Informacje   

   Kontakt    

 Nasze sukcesy  

  Absolwenci   

Szkoła w panoramie 

            

Licznik odwiedzin: monitoring pozycji

Jesteś tutaj: Strona główna

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Uczniom

życzymy bezpiecznych i udanych wakacji, samych słonecznych dni, niezapomnianych wrażeń, wiele przygód i duuuużo dobrej zabawy oraz… szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie

i administrator strony

Do zobaczenia 3 września!

czytaj »   list Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

Dodano: 26 czerwca 2018

Spotkanie z leśniczym

20 czerwca świetlica szkolna gościła Pana Waldemara Charkowa, leśniczego z Radwanic. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyły klasy 1b i 3 c.

Leśniczy przybliżył dzieciom swoją codzienną pracę, wyjaśnił na czym polega pielęgnacja, odnawianie, ochrona lasów. Poza tym uświadomił małym słuchaczom, co zagraża lasom, zwierzętom w nich mieszkającym. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o pożarach, które często wywołują bezmyślni ludzie.    więcej »

Dodano: 25 czerwca 2018

Podsumowanie projektu „Savoir-vivre w stołówce szkolnej”

Dzieci jedzące obiady w stołówce szkolnej od października do maja uczestniczyły w konkursie pt. „Klasa z klasą”. Rywalizacja między klasami polegała na przestrzeganiu dobrych manier podczas spożywania posiłków, używania zwrotów grzecznościowych wobec siebie i innych,  kulturalnego zachowania się w kolejce po obiad. W każdym miesiącu wyłaniane były zwycięskie klasy, natomiast dla pozostałych był to znak do pracy nad sobą.

W ostatecznym „starciu” certyfikat „Klasy z klasą” otrzymała  I c i najliczniej przychodząca na obiady klasa IV a.

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas nauki odpowiedniego zachowania się przy stole i w towarzystwie, zostały dobrze zapamiętane.

Dodano: 25 czerwca 2018

I Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Lekkiej Atletyce

Uczniowie naszej szkoły wystartowali w I Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce w Oleśnicy.

Medale zdobyli w następujących konkurencjach:
- skoku w dal
- skoku wzwyż
- biegu na 60 m
- rzucie piłeczką palantową
- biegu sztafetowym 4x100m.   więcej»

UWAGA!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca (w piątek): 

dla klas I - VI o godzinie 8.00 na boisku szkolnym (w budynku przy Alei Wolności 74),

dla klas VII oraz II i III gimnazjum o godzinie 9.00 w budynku przy ul. Sikorskiego 11.

Dodano: 20 czerwca 2018

Konkurs z języka angielskiego

W dniu 17 maja uczniowie klas 5-6 wzięli udział w konkursie ortograficznym z języka angielskiego. Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza część polegała na poprawnym zapisaniu dyktowanego tekstu w języku angielskim, druga  na zapisaniu przeliterowanych przez prowadzącego konkurs wyrażeń w języku angielskim, a trzecia na poprawie podanego tekstu po uprzednim wyszukaniu błędów literowych i ortograficznych.    więcej »

Dodano: 20 czerwca 2018

III tura Podchodów językowych

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie mieli możliwość po raz kolejny wziąć udział w Podchodach językowych na terenie szkoły.

Uczniowie zostali podzieli na trzy osobowe grupy o różnych kolorach. Po otrzymaniu koperty nr 1 każda grupa rozwiązywała zagadkę znajdującą się w środku, oczywiście w języku angielskim, po czym przechodziła dalej.   więcej »

Dodano: 19 czerwca 2018

Podsumowanie konkursu "Czyściciel Świata"

19 czerwca 2018r. w Sali Rajców  w Urzędzie Miasta Głogowa odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Czyściciel Świata" 2017/2018 podczas, którego laureaci konkursu otrzymali nagrody.

