.

.

.

 

       Archiwum wydarzeń 2015/2016

 

 

Dodano: 26 czerwca 2016

24 czerwca o godz. 9.30 na boisku szkolnym swoje zakończenie roku mieli uczniowie z klas I -V. Po krótkim wystąpieniu pani dyrektor Marioli Kokot, nagrodzeni zostali uczniowie za najlepsze wyniki wnauce, zaangażowanie w życie szkoły oraz godne reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach sportowych i uroczystościach.

Rodzice uczniów wzorowych otrzymali  listy gratulacyjne, a uczniowie z największą średnią ocen specjalną Nagrodę Dyrektora. Słowa podziękowania usłyszeli również rodzice „Społecznicy” za bezinteresowną pomoc naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 24 czerwca 2016

Pożegnanie klas szóstych

W piątek 24 czerwca o godz. 8.00 odbyła się ostatnia uroczystość z udziałem uczniów klas szóstych. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu narodowego  głos zabrała pani dyrektor Mariola Kokot, która przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i życzyła dalszych sukcesów oraz słonecznych wakacji.

W części oficjalnej nastąpiło  przekazanie pocztu flagowego piątoklasistom oraz ślubowanie absolwentów.

Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie dyplomów uczniom, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem oraz podziękowań dla uczniów pracujących w Samorządzie Uczniowskim, w zespole redakcyjnym gazetki szkolnej "Europejczyk"  oraz najlepszym sportowcom i uczniom reprezentujących szkołę w konkursach pozaszkolnych. Nie zabrakło również listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców.Po wyprowadzeniu pocztu flagowego nastąpiła część artystyczna.

Uczniowie  podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły za opiekę, cierpliwość, dobre serce, troskę i bagaż wiedzy. Z szóstoklasistami pożegnali się również ich młodsi koledzy, przedstawiciele klas piątych dedykując pożegnalną piosenkę.

 

Na zakończenie wszyscy z ogromną przyjemnością obejrzeli prezentację, która zawierała zdjęcia absolwentów z różnych imprez, uroczystości, spotkań, wycieczek itp. Rodzice i nauczyciele ze wzruszeniem śledzili przygodę ze szkołą swoich podopiecznych począwszy od klasy pierwszej do chwili obecnej. Prezentacja nagrodzona została burzliwymi oklaskami. 

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 25 czerwca 2016

Podsumowanie Konkursu Ekologicznego „CZYŚCICIEL ŚWIATA”

Od wielu już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w konkursie ekologicznym „CZYŚCICIEL ŚWIATA”. W związku z tym organizujemy w szkole  zbiórki surowców takich jak makulatura, puszki aluminiowe, baterie i elektrośmieci, które można przetworzyć i uratować np. wiele drzew przed wycinką, aprzede wszystkim oczyścić  nasze środowisko z toksycznych śmieci.

Uczniowie, którzy najbardziej wyróżniają się w zbiórkach otrzymują nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Głogowie, Firmę AG-Eko i firmę Recal.

 

    

Uroczyste wręczenie nagród tegorocznej edycji "CZYŚCICIELA ŚWIATA" odbyło się 21 czerwca w Urzędzie Miejskim w obecności pana prezydenta Rafaela Rokaszewicza  oraz pani wiceprezydent Bożeny Kowalczykowskiej.

Z naszej szkoły nagrody otrzymali:

 • w kategorii – makulatura – Łukasz  Iwaniec z klasy III b i Kamil Wójcik z klasy V b

 • w kategorii – baterie – Barbara  Downar  z klasy I a i Patrycja Krzykała z klasy III a

 • w kategorii elektrośmieci – Pałatyński Mariusz i Sobolewski Łukasz z klasy II a

 •  

Gratulujemy!

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 25 czerwca 2016

XXII Głogowski Konkurs Ekologiczny rozstrzygnięty

22 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie wyników XXII Głogowskiego Konkursu Ekologicznego, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Woda w naszym życiu – globalnie i lokalnie”. Konkurs składał się z czterech konkurencji:

 • Turnieju Ekologicznego klas I – III,

 • Konkursu Piosenki Ekologicznej,

 • Konkursu  Ekologicznego na prezentację multimedialną,

 • Konkursu Wiedzy o Parkach Narodowych.

Uczniowie naszej szkoły startowali we wszystkich konkurencjach zdobywając cenne punkty, które dały naszej szkole w końcowym rezultacie IV miejsce. Uczniom, którzy zajęli miejsca na podium  w poszczególnych kategoriach podczas uroczystości wręczono nagrody. W trzech z czterech konkurencji nasi uczniowie stawali na podium:

 • W Konkursie na Prezentację Multimedialną „Woda w naszym życiu – globalnie i lokalnie” drużyna w składzie Martyna Gromadzińska kl. VI b, Wiktoria Milkowska i Wiktoria Stachura  z kl. VI c zajęła I miejsce, 

 • w Konkursie Wiedzy o Parkach Narodowych Zuzanna Pakiet kl. VI a zajęła II miejsce

 • w Konkursie Piosenki Ekologicznej o wodzie  Patrycja Chojnacka kl. VI a, Julia Jakubiak kl. IV c, Oliwia Wróż kl. IV c wyśpiewały III miejsce. 

