.

.

.

Menu główne

        Świetlica - Archiwum 2013/2014

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

9 czerwca 2014

Biżuteria z surowców wtórnych

Dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w konkursie organizowanym przez  świetlicę przy Szkole  Podstawowej nr 10 na najpiękniejszą biżuterię wykonaną z surowców wtórnych. Ogromny zapał, kreatywność i pomysłowość wychowanków zaowocowały 15 pięknymi pracami, które zostały przekazane organizatorom.

Dostarczone prace zostały ocenione wysoko. Natalia Szumińska z kl. I c i Marcelina Surma z kl. a zostały laureatkami I miejsca.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy!

24 kwietnia 2014

Podróże w kosmosie

 

15 kwietnia 2014 r. odbył się „Wiosenny Turniej Głogowskich Świetlic” pt. „Podróże w kosmosie”, którego organizatorem jest od 11 lat Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie.

Z naszej szkoły do zmagań przystąpiła zgrana, żywiołowa, pomysłowa drużyna, składająca się z dzieci z naszej świetlicy. Czynny udział w zabawie wzięła także trójka rodziców uczniów z kl. I „c”. Za wsparcie dla uczestników, kosmiczne pomysły oraz  zaangażowanie bardzo dziękujemy!

 

Zadania, z jakimi musieliśmy się zmierzyć to m. in. wykonanie portretu ufoludka, przygotowanie menu dla przybyszów z kosmosu oraz zbudowanie statku kosmicznego. Dzieci z naszej szkoły wyróżniały się także koszulkami, które przyozdobiły w kolorowe planety, gwiazdy, ufoludki. Przewodnikiem po kosmicznym bezkresie był gość specjalny turnieju Ludwik Lehman z obserwatorium astronomicznego II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Głogowie.

Zabawa była bardzo udana, turniej dostarczył nam wielu emocji, a nasze dzieci spisały się na medal. Podróż po kosmosie zakończyliśmy na drugim miejscu! Na wszystkie drużyny czekały wielkie worki z zabawkami do świetlic oraz słodycze.

zobacz filmik » 

14 kwietnia 2014

Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną

 

14 kwietnia 2014 roku odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym  Konkursie na Najładniejszą Palmę Wielkanocną, organizowanym przez SP-3 w Głogowie. Wychowankowie naszej świetlicy wzięli udział w tym konkursie już po raz kolejny. W tym roku nasi uczniowie znaleźli się na liście nagrodzonych:

Jakub Grabowski - II miejsce,

Amelia Broniec - wyróżnienie

Prace, które dotarły na konkurs były ręcznie wykonane i odznaczały się kreatywnością oraz niezwykłą starannością. Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Organizatorzy zadbali również o świąteczną oprawę. Zaprezentowano wiersze, piosenki i ciekawostki związane z Świętami Wielkanocnymi.

16 luty 2014

Koncert Walentynkowy                                            

 

Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90-tych XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu.

Stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek.

W naszej szkole  z tej okazji, tradycyjnie już, wiele pracy miała Walentynkowa Poczta.  Dostarczyła ona bowiem wiele listów, najczęściej czerwonych, w kształcie serca, opatrzonych walentynkowym wierszykiem lub miłosnym wyznaniem.

 

Oprócz Walentynkowej Poczty 14 lutego 2014 r. odbył się w naszej szkole Koncert Walentynkowy dla uczniów klas I-III. Organizatorem koncertu była pani Magdalena Skorobogata. W koncercie udział wzięło ponad czterdziestu wykonawców. Nasi młodzi artyści zaprezentowali znane piosenki dziecięce i młodzieżowe o tematyce miłosnej.

Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany. Pojawiły się takie piosenki jak: „Serce nie pyta perke”, „Jutra nie będzie”, „Serce w plecaku”, „On beat”, „Chłopie z gitarą”, „My Słowianie” „Chcę do Bodzia” i wiele, wiele innych. Publiczność okazała się wspaniała: nagradzała brawami młodych artystów i śpiewała razem z nimi. Niektórym utworom towarzyszył własny akompaniament muzyczny. Dzieci oprócz możliwości okazania sobie sympatii, mogły zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne.

  

Od trzech lat w okolicach 14 lutego w naszej szkole odbywa się tego typu impreza. Staramy się kontynuować tę tradycję. Repertuar jest oczywiście miłosny, a chodzi przede wszystkim  o dobrą zabawę.