Konkurs ekologiczny "Czyściciel Świata" to akcja promująca ekologiczne postawy wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie zbierają surowce wtórne takie jak: makulatura, nakrętki plastikowe, baterie, puszki aluminiowe oraz elektrośmieci.  więcej »

Dodano: 19 czerwca 2018

Dzień Sportu Szkolnego

Dzień 19 czerwca, dla klas IV-VI, był dniem Sportu Szkolnego. Uczniowie startowali w wielu konkurencjach, a wygrali najlepsi, tak bywa w sporcie.

W "Mundialu" w piłkę nożną wygrała klasa VI c (Nigeria), II miejsce zajęła  klasy VI b (Senegal), a III klasa VI a (Belgia).

W Biegach sztafetowych dziewcząt 4x100 m zwyciężyła klasa V b, która otrzymała Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły SP-2, na II miejscu uplasowała się klasa IV d, a na III  klasa VI a.  więcej »

Dodano: 19 czerwca 2018

Wizyta w Szkole Mistrzostwa Sportowego

W dniu 15 czerwca 2018r. uczniowie klasy 5a mieli możliwość wziąć udział w prezentacji przygotowanej przez uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głogowie pod przewodnictwem wychowawcy oraz nauczyciela języka angielskiego Pani Eweliny Serwin.

Uczniowie opisywali w języku angielskim najdziwniejsze sporty świata. Chłopcy omawiali sporty w języku angielskim, po czym pokazywali jak można w te sporty grać.   więcej »

 

Dodano: 19 czerwca 2018

Dzień języka angielskiego

Dnia 13 czerwca 2018r, w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie, odbył się dzień języka angielskiego. Uczniowie z klas I-VI mieli okazję uczestniczyć w imprezie. Dzieci młodsze zostały poczęstowane łakociem oraz mogły poprosić w języku obcym o malowanie twarzy, natomiast uczniowie starsi wzięli udział w czterech strefach. Strefa wystawy (na każdym piętrze szkoły) polegała na wystawie prac uczniów klasy III-VI związanych z krajami anglojęzycznymi. Uczniowie wykonywali również flagę USA oraz UK.   więcej »

Dodano: 18 czerwca 2018

Podsumowanie Sprawnego Dolnoślązaczka

Dnia 14 czerwca odbyła się lekcja wychowania fizycznego uczniów klasy I, z trenerem LA panem Tadeuszem Karpowiczem, podsumowująca zajęcia z lekkoatletyki w ramach programu "Sprawny Dolnoślązaczek".

Uczniowie klasy Ib spisywali się wspaniale we wszystkich konkurencjach:

- skok przez płotki
- bieg slalomem
- skok wzwyż
- rzut rakietą.

Na koniec roku szkolnego wszyscy uczniowie klas I, otrzymali ostatnią swoją naklejkę do legitymacji sportowych - Mistrz Sprawny Dolnoślązaczek.

Gratulujemy wszystkim sportowcom z klas I i zachęcamy do spędzania WAKACJI NA SPORTOWO. Do zobaczenia we wrześniu!!!!

Dodano: 18 czerwca 2018

Podsumowanie Aqualigii Pływackiej

Dnia 14.06.2018r. w Sali Rajców w Urzędzie Miasta odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji Aqualigii Pływackiej. Z naszej szkoły najlepsze punktowane miejsce w kategorii klas III zdobył Paweł Błażejewski z klasy III b.

Również nagrodzona została uczennica klasy I c Kinga Uchańska, która zdobyła II miejsce w międzyszkolnym  konkursie plastycznym "Pływam bo umiem". Gratulujemy!

 

Dodano: 18 czerwca 2018

„Zwierzęta nasi przyjaciele"

6 czerwca 2018r. w Klubie Batalionowym w Głogowie odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu fotograficzno – literackiego „Zwierzęta nasi przyjaciele”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać utwór opisujący prozą lub wierszem swojego zwierzaka oraz w ciekawy sposób go sfotografować.  