 

Serdecznie gratulujemy!

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 24 czerwca 2016

Gala Talentów

21 czerwca w naszej szkole odbyła się Gala Talentów. Gościem honorowym Gali był Kierownik Działu Edukacji UM w Głogowie pan Przemysław Powroźnik.

Podczas gali nagrodzeni zostali  uczniowie zdolni, utalentowani w różnych kategoriach, którzy w roku szkolnym 2015/2016 umiejętnie wykorzystali swój talent i zdolności, osiągając sukcesy w konkursach międzynarodowych, wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

Nagrody przyznawane były za osiągnięcia sportowe, sukcesy na niwie nauki i uzdolnienia artystyczne. Rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów odebrali listy gratulacyjne.

 

Podczas uroczystości swoje uzdolnienia prezentowali niektórzy nagrodzeni.

Duet skrzypcowy Zuzia Glińska i Gabrysia Antczak zaprezentował utwór "Porcelanowa laleczka", uczennica klasy drugiej Agnieszka Lech zaśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”, aZosia Basińska na flecie zagrała "Muzette".

Szkolnyzespół wokalny wykonał piosenkę pt. "Pięknie żyć". Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również Dominika Rydz i Zosia Basińska w piosence "Możesz wszystko".

Równie pięknieAdrianna Grobelna na flecie poprzecznym zagrała polkę, a Maja Piękoś i Cecylia Walczuk dwautworymuzyczne na pianinie. Laureatka konkursów recytatorskich Magdalena Radło zadeklamowała wiersz pt. "Książka".Swoje uzdolnienia zaprezentowały też uczennice z formacji tanecznej "Impuls”.Podczas gali wyróżnieni zostali także uczniowie z klas IV-V, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce. To oni są chlubą i nadzieją naszej szkoły oraz wzorem do naśladowania.

   

Dopełnieniem programu gali była prezentacja multimedialna obrazująca w sposób bardzo czytelny osiągnięcia poszczególnych uczniów.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 24 czerwca 2016

Bal klas szóstych

20 czerwca odbył się w naszej szkole długo oczekiwany przez szóstoklasistów BAL zorganizowany przez rodziców. Na wstępie pani dyrektor Mariola Kokot serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych na sali gości: wychowawców, nauczycieli, uczniów klas szóstych i ich rodziców. Uroczystość rozpoczął polonez zatańczony przez tegorocznych Absolwentów, za który uczniowie otrzymali gromkie brawa.

       

Potem były wspólne tańce i zabawy przy muzyce. Był też poczęstunek: słodycze, owoce,  napoje oraz pizza uwielbiana przez wszystkich. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałej zabawy.

 

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 23 czerwca 2016

Dzień Sportu Szkolnego

21 czerwca 2016 roku był w naszej szkole Dniem Sportu Szkolnego.

Do rozgrywek w Mini Euro 2016 przystąpiło 7 drużyn klasowych (nie przystąpiła tylko klasa V A i VI A).

Miejsca zespołów klasowych:

1. Albania (klasa VI B).

2. Francja (klasa VI C)

3. Polska (klasa VB)

4 .Belgia (klasa IVA)

5. Hiszpania (klasa IV C)

5. Niemcy (klasa IV B)

5. Portugalia (klasa V C)

Do Biegów Sztafetowych przystąpiło 6 drużyn  klasowych dziewcząt (nie przystąpiła VIC, VI B, VA):

Miejsca zespołów klasowych:

1. Klasa VI A

2. Klasa V B

3. Klasa IV A

4.Klasa IV B

4. Klasa V C

4. Klasa IV C

Miejsca w konkurencji indywidualnej – Tor Przeszkód:

(wystartowało 44 uczniów)

1. Szymon Szydełko V B - 28,50

2. Michał Szulc VI A - 29,04

3. Natalia Jędruszczak IV A - 30,29

4. Marcel Mirga IV C - 31,10

5. Maja Wojciechowicz IV A - 31,29

6. Jakub Lipiarz IV A - 31,44

7. Aleksandra Siwińska IV A - 31,58

8. Dominika Witczak IV B - 31,72

9. Oskar Wełpa IV B - 32,04

10. Angelika Zaremba IV A - 32,13

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów sportowych.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 23 czerwca 2016

Korowód

21 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły, wśród których zdecydowana większość stanowiła klasa 2a, brali udział w Korowodzie Historycznym. Korowód upamiętniał zjazd głogowski z 1462 roku, czyli spotkanie króla Polski Kazimierza Jagiellończyka z czeskim królem Jerzym z Podiebradu.

    

Nasi uczniowie wyruszyli z Zamku Książąt Głogowskich w orszaku króla Kazimierza Jagiellończyka. Na Rynku pod Ratuszem nastąpiło spotkanie z orszakiem króla czeskiego. Odegrano scenkę spotkania władców, a następnie była wspólna zabawa. Na zakończenie wykonano pamiątkową fotografię.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 22 czerwca 2016

Bezpieczne wakacje

We wtorek 21 czerwca 2016r,  uczniów z klasy II d odwiedził policjant z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, pan aspirant sztabowy Damian Duziak, prywatnie tata Bartka, ucznia naszej klasy. W trosce o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji, uczniowie pogłębili wiedzę o sposobach prawidłowego zachowania się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, w których mogą się znaleźć np.: spotkanie z nieznajomym, niewybuchy i niewypały, zabawy petardami, świadome uczestnictwo w ruchu drogowym, uleganie namowom innych osób itp.

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem pokazu niezbędnego sprzętu policyjnego, potrzebnego policjantom w razie interwencji (kajdanki, hełm, kamizelka, pałka). Zostali również odpytani przez pana aspiranta ze znajomości numerów alarmowych, zdali egzamin na 5!

  

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali  NAGRODĘ - niespodziankę, w postaci torby pełnej cukierków. Dziękujemy tacie Bartka za to spotkanie, dzięki niemu nasze wakacje na pewno będą radosne i pełne przygód, nauczyliśmy się przecież, jak mamy dbać o swoje bezpieczeństwo!

Uczniowie z kl. II d i wych. I. Marciniak

-----------------------------------------------------------------------------

Dodano: 21 czerwca 2016

Spotkanie przy ognisku

Dnia 16 czerwca uczniowie z klasy IV c i VI b  wraz z wychowawcami  pojawili  się  na ognisku klasowym, które odbyło się w Leśniczówce znajdującej się niedaleko miejscowości Klucze. Oprócz pieczenia kiełbasek  nie zabrakło  też wspólnej zabawy. Zajęcia spędzone na świeżym powietrzu pozwoliły dzieciom zaobserwować przyrodę, a także przypomniały o przestrzeganiu zasad obowiązujących w lesie. Miłe wspomnienia zostaną z nami na długo!

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 17 czerwca 2016

Podsumowanie konkursów wewnątrzszkolnych

16 czerwca w naszej szkole odbył sie apel podsumowujący konkursy wewnątrzszkolne jakie odbyły sie w roku szkolnym 2015/2016. Podsumowana została także działalność koła Szkolnej Kasy Oszczędności. W związku z tym zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w konkursach zorganizowanych w II semestrze.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 17 czerwca 2016

Miło popatrzeć jak się ścigają’" - Aqualiga dobiegła końca

Dnia 16.VI.2016 roku na pływalni Chrobry odbyły się zawody podsumowujące inauguracyjną edycję zmagań młodych pływaków.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jakub Bilski z klasy I E, który jako 6-latek startował

w kategorii 25 m stylem grzbietowym osiągając czas 31 sekund.

Reprezentacja naszej szkoły w V edycji Aqualigi:

 

Klasy I:

1. Karolina Oczadło – I B – dystans 10 m styl grzbietowy

2. Hania Grobelna – I A - dystans 10 m styl grzbietowy

3. Maja Kijowska – I C- dystans 10 m styl grzbietowy

Chłopcy:

1. Jakub Bilski- I E – dystans 25 m styl grzbietowy

2. Szymon Grudzień – I D- dystans 10 m styl grzbietowy

Klasy II:

1. Martyna Sajko – II A- dystans 25 m styl grzbietowy

2. Adrianna Grobelna – II B - dystans 25 m styl grzbietowy

 Chłopcy:

1. Bartosz Zienkiewicz – II A - dystans 25 m styl grzbietowy

2. Bartosz Grudzień – II A - dystans 25 m styl grzbietowy

3. Oskar Lisiewicz-II D- dystans 25 m styl grzbietowy

Klasy III:

1. Amelia Kijowska– III B- dystans 50 m styl grzbietowy

2. Julia Kulikowska– III B- dystans 50 m styl grzbietowy

3. Mikołaj Kuźniak –III B- dystans 50 m styl grzbietowy

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy bezpiecznych wakacji  spędzanych również w wodzie.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 14 czerwca 2016

Konkurs "Najlepszy z najlepszych" rozstrzygnięty

14 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs interdyscyplinarny „Najlepszy z najlepszych”. Do rywalizacji przystąpiło 17 uczniów (po dwoje z każdej klasy, wyjątkiem była klasa 6a, gdzie zgłosiła się tylko jedna uczennica). Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs składał się z trzech części.

W części I uczniowie odpowiadali równocześnie na cztery takie same pytania z różnych dziedzin wiedzy (zróżnicowanie pytań dla poszczególnych poziomów klas).

W części II uczniowie rozwiązywanie zadania pisemne: klasy IV – zadanie z języka polskiego, klasy V z matematyki, a VI z przyrody.

 

W części III każdy z uczniów losował po 4 pytania (dwa pytania z zakresu przedmiotów humanistycznych i dwa z matematyczno-przyrodniczych). Po ciężkim boju zwycięzcami konkursu zostali:

- Wiktoria Brończak z klasy IV c

- Zuzanna Glińska z klasy V c

- Zuzanna Pakiet z klasy VI a

Serdecznie gratulujemy!

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 14 czerwca 2016

Bezpiecznie w podróży

8 czerwca uczniowie klasy 1c i 2b gościli w siedzibie producenta siedzeń samochodowych SITECH w Głogowie. Uczestniczyli tam w projekcie realizowanym przez Komendę Policji w Głogowie oraz firmę SITECH pt. "Bezpiecznie w podróży".

Podczas zajęć przedstawiono dzieciom zasady bezpieczeństwa w różnych wakacyjnych sytuacjach. Szczególną uwagę zwrócono na rolę właściwie zapiętych pasów samochodowych w czasie podróży.  Każdy uczestnik wycieczki korzystając ze specjalnych fotelików – symulatorów, mógł przećwiczyć prawidłowe zapinanie pasów, a przedstawiciele firmy, pokazali jak unikać podstawowych błędów przy ich zapinaniu. 

 

Korzystając z pobytu w firmie dzieci zobaczyły magazyn, halę produkcyjną i pracę robotów. Uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo na drodze oraz słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy głogowskiej Policji i pracownikom firmy SITECH za przeprowadzone zajęcia.

 

------------------------------------------------------------------------------

  Dodano: 13 czerwca 2016

Wycieczka w Góry Stołowe

7 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV c, V b i VI b udali się na wycieczkę turystyczno– krajoznawczą w Góry StołoweUnikalna rzeźba, wzbogacona dużym nagromadzeniem rozmaitych form erozji piaskowców w postaci głębokich szczelin, labiryntów i blokowisk skalnych, czy pojedynczych skałek o niespotykanych kształtach, czyni Góry Stołowe wyjątkowymi w skali Polski.Góry te ze względu na swoją   budowę płytową  należą też do nielicznych  w Europie. Wierzchołki gór są płaskie jak „stoły”, ale ich zbocza są bardzo strome. Zbudowane są z piaskowców leżących prawie poziomo,które od licznych pionowych spękań noszą nazwę ciosowych.

     

Ażeby dostać się na najwyższy szczyt Gór Stołowych czyli na Szczeliniec Wielki  919 m n.p.m. trzeba pokonać 665 schodów  prawie pionowo wspinając się w górę krętym  szlakiem. Dla wielu uczestników wycieczki było to spore wyzwanie, ale z dumą możemy powiedzieć, że mu sprostaliśmy. Wspaniała panorama Sudetów rozpościerająca się z tarasu widokowego na szczycie Szczelińca wynagrodziła nam trud wspinaczki. Schodząc  widzieliśmy ciekawe formy skalne Ucho igielne, Małpoluda, Tron Liczyrzepy czy Kołyskę. Co odważniejsi mogli się na niej nawet pokołysać. Wszystko pod czujnym okiem przewodnika i jednocześnie ratownika górskiego w jednej osobie.

Po zdobyciu Szczelińca pojechaliśmy do Rezerwatu Błędne Skały gdzie  największą atrakcją było przeciskanie się przez wąskie szczeliny skalnego labiryntu.

Wycieczka była bardzo udana. Mimo dużego zmęczenia humory nam dopisywały. No i pogoda była wręcz wymarzona. Piękne  bezchmurne niebo i słońce.

------------------------------------------------------------------------------

   Dodano: 11 czerwca 2016

III miejsce w Mistrzostwach LA

Pomimo wyjazdu uczniów klas I-III na Zieloną Szkołę nasza szkoła wystartowała w IV Mistrzostwach Głogowa klas I-III w Lekkiej Atletyce i zajęła III miejsce w Głogowie.

Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi medaliści:

I miejsce w rzucie piłeczką palantową klas I-chłopcy

                      Dawid Zioło – klasa I A

I miejsce w rzucie piłeczką palantową klas I-dziewczęta

                     Wiktoria Kupczyk – klasa I B

III miejsce w rzucie piłeczką palantową klas I-chłopcy

                     Julian Dylewski  – klasa I C

III miejsce w rzucie piłeczką palantową klas I-dziewczęta

                     Wanessa Oszmaniec – I A

III miejsce w biegu na 50 m klas I-chłopcy

                     Mateusz Kurzeja – I B

III miejsce w biegu na 120 m klas II-chłopcy

                     Filip Lange – II C

II miejsce w biegu na 240 m klas III-dziewczęta

                     Alicja Szwed – III B

     

Reprezentacja naszej szkoły:

KLASY I 

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ  DZIEWCZĘTA

1. Kupczyk Wiktoria

2. Oszmaniec Wanessa

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ   CHŁOPCY

1. Zioło Dawid

2. Dylewski Julian

BIEG NA 50 m  DZIEWCZĘTA

1. Nowak Paulina

2. Rzeszutek Nikola

BIEG NA 50 m  CHŁOPCY

1. Kurzeja Mateusz

2. Bilski Jakub

KLASY II

RZUT OSZCZEPEM   DZIEWCZĘTA

1. Łoza Aleksandra

RZUT OSZCZEPEM  CHŁOPCY

1. Badowski Marcin

2. Lewiński Jakub

BIEG NA 120 m   DZIEWCZĘTA

1. Łuka Julia

2. Łuka Oliwia

BIEG NA 120 m  CHŁOPCY

1. Lange Filip

2. Bielecki Damian

KLASY III

RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ   DZIEWCZĘTA

1. Grobelna Adrianna  - II B

2. Żyndul Oliwia - II B

RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ   CHŁOPCY

1. Żelichowski Jędrzej - II D

2. Lisiewicz Oskar - II D

BIEG NA 240 m   DZIEWCZĘTA

1. Szwed Alicja - III B

2. Lipiarz Milena - III B

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom i pamiętamy, że "TRENING CZYNI MISTRZA"

mgr Iwona Hnat

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 7 czerwca 2016

"Emocje w szkole"

W dniu 7 czerwca 2016 roku w naszej szkole w ramach projektu edukacyjnego "Emocje w szkole" odbyło się spotkanie z panią psycholog Marzeną Koperek-Wachowiak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głogowie. Warsztaty były przeprowadzone w klasach I c, I d i I e.

Podczas tych zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o Karolku. Następnie za pomocą swoich własnoręcznie wykonanych rysunków przedstawiły emocje, które były zawarte w opowiadaniu. Po warsztatach dzieci nabyły umiejętności rozpoznawania emocji towarzyszących im w codziennym życiu.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 7 czerwca 2016

"Savoir-vivre na co dzień..."

Znajomością etykiety w różnych sytuacjach życiowych, a także wiedzą z zakresu zasad nakrywania stołu mogli wykazać się uczniowie kl. I – III i IV – VI, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy: „Mistrz Dobrych Manier” realizowanym w ramach innowacji pedagogicznej: „Savoir-vivre na co dzień, czyli na grzeczności nikt nie traci”.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas I pierwsze miejsce zajęła Hania Grobelna, drugie miejsce – Kinga Kaźmierczak, a trzecie miejsce zajęli: Kuba Bilski, Erwin Podsiedlik i Szymon Grudzień.

W kategorii klas II – III pierwsze miejsce należy do Ani Woźniak, drugie miejsce do Kuby Wspaniałego, zaś trzecie miejsce zajęli: Hania Kukła, Zuzia Duziak i Sebastian Kuczyński.

W kategorii klas IV – VI pierwszym miejscem może się pochwalić Maciek Walczuk, drugim Staś Burz, zaś trzecie miejsce należy do Weroniki Białowąs, Pawła Sadulaka, Mai Piękoś i Tomka Sadulaka.

                                                                                     Dobrowlańska i I.Tworkowska

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 7 czerwca 2016

Zwierzątko z surowców wtórnych

Już po raz drugi uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Głogowie, którego celem było uświadomienie dzieciom, że warto segregować odpady, aby uzyskać z nich piękne, wartościowe i oryginalne przedmioty. Tegoroczna edycja pod hasłem: „Zwierzątko z surowców wtórnych” zaowocowała III miejscem dla Matyldy Gandeckiej i wyróżnieniem dla Mariusza Pałatyńskiego. Gratulujemy!

M. Dobrowlańska i B. Musiał

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 6 czerwca 2016

"Kopciuszek"

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4b przygotowali niespodziankę w postaci spektaklu muzycznego pt. "Kopciuszek".

Mali aktorzy musieli opanować tekst baśni napisanej wierszem przez Jana Brzechwę oraz śpiewać piosenki, co okazało się fraszką, szczególnie dla Dominiki odgrywającej rolę Kopciuszka. Wszyscy byli pod wrażeniem talentu występujących, zwłaszcza Zosi grającej Macochę, ale także przepięknych strojów oraz scenografii, co było zasługą czwartoklasistów, ich rodziców oraz pani Ewy Wajs, która dekorowała salę gimnastyczną.  

     

Burzliwe oklaski po zakończeniu wyraźnie oznaczały, że wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, co było najwyższą nagrodą dla występujących i podziękowaniem za ich talent oraz wysiłek włożony w przygotowanie tej inscenizacji.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 3 czerwca 2016

I Festiwal Talentów

"Tęczowa Gala", I Festiwal Talentów dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych odbył się 25 maja w naszej szkole. Przygotowany został wspólnie z PCPPPiDN w Głogowie.

Podczas festiwalu uczniowie ze szkół podstawowych prezentowali swoje talenty i pasje. Mogliśmy podziwiać piękne obrazy, wysłuchać piosenek i recytacji, pośmiać się podczas występu kabaretu i oglądać przepiękne tańce.

  

Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe statuetki i drobne upominki dzięki panu Romanowi Sobocie właścicielowi sp. z o. o "Sobota" i panu Robertowi Rzepce właścicielowi firmy "RZEPKA". Na wszystkich artystów czekał również słodki poczęstunek ufundowany przez państwa Witczaków.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym młodym artystą, że tak chętnie podzielili się z nami swoimi talentami i pasjami. Życzymy im samych sukcesów i liczymy na ich przybycie za rok.

I Festiwal Talentów „Tęczowa Gala” przygotowały panie: Beata Kornas, Beata Cześniuk, Aneta Domagała oraz Magdalena Orlińska.

------------------------------------------------------------------------------

  Dodano: 3 czerwca 2016

Wyśpiewały III miejsce

16 maja w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowały trzy wspaniałe głosy: Julia Jakubiak, Patrycja Chojnacka oraz Oliwia Wróż. Pomimo dużej tremy i mocnej wokalnej rywalizacji, dziewczyny wyśpiewały III miejsce. Serdecznie Gratulujemy!

------------------------------------------------------------------------------

   Dodano: 1 czerwca 2016

III miejsce w Powiatowym Turnieju Tęgie Głowy

30 maja drużyna z naszej szkoły uczestniczyła w SP-12 w Głogowie, w Powiatowym Turnieju uczniów klas III Tęgie Głowy. W Turnieju uczestniczyło 11 szkół z powiatu głogowskiego. Uczniowie nasi wykazali się bogatą wiedzą z matematyki, j. polskiego, środowiska i muzyki  zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Skład drużyny: Grzegorz Kuczyński i Bolesław Chruszcz z kl. 3c, Łukasz Iwaniec z kl. 3b i Eryk Burzyński z kl. 3a.

------------------------------------------------------------------------------

   Dodano: 31 maja 2016

Wizyta w Urzędzie Miasta Głogowa

Wizyta w Urzędzie Miasta dla uczniów klasy 1c była ciekawym doświadczeniem. Przy wejściu do gmachu budynku powitał nas przewodnik pan Dominik Jeton. Następnie ciepło i serdecznie zostaliśmy przywitani przez wiceprezydenta miasta panią Bożenę Kowalczykowską, która obdarowała nas słodkościami.

  

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gabinetu pana prezydenta.

W dalszej części zwiedziliśmy salę konferencyjną urzędu, Salę Rajców, w której mieliśmy okazję przyjrzeć się ważnym symbolom narodowym oraz miejskim.

W czasie naszej wędrówki zwiedziliśmy zabytkowe sukiennice przykryte szklanym pawilonem. Odkrywaliśmy coraz to nowe fakty z historii naszego miasta. Ostatnią atrakcją okazała się wejście na wieżę głogowskiego ratusza. Z jej ujęcia na tarasie widokowym podziwialiśmy panoramę miasta i Wzgórz Dalkowskich.

  

Składamy ogromne podziękowania dla naszego Przewodnika, który z poczuciem humoru i w przystępny sposób pozwolił uczniom odkrywać historię i tradycje naszego miasta i regionu.

------------------------------------------------------------------------------

   Dodano: 31 maja 2016

I tura podchodów językowych

30 maja 2016r, na siódmej godzinie lekcyjnej odbyły się podchody w języku angielskim na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. W zawodach brało udział 24 uczestników, którzy zostali podzieleni na osiem grup o różnych kolorach takich jak: grupa czarnych, czerwonych, niebieskich, zielonych, białych, różowych, żółtych oraz pomarańczowych. Uczniowie wykonywali 6 różnorodnych zadań w języku angielskim, które polegały na dotarciu do następnych miejsc w poszukiwaniu kolejnych kopert z poleceniami do wykonania. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością współpracy w grupach, wykorzystaniem umiejętności logicznego myślenia oraz zaradnością.

 

I miejsce - grupa żółtych:

Martyna Gromadzińska kl. 6b

Szymon Matela kl. 6b

Oliwia Markiewicz kl. 5c

II miejsce - grupa czerwonych:

Julia Murawska kl. 4c

Weronika Król kl. 5c

Jakub Drankiewicz kl. 6b

III miejsce - grupa pomarańczowych:

Wiktoria Stachura kl. 6c

Julia Jakubiak kl. 4c

Patrycja Skrzyniarz kl. 5a

 

  Gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz wspaniałą zabawę. Zapraszamy na drugą turę podchodów językowych, które odbędą się pod koniec czerwca.

Organizator: nauczyciel j. angielskiego, Anna Ligocka.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 30 maja 2016

Wycieczka do banku

W dniu 14 maja  uczniowie klasy I b uczestniczyli w wycieczce po PKO Banku Polskim mieszczącym się przy Alei Wolności. Przywitała ich kierownik zespołu w Oddziale I p. Marzena Winter.  Oprowadziła ich po sali operacyjnej banku, wyjaśniając czym zajmują się pracownicy  tej placówki. Następnie uczniowie przeszli do pomieszczenia przylegającego w ww. sali, gdzie znajdował się tester banknotów  przeznaczony do weryfikacji autentyczności banknotów w świetle ultrafioletowym oraz przeliczarka banknotów. Urządzenia te wzbudziły wielkie zainteresowanie uczniów, tym bardziej, że sami mogli wypróbować działanie tych urządzeń.

  

Na pożegnanie dzieci otrzymały od p. Marzeny pamiątkowe książki  „Kuba Pieniążek oszczędza na wielką podróż” oraz opaski odblaskowe z logo SKO. Wycieczka bardzo się podobała, była to prawdziwa lekcja z ekonomii i bankowości.

------------------------------------------------------------------------------

  Dodano: 30 maja 2016

  Las - miejscem wypoczynku

  Dnia 23 maja 44 uczniów z klas I-VI uczestniczyło w wycieczce do lasu   w Wólce Małej niedaleko Obiszowa w nagrodę za aktywny udział w zbiórkach kasztanów i żołędzi, które odbyły się w jesienią w roku szkolnym 2014/15 oraz 2015/16.  Na miejscu przywitał ich przedstawiciel  koła łowieckiego „Szarak” p. Marcin. Opowiedział dzieciom o  roli  jaką pełni koło łowieckie w ochronie ekosystemu leśnego, po czym oprowadził wszystkich po lesie bardzo uroczą ścieżką wśród pachnących wiosną modrzewi.

 

Dzieci miały okazję poznać rośliny i drzewa rosnące na trasie spaceru. Chwilę później doszły do paśnika, z którego karmione były sarny podczas chłodnej zimy uzbieranymi przez uczniów kasztanami. Po spacerze na dzieci czekał przygotowany poczęstunek: kiełbaski z grilla, soki owocowe i słodycze. Po smacznym posiłku dzieci miały czas na wspólne zabawy na polanie nieopodal lasu. Na koniec spotkania dołączył do grupy  p. Bernard Wdowczyk, który wyraził ogromne zadowolenie i złożył podziękowanie dzieciom za uczestnictwo w akcji zbierania kasztanów, a dla najbardziej aktywnych przygotował nagrody.

Byli to: Patryk Bosy (uzbierał 540 kg kasztanów), Maja Galińska (80 kg), Martyna Grześkowiak (71 kg), Cecylia Walczuk (65 kg), Karolina Komajda (56 kg),  Kamil Wójcik (52 kg). Wycieczka bardzo wszystkim się podobała, tym bardziej, że dopisała nam piękna słoneczna pogoda. Organizatorkami były p. Bielec Iwona, p. Aneta Domagała i p. Magdalena Orlińska.

------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 26 maja 2016

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

W dniach 24 – 25 maja 2016 roku my, uczniowie klasy 5c, 6a i 6c, udaliśmy się na dwudniową wycieczkę  do Krakowa i Wieliczki. O godz. 5 rano wyruszyliśmy w trasę autokarem spod naszej szkoły.

Około godziny 11 na parkingu, pod Wzgórzem Wawelskim spotkaliśmy się z przewodnikiem.

Królewskie miasto przywitało nas mnogością zabytków i piękną słoneczną pogodą. Na początek atrakcją turystyczną było spotkanie z ziejącym ogniem legendarnym smokiem wawelskim.

     

Po sesji fotograficznej przy smoku wyruszyliśmy do katedry. W mrocznym wnętrzu, gdzie niegdyś koronowano i grzebano  władców Polski, uwagę skupiliśmy na królewskie sarkofagi, późnorenesansowe stalle, cudowny czarny krucyfiks królowej Jadwigi, renesansową kaplicę Zygmuntowską oraz późnogotycką kaplicę Świętokrzyską. Schodami z zakrystii udaliśmy się na wieżę Zygmuntowską, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę Krakowa oraz wiszący pośród pięciu innych, największy polski dzwon - Zygmunt. Po zejściu z wieży, udaliśmy się do krypt grobów  królewskich  i polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina. Widzieliśmy również kryptę Józefa Piłsudskiego oraz sarkofag prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii.

 

Około godz. 13 udaliśmy się do Skarbca Koronnego, gdzie zebrano zbiór pamiątek pozostałych po panujących dynastiach królów Polski. Zwiedziliśmy 5 sal wystawowych, a wśród nich Salę Jadwigi i Jagiełły oraz Salę Kazimierza Wielkiego. W skarbcu widzieliśmy miedzy innymi: srebrne zastawy królewskie (patery, kielichy),  pantofelki koronacyjne Zygmunta Augusta, Szczerbiec (miecz koronacyjny królów Polski), a także trofea z odsieczy wiedeńskiej, płaszcz kawalera orderu Świętego Ducha Jana III Sobieskiego, miecz Zygmunta I Starego oraz ekspozycję klejnotów.

Byliśmy również w Zbrojowni. Tu widzieliśmy zbroje husarskie i karacenowe, kolekcję tarcz, hełmów, liczne przykłady broni drzewcowej i palnej.

Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, traktem królewskim, udaliśmy się na Rynek Krakowski-największy średniowieczny plac Europy.

W stylowych kramach Sukiennic, w których mieszą się liczne stoiska z różnorodnymi pamiątkami, dziełami rzemiosła artystycznego i biżuterią zaopatrzyliśmy się w pamiątki i prezenty dla bliskich.

Niedługo potem odwiedziliśmy następny symbol Krakowa - kościół Mariacki, wewnątrz którego znajduje się XV - wieczny drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Duże wrażenie wywarły na nas liczne polichromie oraz przepiękne gwiaździste sklepienie świątyni.

Następnie po godz. 16 udaliśmy się do Krakowskiego Parku Doświadczeń im. St. Lema. Jest to pierwszy w Polsce i jeden z niewielu w Europie park edukacyjny. Park zajmuje ok. 6 ha, gdzie pośród drzew i krzewów umieszczono ponad 50 interaktywnych instalacji.

Tu mogliśmy samodzielnie przeprowadzać eksperymenty na licznych przyrządach, które pozwoliły nam w łatwy i przystępny sposób poznać podstawowe prawa rządzące przyrodą. Mogliśmy między innymi wywołać wir wodny, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość  z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu, poznać III zasadę dynamiki, półkule magdeburskie i wiele, wiele innych.

  

Dużo emocji dostarczyła nam zabawa na ruchomej platformie pokazująca działanie siły bezwładności oraz trampolina na której testowaliśmy zachowanie w stanie nieważkości.

Na nocleg nasza wycieczka zatrzymała się w Hostelu Yellow – jest on na tyle blisko Rynku, że po obiadokolacji mogliśmy po raz drugi wybrać się na wieczory spacer. Mogliśmy podziwiać krakowski Rynek oraz jego bogate życie w świetle miejskich latarni. W drugim  dniu wycieczki zwiedziliśmy – Kopalnię soli w Wieliczce.  Podczas naszej wędrówki przewodnik opowiadał nam o historii, legendach  i ciekawostkach Kopalni,  o rządzących nią siłach przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Pokonaliśmy blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów schodząc  na głębokość 135 metrów pod ziemię.  Poznaliśmy także legendę księżnej Kingi oraz kaplicę jej dedykowaną, ozdobioną  solnymi dziełami sztuki. Oglądaliśmy spektakl świetlny prezentowany przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina nad brzegiem jednego z solankowych jezior oraz film w wymiarze 5D o powstawaniu i wydobywaniu soli.

Podsumowując naszą wycieczkę, możemy stwierdzić, że zaliczamy ją do udanych, dostarczyła ona nam wiele wrażeń, ale mamy świadomość, że w Krakowie mielibyśmy co zwiedzać nawet przez tydzień.

----------------------------------------------------------------------

Dodano: 26 maja 2016

Projekt edukacyjny „Zdrowe odżywianie - czy mam wpływ na nie?”

W dobie wszechobecnych fast foodów, wysoko przetworzonej żywności zawierającej konserwanty i sztuczne barwniki, bardzo ważne jest dokonywanie świadomych wyborów żywieniowych. Od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania. Takie właśnie zadanie miał realizowany w naszej szkole projekt edukacyjny „Zdrowe odżywianie - czy mam wpływ na nie?” w ramach ogólnopolskiego programu Trzymaj formę, którego uroczyste podsumowanie odbyło się 19 maja 2016r.

W ramach projektu zrealizowano wiele zadań, m.in.:

- uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych zdrowemu odżywianiu z dietetykami z firmy Natur House,

- odbyły się zajęcia z pielęgniarką szkolną poświęcone właściwym nawykom żywieniowym,

- w klasach powstały „ogródki”, w których hodowano kiełki rzodkiewki, rzeżuchę czy szczypiorek, i które trafiały potem na kanapki uczniów,

- uczniowie klas trzecich samodzielnie przygotowywali zdrowe surówki warzywno – owocowe oraz kanapki.

Podsumowaniem działań projektowych były konkursy: wiedzy „Wiem co jem” i plastyczny pod tym samym tytułem. W uroczystości podsumowującej działania projektowe  honorowym gościem była pani wiceprezydent miasta Głogowa Bożena Kowalczykowska, która wręczyła uczniom wyróżnionym w konkursach nagrody ufundowane przez Urząd Miasta. Podczas części artystycznej uczestnicy uroczystości usłyszeli wiersze i piosenki o zdrowym odżywianiu oraz obejrzeli układy taneczne w wykonaniu szkolnych zespołów tanecznych. Po uroczystości odbył się kiermasz koktajli mleczno – owocowych, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Przewocka, Halina Nawizowska, Beata Musiał i Iwona Bielec.


do góry strony

 

Strony:          2    3    4    5    6    7    8     następna »