.

.

.

Menu główne

        Świetlica - Archiwum 2014/2015

 

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Dodano: 25 czerwca 2015

Na grzeczności nikt nie traci

"Grzeczność nie jest nauką łatwą, ani małą"  - o tym mogli przekonać się uczestnicy konkursów realizowanych w ramach projektu: "Savoir - vivre, czyli na grzeczności nikt nie traci". W projekcie brali udział uczniowie klas I - VI, którzy podczas trwania projektu,  mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zasad dobrego wychowania, zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. 

W dniu 24 czerwca w świetlicy  odbyło się uroczyste spotkanie, na którym podziękowano wszystkim uczestnikom  za udział w projekcie, rozdano dyplomy i nagrody rzeczowe. Dzieci z klasy I a i I b uczęszczające do świetlicy szkolnej przygotowały piękną inscenizację przedstawienia teatralnego: "Ballada o uprzejmym rycerzu"
A oto wyniki:
W konkursie klas I - VI  dotyczącym kultury spożywania posiłków I miejsce zajęła klasa Va, która otrzymała CERTYFIKAT "KLASY Z KLASĄ".

 

W konkursie wiedzy dotyczącym zasad dobrego zachowania w kategorii klas I - III

I miejsce zajął Sebastian Kuczyński - klasa I c,
II miejsce zajęli: Jakub Wspaniały - kl. II b i Dominika Rydz - kl. III b,
III miejsce należy do Aleksandry Urban - kl. II a i Agnieszki Lech - kl. I a.

W tej samej konkurencji w kategorii klas IV - VI

I miejsce zajęła Zuzanna Glińska - kl. IV c,
II miejsce należy Jana Walczuka - kl. VI b,
III miejsce zajęła Zofia Gałuszka - kl. VI c.

W konkursie plastycznym dla klas I - VI na wykonanie plakatu reklamującego zasady savoir - vivre I miejsce zajął Filip Lange z klasy I c, wyróżnienia otrzymały Maja Wajdner z klasy I c i Paula Grzyb także z klasy I c.

W konkursie literackim klas I - VI na ułożenie wiersza, aforyzmu o zasadach bon tonu wyróżnienia otrzymali:

Michał Reszczyński - klasa I c,
Sebastian Kuczyński - klasa I c,
Aleksandra Szymankiewicz - klasa VI b

Dodano: 4 czerwca 2015

Warsztaty plastyczne z masą solną

25 maja w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty artystyczne z lepienia masą solną. Głównym celem spotkania było stworzenie prezentu dla Mamy z okazji zbliżającego się święta.

Najpierw jednak uczniowie wysłuchali opowiadania J. Moore-Mallinos pt. „Moja mama pracuje!”, który przypomniał, nam wszystkim, o tych mamach, które nie pracują zawodowo, a których praca w domach jest czasem niedoceniana. Uczniowie wymieniali, jakie czynności w ciągu dnia wykonują ich mamy i sami byli zdziwieni, że zabrakło palców, by je zliczyć.

 

Dzieci z wielkim zapałem i ochotą przystąpiły do lepienia. Najpierw poznały recepturę masy solnej, same odmierzały składniki i ugniatały ciasto. Każdy starał się, ze wszystkich sił, by odcisk dłoni był najpiękniejszy i najbardziej precyzyjny. Mamy nadzieję, że własnoręcznie wykonane prezenty przez dzieci zostały docenione w domach!

D. Pietruczak, I. Tworkowska

Dodano: 31 maja 2015

Wystawa zwierząt

Dnia 29 maja  2015 r. odbyła się w naszej szkole coroczna wystawa zwierząt domowych hodowanych przez dzieci. Tego typu impreza cieszy się każdego roku ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, a przede wszystkim małych wystawców.

Tegoroczna wystawa zgromadziła około 80 wystawców, którzy zaprezentowali swoje pupile. Na wystawie można było obejrzeć jaszczurkę, rybki, szynszyle, szczury, fretkę, świnki morskie, koszatki, myszoskoczki, chomiki myszy, króliki,  kanarki, papugę, kurę, koguta, koty i psy. Wystawcy służyli również informacjami na temat hodowli i pielęgnacji zwierząt. Na ich twarzach gościł uśmiech, zadowolenie, jak również troska o swojego pupila.

   

Najciekawsze jest jednak to, że każde zwierzę ma swoją niezwykłą historię. W jaki sposób zagościło w domach dzieci, co zmieniło? -  tego wszystkiego mogliśmy się również dowiedzieć od właścicieli zwierząt.  

Zarówno dla wystawców jak i dla zwiedzających wystawę, uczniów naszej szkoły oraz dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, była to nieoceniona lekcja przyrody.

Wystawę przygotowali uczniowie klas I-VI, a nad całością czuwały panie: Arlena Kiziak, Beata Musiał, Beata Kornas, Danuta Pietruczak i Agnieszka Chmielowska.

Dodano: 22 lutego 2015

Koncert Walentynkowy

Tegoroczny Koncert Walentynkowy odbył się w poniedziałek 16 lutego

2015 roku. Była to ostatnia tego typu impreza w karnawale.

Młodzi wykonawcy z klas I-III zaprezentowali swoje talenty podczas śpiewania i tańczenia do znanych piosenek, między innymi: Shakiry „Lalala”, Meghan Trailor „All abort that bass”, Eweliny Lisowskiej „Nowe horyzonty”, czy “In your eyes” INNA.

Jako, że Walentynki są okazją do tego, by wyrazić swoją miłość również swoim najbliższym, klasa I a zatańczyła i zaśpiewała „Rock and rolla dla babci i dziadka.

     

Wszyscy uczestnicy Koncertu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody.

Impreza ta wpisała się już w tradycję naszej szkoły, gdyż Koncert z okazji Walentynek odbył się już po raz piąty.

Organizatorami Koncertu byli: Magdalena Skorobogata, Danuta Pietruczak, Agnieszka Chmielowska i Iwona Tworkowska.

Magdalena Skorobogata

Dodano: 8 stycznia 2014

Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas

    Już po raz dziesiąty zabrzmiały w naszej szkole nuty najpiękniejszych kolęd i pastorałek. W X Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez świetlicę szkolną wzięło udział 18 uczestników - uczniów szkół głogowskich:

SP nr 2, SP nr 3, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 10, SP nr 12 i SP nr 13. Młodzi artyści śpiewali kolędy i pastorałki wszystkim dobrze znane, jedne w tradycyjnym brzmieniu, inne w nowych i oryginalnych aranżacjach. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Hania Kukła kl. I a, Maja Sękowska kl. III a i Dominika Rydz kl. III b. 

X jubileuszowa edycja zaowocowała I miejscem dla Hani Kukły i wyróżnieniem dla Dominiki Rydz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

24 listopada 2014

Pasowanie na Świetlika

W miesiącu październiku odbyła się w naszej świetlicy uroczystość  Pasowania na Świetlika, czyli przyjęcie tegorocznych pierwszoklasistów do Grona Świetlicowego. W czasie imprezy dzieci poddane zostały licznym testom sprawdzającym ich wiedzę ogólną, znajomość zasad i reguł obowiązujących w świetlicy, a także sprawność fizyczną i kulturę osobistą. Wypicie cytrynowego soku było ostatnim etapem testu.

 

Po zaliczeniu wszystkich konkurencji wychowankowie złożyli  przysięgę i zostali uroczyście pasowani na Świetlika przez Króla i Królową Świetlicy. Na pamiątkę dzieci dostały Ordery Świetlika i słodycze.


 

24 listopada 2014

Jesienne impresje

Wyjątkowo długa i słoneczna jesień była inspiracją dla wychowanków świetlicy do stworzenia licznych prac plastycznych ukazujących nastrój tej barwnej pory roku.

"Jesień dłonią malowana", "Drzewo Świetlicowe", bukiety wykonane z suszonych kwiatów, szyszkowe ludziki jak i postacie bajkowe wykonane z liści utrwaliły aurę mijającej jesieni i ozdobiły nasza świetlicę.

 

 


 

Dodano: 26 listopada 2014

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 

Janusz Korczak powiedział kiedyś: "Nie ma dzieci, są ludzie". Mając na uwadze te słowa wybitnego pedagoga, w świetlicy już po raz kolejny realizowaliśmy projekt: "Prawa Dużych i Małych" propagujący prawa dziecka w naszym środowisku.

Wychowankowie biorą udział w zajęciach, które mają im przybliżyć rozumienie znaczenia poszczególnych praw w życiu każdego dziecka; słuchają opowiadania o sytuacji dzieci w krajach Trzeciego Świata, odgrywają scenki sytuacyjne, ilustrują poszczególne prawa.
Uczestniczyliśmy również w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Prawa Dziecka Oczami Dzieci" realizowanym w ramach społecznej akcji Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych Pro Familia, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Wszystkie prace wykonane przez dzieci wzięły udział w powyższym konkursie, jednak z uwagi na duże zróżnicowanie prac pod kątem treści i formy nagrodziliśmy prace:

  • Matyldy Jarosz - I miejsce

  • Oliwii Domaradzkiej - II miejsce

  • Natalii Szumińskiej - II miejsce

  • Magdaleny Kliszowskiej - III miejsce

  • Martyny Stachowiak - III miejsce

                                do góry strony