Miło nam zakomunikować, że prace trzech uczennic z naszej szkoły Amelii Kijowskiej, Aleksandry Paszek i Patrici Zawadzkiej z klasy 5 b zdobyły w tym konkursie wyróżnienia. Gratulujemy.

Opiekun: Halina Nawizowska

UWAGA!

Zapraszamy rodziców przyszłorocznych uczniów klas I

W czwartek 14 czerwca 2018r. o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami przyszłych uczniów klas pierwszych.

       Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 9 czerwca 2018

Dzień Dziecka w klasie III e i V a

Dnia 30 Maja 2018 uczniowie klasy 5a oraz 3e udali się na wycieczkę w ramach dnia dziecka, na rejs statkiem po rzece Odrze. Uczniowie mieli możliwość popłynąć statkiem, podziwiać piękny krajobraz oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek przyrodniczych na temat okolicznej flory i fauny.

Dzieci miały nawet okazję oglądać niespotykane gatunki czapli i bażantów. Po wspaniałym rejsie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na spacer po Głogowie.

                                           W dniu Waszego święta życzymy wszystkiego najlepszego

Anna Kaczor i Magdalena Skorobogata

Dodano: 9 czerwca 2018
Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego The Big Challenge

Pierwszy raz w tym roku uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego The Big Challenge.

 

Skala tego Międzynarodowego konkursu jest ogromna, w tym roku wzięło w nim udział 642 864 najlepszych uczniów z 14 krajów Europy zatem najwięcej do tej pory. W Polsce do konkursu przystąpili prymusi z aż 531 szkół.   więcej»

Dodano: 7 czerwca 2018

Stypendyści w naszej szkole!

Miło nam poinformować, iż decyzją Prezydenta Miasta Głogowa pana Rafaela Rokaszewicza uczniowie naszej szkoły, osiągający najwyższe wyniki w nauce, zostali nagrodzeni stypendium naukowym.    więcej»

 

Dodano: 7 czerwca 2018

VII Olimpiada Lekkoatletyczna klas I - III

Dnia 6.06.2018 odbyła się VII Olimpiada Lekkoatletyczna klas I-III. Pomimo wyjazdu uczniów z klas I-III na zielone szkoły, nasza szkoła wystartowała i zdobyła II miejsce w kategorii klas III.

Indywidualnie medale wywalczyli:

Złote medale:
Wiktoria Kupczyk
III b - bieg na 240 m
Vanessa Oszmaniec III a - rzut piłką lekarską 2 kg   więcej»

Dodano: 7 czerwca 2018

Sukcesy w klasie III B

Maj okazał się szczęśliwym miesiącem dla trzech uczniów z klasy III b. Uczestnicząc w konkursach pozaszkolnych zajęli czołowe miejsca. Do szczęśliwców można zaliczyć Michała Grzebieniowskiego, Julię Świętek i Wiktorię Kupczyk.

Michał zajął I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym z okazji Dni Lubska, który odbył się 27 maja 2018 r. oraz III miejsce w Powiatowym Turnieju wiedzy ogólnej „1 z 10”.

Natomiast dziewczynki w osobach Julii i Wiktorii zajęły III miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Mały Ratowniczek”.   więcej»  

Iwona Bielec  

                                                             

 

 Powiatowy Konkurs Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży

 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa

„Głogów mój dom, moja mała ojczyzna”

17 maja 2018r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży - „Głogów mój dom, moja mała ojczyzna”.   więcej»

Dodano: 4 czerwca 2018

Bohaterskie Misie– Baśka Murmańska i Kapral Wojtek

 

24 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyła się premiera filmu poklatkowego „Bohaterskie Misie”.

