jesień i jesienne drzewko"

 

- "Lato ukryte w przetworach"

 

- "Jesienne jeże" 

 

- "Jesienne słońce" 

 

- „Nasza szkoła w oczach najmłodszej grupy świetlicowej” 

- „Pociąg wakacyjnych wspomnień”

 

 

                                do góry strony