 

     

 14 luty 2014  

 Bezpieczne ferie 

 

Nadeszły upragnione ferie  zimowe. To czas odpoczynku i  regeneracji po niezwykle długim I półroczu nauki szkolnej. Wielu z nas planuje go spędzić   na zimowiskach, wczasach,  u rodziny lub  w domu. Gdziekolwiek byśmy się znaleźli, nie możemy jednak zapomnieć o naszym bezpieczeństwie. Przypomnieli  o nim, 13 lutego uczniowie kl. V b  i świetlicy szkolnej na przygotowanym przez nich  apelu pn. Bezpieczne ferie.

 

Omówili oni kwestie zagrożeń, które czyhają na nas w domu i na podwórku, jak przed nimi się ustrzec oraz jak reagować na niektóre przykre zdarzenia. Ponadto uczniowie klasy II c przeprowadzili inscenizację przedstawiającą  udzielanie I pomocy osobie nieprzytomnej z funkcją oddechu i osobie nieprzytomnej bez funkcji oddychania z wykorzystaniem fantomu ANIA.

Była to ciekawa i pouczająca lekcja ratowania życia drugiej osobie. Zespół wokalny natomiast zadbał o  oprawę muzyczną. Swoimi piosenkami przeniósł nas w klimat zimowej aury, choć za oknem odczuwalny był powiew wiosennego wiatru.

  

Po części artystycznej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Bezpieczne ferie", a laureaci zostali nagrodzeni drobnymi  upominkami.  Na koniec apelu zabrał głos aspirant Marcin Łuc - przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji Rejon 9  oraz v-ce dyrektor szkoły pani Janina Kiełbicka,  którzy przychylnie ustosunkowali się do poruszanych kwestii  na  apelu i życzyli udanych, wesołych i bezpiecznych ferii zimowych. Nad przygotowaniem apelu czuwały panie: B. Musiał, I. Bielec, M. Przewocka, B. Kornas i D. Cybula.

 

Podsumowując apel pamiętaj!!!

  • Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz,

  • Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja,

  • Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im, nie bierz od nich proponowanych słodyczy, nie korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,

  • Nie wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,

  • Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze,

    Baw się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,

  • Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu,

  • Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc,

  • Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.

Poza tym baw się dobrze i odpoczywaj!

               

      5 stycznia 2014

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek    

 

19 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbył się „IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Udział w nim wzięli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych w Głogowie.

I miejsce zajęła uczennica SP-2, Dominika Rydz, która zaśpiewała i zagrała na skrzypcach kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.

 

II miejsce zajęły uczennice SP-10: Adrianna Żołyniak („Przylecieli aniołkowie”) przy akompaniamencie Aleksandry Fudali, oraz Julia Ptaszyńska („Narodził się w stajence”).

Z kolei III miejsce zajęła Maja Sajkowska z SP-2, która zaśpiewała pastorałkę „Ach, co za noc”.

Wyróżnione zostały również: Zofia Lipner z SP-10 („W żłobie leży”), Maja  Sądkiewicz   z SP-13 („Oj, maluśki, maluśki”), Igor Okrzymowski z SP-7 („Przybieżeli do Betlejem”) oraz Magdalena Kielni z SP-13 („Jezus malusieńki”).

  

Bliskość Świąt Bożego Narodzenia sprawiła, że atmosfera w czasie Koncertu była wyjątkowo uroczysta. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Mariola Kokot. 

W komisji oceniającej zasiadły: Pani Bogusława Nowakowska (nauczyciel wiolonczeli i śpiewu), Katarzyna Konarska (absolwentka SP-2 i Szkoły Muzycznej w Głogowie) oraz Pani Anna Piszlewicz (przewodnicząca Rady Rodziców SP-2).

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.

  

                                                                       

5 grudnia 2013

Święto Chleba

                                                                 „Być dobrym jak chleb”

Brat Albert

Święto Chleba - to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza uroczystości Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. To niezwykłe wydarzenie, ma za zadanie podkreślenie szacunku do chleba oraz przybliżenie uczniom na specjalnie przygotowanych zajęciach, procesu jego powstania – od ziarenka aż do wypieku.

Dzięki zaprzyjaźnionym piekarniom: p. R. Witczaka, p. A. Boruty i p. L. Malanowskiego dzieci mogły obejrzeć stoisko z wyśmienitym pieczywem, poznać różnorodne gatunki pieczywa. Uwieńczeniem tych nietypowych zajęć był 24 października 2013r. poczęstunek po staropolsku, pachnącym świeżym chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, który w naszej szkole ma szczególnie wielu zwolenników.  

W przygotowanie tej uroczystości zaangażowali się również rodzice – Aleksandra Kłyszejko, Monika Hajda i Dorota Dorosz, którym serdecznie dziękujemy.

                

 

                              do góry strony