Uczniowie kl. III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, postanowili przybliżyć historię niedźwiedzi  walczących za naszą ojczyznę w czasie I i II wojny światowej.   więcej»

Wolontariat po angielsku

Udział w akcji ‘Seeds 4 Africa’ – „Nasiona dla Afryki”

Projekt "Nasiona dla Afryki" to pomysł stworzenia przedszkolnego ogródka.
Siostry Boromeuszki Mikołowskie prowadzą swoją misję w Mpanshyi, w której oprócz szpitala i hospicjum działa także przedszkole.

Siostry robią wszystko aby usamodzielnić swoich małych podopiecznych (a przez nich także ich rodziców), dlatego założyły ogródek przedszkolny, w którym uczą dzieci siać i opiekować się roślinami.    więcej »

Dodano: 22 maja 2018

Mistrz Klawiatury 2018

22 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs „Mistrz Klawiatury 2018”. Celem corocznie organizowanego konkursu jest doskonalenie technik szybkiego pisania oraz ćwiczenie poprawności pisania.

W wyniku szkolnych eliminacji  reprezentantem naszej szkoły został Eryk Burzyński z klasy V a, który w wyznaczonym czasie osiągnął najwyższy wynik punktowy i tym samym zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie „Mistrz Klawiatury 2018”.   Gratulujemy!

Dodano: 17 maja 2018

Ostatnia edycja Aqualigii Pływackiej

Dnia 18.05.2018r. odbyła się ostatnia, w roku szkolnym 2017/2018, edycja Aqualigii Pływackiej na Pływalni "Chrobry".

Wśród naszych uczniów wspaniale spisały się pierwszaki z klasy I A zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Również cenne punkty za osiąganie dobrych czasów zdobyli: Oliwia Łuka z IV D i Paweł Błażejewski z klasy III B...     więcej »

Dodano: 17 maja 2018

Wycieczka do Krainy Smaków

W słoneczny majowy poniedziałek, 14 maja 2018r. klasy pierwsze wyruszyły na atrakcyjną wycieczkę do „Krainy smaków” nad brzeg jeziora w Boszkowie.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych poznając tajniki produkcji lodów i pizzy. Wyposażeni w fartuchy i czepki, mając do dyspozycji wałki, własnoręcznie formowali ciasto, by uzyskać kształt pizzy. W „lodowej krainie” uczyły się komponować desery lodowe...   więcej »

Dodano: 14 maja 2018

Sukces w XIV Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Poznaj swój organizm"

W poniedziałek, 14 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Przyrodniczy "Poznaj swój organizm".

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Brończak z klasy 6c, Bolesław Chruszcz z klasy 5c, Łukasz Iwaniec z klasy 5b i Grzegorz Kuczyński z klasy 5c, którzy w szkolnych eliminacjach zajęli cztery pierwsze miejsca.   więcej »

Dodano: 14 maja 2018

Powiatowy Konkurs  "Józef Piłsudski na Stulecie Niepodległości"

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów. W dniu 11 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie odbył się „Powiatowy Konkurs Historyczno - Plastyczny „Józef Piłsudski na Stulecie Niepodległości", którego celem było sprawdzenie wiedzy teoretycznej z zakresu najnowszych dziejów Polski, jak i umiejętności plastycznych uczniów.

Dwie nasze uczennice zajęły wysokie miejsca: Natalia Szumińska z klasy V c zajęła I miejsce, a Julia Łuka z klasy IV d zajęła III miejsce.

 Gratulujemy!

Renata Niewiarowska i Małgorzata Przewocka

 

Strony:    1     2     3     4    5   następna »

  tel.  76 728 65 80

         76 726 56 28

  fax: 76 728 65 95

  e - mail:

  sp2sekretariat@fhu-anmar.pl

www.gim1.glogow.pl

8.00 - 8.45

8.55 - 9.40

  9.50 - 10.35

 10.45 - 11.30

 11.45 - 12.30

 12.45 - 13.30

 13.35 - 14.20

Kalendarz - Polski, Calendian

Copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie