.
.

.

.

Menu główne

        Archiwum wydarzeń 2014/2015

 

 


 

 

Dodano: 2 lipca 2015

Zakończenie roku szkolnego

Wszyscy czekaliśmy na wakacje i zasłużony odpoczynek. Zakończenie roku szkolnego odbyło się w naszej szkole 26 czerwca o godzinie 930.  Po wprowadzeniu pocztu flagowego gości, nauczycieli, licznie zgromadzonych rodziców oraz uczniów przywitała pani dyrektor Mariola Kokot,  która podziękowała za owocną pracę w minionym roku szkolnym  i życzyła bezpiecznych pełnych wrażeń wakacji.  

 

Potem nastąpiła najważniejsza część uroczystości - wręczenie dyplomów uczniom, którzy uzyskali świadectwo z  wyróżnieniem, zwycięzcom konkursu „Czyściciel świata”, wyróżnionym sportowcom i najlepszym czytelnikom.

Po wyprowadzeniu pocztu flagowego nastąpiła część artystyczna. Uczniowie klasy V a i V b zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym odbyły się klasowe spotkania wychowawców z uczniami.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji!

--------------------------------------------------------------------------------  

Dodano: 1 lipca 2015

Absolwenci żegnają szkołę

 

W czwartek 25 czerwca odbyła się ostatnia uroczystość z udziałem uczniów klas szóstych. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną głos zabrała pani dyrektor. Przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i życzyła dalszych sukcesów oraz słonecznych wakacji.

W części oficjalnej nastąpiło przekazanie pocztu flagowego piątoklasistom oraz ślubowanie absolwentów. Nie zabrakło również nagród i dyplomów dla tych, którzy swoją pracą, aktywnością i zaangażowaniem zasłużyli na wyróżnienie, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania. Przedstawiciele Rady Rodziców odwdzięczyli się pięknym słowem, a na ręce pani dyrektor złożyli symboliczny bukiet kwiatów.

  

Po wyprowadzeniu pocztu nastąpiła część artystyczna, podczas której było mnóstwo wzruszeń, zwłaszcza przy podziękowaniach nauczycielom i rodzicom. Z szóstoklasistami pożegnali się również ich młodsi koledzy, przedstawiciele klas piątych i zadedykowali im "Pożegnalną piosenkę".

Pożegnalnym przemówieniom i podziękowaniom nie było końca, jednak niezwykłe wykonanie piosenki "Ostatni raz z moją klasą" spowodowało, że z niejednych oczu popłynęły łzy.

Na zakończenie wszyscy z ogromną przyjemnością obejrzeli prezentację, która zawierała zdjęcia absolwentów z różnych imprez, uroczystości, spotkań, wycieczek itp. gromadzone w archiwum przez sześć lat. Wywołała ona salwy śmiechu i nagrodzona została burzliwymi oklaskami. 

Na koniec wszyscy absolwenci usłyszeli życzenia na dalszą drogę edukacyjną i razem zaśpiewali piosenkę pt. "Wakacje".

--------------------------------------------------------------------------------  

Dodano: 30 czerwca 2015

Gala Talentów

24 czerwca w naszej szkole odbyła się Gala Talentów. Nagrodzeni zostali  uczniowie zdolni, utalentowani w różnych kategoriach, którzy w roku szkolnym 2014/2015 umiejętnie wykorzystali swój talent i zdolności, osiągając sukcesy w konkursach międzynarodowych, wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

Nagrody przyznawane były za osiągnięcia sportowe, sukcesy na niwie nauki i uzdolnienia artystyczne. Rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów odebrali listy gratulacyjne.

Podczas uroczystości swoje uzdolnienia prezentowali niektórzy nagrodzeni. Wokalne i instrumentalne umiejętności pokazali: Dominika Rydz w piosence ,,Udało prawie się”, Hanna i Krzysztof Kukła w utworze „Gawędziarze”,  Maja Piękoś prezentując dwa utwory na pianinie, oraz Antoni i Joanna Piszlewicz w piosence ,,Set fire to the rain”.

 

Taneczne uzdolnienia zaprezentowali uczennice z koła tanecznego Big smile, a grupa uczennic z klas I-VI przy dźwiękach utworu „Wyginaj śmiało ciało”  wykonała krótki, ale ciekawy układ gimnastyczny.

Laureatka Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Adrianna Grobelna zaprezentowała wiersz pt. ,,Żyrafa u fotografa”.

Wyróżnieni zostali także uczniowie z klas IV-VI, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce. To oni są chlubą i nadzieją naszej szkoły oraz wzorem do naśladowania

Zachęcamy wszystkich do rozwijania umiejętności i chwalenia się nimi.

Może i Ty w przyszłym roku otrzymasz wyróżnienie?     

--------------------------------------------------------------------------------  

Dodano: 30 czerwca 2015

Bal szóstoklasisty

22 czerwca w naszej szkole odbył się Bal Szóstoklasisty. Aby tradycji stało się zadość uroczystość rozpoczęto polonezem.

Dyrektor szkoły pani Mariola Kokot życzyła swoim szóstoklasistom dobrej zabawy i podziękowała wszystkim za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości. Po części oficjalnej rozpoczęła się dyskoteka. Przy dobrej muzyce wszyscy świetnie się bawili. Impreza dostarczyła uczniom wielu wrażeń i z pewnością pozostanie na zawsze w ich pamięci.

--------------------------------------------------------------------------------  

Dodano: 25 czerwca 2015

Dzień Sportu Szkolnego

Dnia 23.VI.2015 odbył się Dzień Sportu Szkolnego dla klas IV-VI. Ze względu na deszczową pogodę, konkurencje sportowe zostały przeniesione na salę gimnastyczną i korytarz.

W turnieju w piłkę siatkową wystartowały wszystkie reprezentacje klas (2 dziewczynki i 2 chłopców ).

Wyniki w kategorii klas IV:

I miejsce - klasa  IV B

II miejsce - klasa IV C

III miejsce - klasa IV A

Wyniki w kategorii klas V:

I miejsce - klasa  V B
II miejsce - klasa V C
III miejsce - klasa V A

Wyniki w kategorii klas VI:

I miejsce - klasa  VI B
II miejsce - klasa VIA
III miejsce - klasa VI C

Mecz finałowy klasy V B z VI B zakończył się wynikiem 25:14.

W konkurencji hula-hop startowało 57 uczniów , a oto najlepsza ósemka naszej szkoły:

- Marcin Korowajczuk IV C - 2 min

- Zuzanna Pakiet V A - 2 min

- Kinga Dziura V C - 2 min

- Wioletta Sasińska VI B - 2 min

- Wiktoria Makuć VI B - 2 min
- Blanka Twardy IV C

- Dominik Budziszewski VI C

- Julia Kuczkowiak IV B.

W konkurencji skoki na skakance wystartowało 66  uczniów, ósemka najlepszych to:

- Julia Kuczkowiak IV B 2 - min

- Roksana Gołembiewska V A2 - 2 min

- Wiktoria Bartków V C - 2 min

- Ada Misiura VI A - 2min

- Wioletta Sasińska VI B - 2min

- Ola Kałużna V A

- Patrycja Chojnacka V A

- Weronika Król IV C.
           Gratulujemy  i zapraszamy za rok...

--------------------------------------------------------------------------------  

Dodano: 30 czerwca 2015

I ty możesz pomóc

Dnia 23 czerwca 2015r odbył się apel podsumowujący projekt edukacyjny „I ty możesz pomóc”, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych.

W ramach projektu przeprowadzono we wszystkich klasach pierwszych naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ze szczególnym zwróceniem uwagi na naukę szybkiego łączenia się z pogotowiem ratunkowym, wykonywaniem RKO, oraz układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Zajęcia były prowadzone przez członków Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogowie i członków Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej z I LO.

 

Po zakończonych zajęciach został przeprowadzony test mający na celu utrwalenie i sprawdzenie zakresu opanowania przez uczniów wiadomości dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Dzieci brały udział również w konkursie plastycznym „Pomóż innym”. Dwie osoby reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ratowniczym.

Wszyscy pierwszoklasiści chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i z zainteresowaniem przyglądali się scenkom szybkiego reagowania na zagrożenie, które zostały przygotowane i przeprowadzone przez starsze koleżanki z I LO.

Projekt będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym we wszystkich klasach I-III.

                                                             Mirosława Matczak i Iwona Bielec

--------------------------------------------------------------------------------  

Dodano: 25 czerwca 2015

Na grzeczności nikt nie traci

"Grzeczność nie jest nauką łatwą, ani małą"  - o tym mogli przekonać się uczestnicy konkursów realizowanych w ramach projektu: "Savoir - vivre, czyli na grzeczności nikt nie traci". W projekcie brali udział uczniowie klas I - VI, którzy podczas trwania projektu,  mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zasad dobrego wychowania, zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. 

W dniu 24 czerwca w świetlicy  odbyło się uroczyste spotkanie, na którym podziękowano wszystkim uczestnikom  za udział w projekcie, rozdano dyplomy i nagrody rzeczowe. Dzieci z klasy I a i I b uczęszczające do świetlicy szkolnej przygotowały piękną inscenizację przedstawienia teatralnego: "Ballada o uprzejmym rycerzu"
A oto wyniki:
W konkursie klas I - VI  dotyczącym kultury spożywania posiłków I miejsce zajęła klasa Va, która otrzymała CERTYFIKAT "KLASY Z KLASĄ".

 

W konkursie wiedzy dotyczącym zasad dobrego zachowania w kategorii klas I - III

I miejsce zajął Sebastian Kuczyński - klasa I c,
II miejsce zajęli: Jakub Wspaniały - kl. II b i Dominika Rydz - kl. III b,
III miejsce należy do Aleksandry Urban - kl. II a i Agnieszki Lech - kl. I a.

W tej samej konkurencji w kategorii klas IV - VI

I miejsce zajęła Zuzanna Glińska - kl. IV c,
II miejsce należy Jana Walczuka - kl. VI b,
III miejsce zajęła Zofia Gałuszka - kl. VI c.

W konkursie plastycznym dla klas I - VI na wykonanie plakatu reklamującego zasady savoir - vivre I miejsce zajął Filip Lange z klasy I c, wyróżnienia otrzymały Maja Wajdner z klasy I c i Paula Grzyb także z klasy I c.

W konkursie literackim klas I - VI na ułożenie wiersza, aforyzmu o zasadach bon tonu wyróżnienia otrzymali:

Michał Reszczyński - klasa I c,
Sebastian Kuczyński - klasa I c,
Aleksandra Szymankiewicz - klasa VI b

--------------------------------------------------------------------------------  

 

Dodano: 27 czerwca 2015

Konkurs "Czyściciel świata" rozstrzygnięty

W środę,  24 czerwca  2015 r. w Sali Rajców Urzędu Miasta Głogowa odbyło się podsumowanie całorocznego konkursu „Czyściciel świata”.  Podczas spotkania pani wiceprezydent  Bożena Kowalczykowska,   przedstawiciele fundacji Zielona Akcja, firmy RECAL oraz pani Aneta Gonera właściciel firmy AG – EKO jako współorganizatorzy  konkursu  wręczyli nagrody uczniom  najbardziej aktywnym w zbiórkach surowców wtórnych. 

Z naszej szkoły nagrodzeni zostali następujący uczniowie.

W kategorii puszki – Oskar Wełpa z klasy 3 b i Krzysztof Kukła  z klasy 5 b

W kategorii baterie- Kacper Michalak  z klasy 6 a i  Patrycja Krzykała z klasy 2 a

W kategorii plastykowe nakrętki – Dominika Świętek z klasy 3 c i Małgosia Twardochleb z klasy 6 a

W kategorii makulatura – Gabrysia Antczak z klasy 3 b i Emilka Kaźmierczak z klasy 3 c.

W kategorii elektro – odpady – Krzysiu Miszczuk z klasy 1 a i Daniel Duziak z klasy 5 b

Szkoła ponadto została uhonorowana przez właściciela firmy AG – EKO nagrodą w postaci odtwarzacza CD  za najlepszy wynik w zbiórce makulatury, natomiast od firmy Recal  otrzymaliśmy tablet.

   

Pozostałe wyniki:

w zbiórce baterii:

III  miejsce zajął Oskar Wełpa z kl. 3 b

IV  miejsce Zosia Basińska z kl. 3 b

V  miejsce Woźniak Anna z kl. 2 a

Najbardziej wyróżniające się klasy to

I miejsce klasa 3 b 

II miejsce klasa 2 a 

III miejsce klasa  6 a

w zbiórce makulatury:

III miejsce zajęła  Magdalena Mateuszczak z kl. 5 c

IV miejsce zajęła Małgosia Twardochleb z kl. 6 a

V miejsce  Szymon Szydełko z kl. 4 b

Najbardziej zaangażowane klasy to:

I miejsce klasa 2 a

II miejsce klasa 3 b

III miejsce klasa 4 b

W zbiórce nakrętek, która ma charakter charytatywny najbardziej wyróżniły się klasy: 1 a, 1 d i 2 a

--------------------------------------------------------------------------------  

Dodano: 27 czerwca 2015

Moje miasto Głogów

Dnia 2 czerwca odbyło się podsumowanie projektu i konkursu plastycznego-Moje miasto Głogów. Celem projektu było zachęcenie uczniów do spojrzenia na nasze miasto – jego kulturę, historię, życie codzienne, a także możliwości. Natomiast konkurs plastyczny miał promować walory naszego miasta. Na konkurs wpłynęło 80 prac z klas I – VI.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą, jak i różnorodnością technik plastycznych od kredki, akwareli poprzez wyklejanie papierem, plasteliną wzbogacone o naturalne elementy takie jak kora, szyszki, patyki.  

   

Przy ocenie prac Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność pracy, pomysłowość autorów, estetyka pracy i jej wartości artystyczne.

Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce     

Krzysztof Kukła

Patrycja Wachowska

II miejsce

Jakub Wspaniały

Sebastian Kuczyński

Wiktoria Michalak                    

III miejsce  

Julia Kuczkowiak

Wiktor Gardyjas

Jakub Lipiarz

Wyróżnienie: 

Klaudiusz Matacz 

Bartosz Żurawski

 

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 26 czerwca podczas uroczystego apelu kończącego rok szkolny 2014/2015

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!

                                                            Arlena Kiziak

--------------------------------------------------------------------------------  

Dodano: 26 czerwca 2015

Niezwykłe spotkanie

19 maja w naszej szkole miało miejsce niezwykłe i bardzo ciekawe spotkanie z panem Piotrem Kukła zdobywcą najwyższego szczytu w Ameryce Południowej - Aconcagua 6961 m n.p.m. w Andach zwanym również Kamiennym Strażnikiem.

Pan Piotr, rodzic ucznia klasy 5 b Krzysztofa Kukły, pasjonuje się wspinaczką wysokogórską. W 2010 roku wspiął się na najwyższy europejski szczyt Mont Blanc w Alpach 4810 m n.p.m., a w styczniu tego roku zdobył Aconcagua. Wejście na szczyt nie wymagało specjalistycznego sprzętu gdyż jest „stosunkowo łatwe”, ale panują tam bardzo trudne i specyficzne warunki klimatyczne, które niezwykle utrudniają wejście.

 

O tym w jaki sposób pan Piotr przygotowywał się do wyprawy i jak ona przebiegała uczniowie dowiedzieli się z bardzo ciekawej opowieści bogato ilustrowanej zdjęciami z wyprawy. Mogli oni również zobaczyć część wyposażenia jakie zabiera się na wspinaczkę. Uczniowie z zapartym tchem słuchali opowiadań pana Piotra, a potem jeszcze zadawali wiele pytań o detale, które ich szczególnie zainteresowały. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1 b, 3 a, 5 b i 6 b.

                                               Zobacz »  Relacja Pana Piotra z wyprawy

--------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 25 czerwca 2015

XXI Głogowski Konkurs Ekologiczny

18 czerwca 2015 r. zakończyła się XXI edycja Głogowskiego Konkursu Ekologicznego. Konkurs składał  się z kilku różnych form konkursowych. W tym roku zmagania konkursowe rozpoczął Turniej ekologiczny dla uczniów klas I – III, w którym drużyna brała udział w konkurencjach wiedzy, plastycznych i sportowych.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

1. Michał Szokało III a

2. Dominika Rydz kl. III b

3.Tomasz Sadulak kl. III b

4. Wiktoria Brończak kl. III c

5. Julia Jakubiak kl. III c

i zajęła  wysokie trzecie  miejsce.

   

Kolejną formą konkursową był konkurs plastyczny pod hasłem „Świat widziany okiem ekologa”, który również zakończył się dla nas na podium, ponieważ Amelia Lech, Ewa Prałat i Ola Szymankiewicz z klasy VI b zajęły 3 miejsce.

Do niezbyt udanych możemy zaliczyć kolejną formę konkursową Konkurs Piosenki Ekologicznej klas IV – VI, w którym zajęliśmy dopiero 8 miejsce. Reprezentowały nas Amelia Dekiert z klasy VI a i Amelia Niwińska z klasy VI c

Ostatnim i tak naprawdę decydującym etapem był Konkurs Wiedzy o Parkach Narodowych. Suma punktów uzyskanych przez trzech zawodników Adriana Pacuszkę z klasy VI a, Szymona Lewickiego z klasy VI b i Rafała Chwałka z klasy VI b, reprezentujących szkołę dała nam 4 miejsce, a w końcowym rezultacie 5 miejsce spośród 11 startujących szkół.

                              Gratulujemy! i życzymy więcej szczęścia w przyszłym roku.

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 25 czerwca 2015

Konkurs "Najlepszy z Najlepszych"

18 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs "Najlepszy z najlepszych". Do rywalizacji przystąpiło po dwoje uczniów z każdej klasy na trzech poziomach: klasy IV, klasy V i klasy VI.

Konkurs składał się z trzech części:

    I część – cztery pytania dla wszystkich z różnych dziedzin wiedzy.
   
II część – rozwiązywanie zadań pisemnych.

    III część – losowanie pytań.

Pytania konkursowe dotyczyły wielu dziedzin:  matematyki, języka polskiego, historii, przyrody i informatyki.  Po ciężkim boju zwycięzcami zostali:

- Karolina Chrabąszczewska z klasy IV a

- Zuzanna Pakiet z klasy V a

- Adrian Pacuszka z klasy VI a

Serdecznie gratulujemy!

--------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 18 czerwca 2015

"Tajemnice iluzji"

W dniu 10 czerwca gościliśmy w naszej szkole „Teatr iluzji Aleksandra Tkacza”. Aleksander Tkacz jest autorem książki „Tajemnice iluzji”, laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji. Podczas spektaklu pojawiła się piękna muzyka, iluzja, taniec, fantazja. Pojawiały się, znikały przedmioty, unosiły się w powietrzu, nie zabrakło czarów- jednego z uczniów na chwilę zamieniono w królika. Dzieci doskonale bawiły się podczas spektaklu. 

--------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 17 czerwca 2015

Projekt „Mały Mistrz” - podsumowanie

Mali Mistrzowie klas I, opanowują ostatnie sprawności i umiejętności stając się prawdziwymi Mistrzami Swojego Ciała. Za zdobycie poszczególnych umiejętności otrzymywali wklejki do swoich legitymacji sportowca: np. lekkoatlety, turysty, pływaka, piłkarza czy tancerza. Wykazali się wieloma umiejętnościami, wykonali próbę szybkości 10x5m na czas, wykazali się próbą wytrzymałości w marszobiegu na 600 m, jak również próbą zwisu na drążku.

   

Zawsze przygotowani na zajęcia wychowania fizycznego w strojach sportowych: biała koszulka, ciemne spodenki, białe skarpetki i obuwie sportowe uczniowie klasy I a, I b, I c, I d wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami wspaniale się spisali.

Zdobywając komplet sprawności  otrzymali tytuł ,”Małego Mistrza”.

Gratulujemy wszystkimi zachęcamy do dalszej pracy - TRENING CZYNI MISTRZA.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM MAŁYM MISTRZOM SPORTOWYCH WAKACJI !!!

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 14 czerwca 2015

Dziecięca Sesja Rady Miasta

12 czerwca br. o godz. 9.30 odbyła się Dziecięca Sesja Rady Miasta. Wzięły w niej udział przedszkolaki i uczniowie klas I – III głogowskich szkół podstawowych. Obradami pokierował Andrzej Koliński, przewodniczący Rady Miasta Głogowa. Do dyspozycji uczniów byli też inni radni: Elżbieta Rosińska, Michał Kumor, Justyna Żołnierczyk oraz prezydent Rafael Rokaszewicz i zastępca prezydenta Bożena Kowalczykowska.  

   

Uczniowie chętnie zadawali pytania, by dowiedzieć się, w jaki sposób, podejmując działania, radni reprezentują osoby, które ich wybrały. Czy aktywnie spędzają czas wolny.

Kilkoro odważnych uczniów poruszyło ważne dla nich sprawy tj., stworzenia placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych, organizacji wolnego czasu w okresie wakacyjnym, czy powtórzenie kampanii przypominającej o tym, że kiedy wyprowadzamy na spacer psa należy po nim posprzątać. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętamy. Z uwagi na ożywioną dyskusję sesja przedłużyła się o ponad pół godziny.

Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z historią ratusza, zwiedzić gmach magistratu, sukiennice oraz wieżę ratuszową. W rolę pilota szkolnej wycieczki wcieliła się radna  Elżbieta Rosińska.

Naszą szkołę na Dziecięcej Sesji Rady Miasta reprezentowali uczniowie:

  • Ada Grobelna

  • Jakub Wspaniały

  • Maja Wojciechowicz

  • Martyna Stachowiak

  • Michał Szokało

  • Mateusz Wolny

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 11 czerwca 2015

Nasz sukces - wyniki Sprawdzianu Szóstoklasisty

W piątek, 29 maja uczniowie klas szóstych otrzymali oficjalne wyniki Sprawdzianu Szóstoklasisty.

Nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu w Głogowie. Szczególnie dobre wyniki uzyskali uczniowie z matematyki, przewyższając średnią w mieście, a nawet w województwie. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 11 czerwca 2015

Najlepsza w konkursie literackim

10 czerwca 2015r. rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów szkół podstawowych o literacki ZŁOTY PĄCZEK GŁOGU w ramach XXI Głogowskich Konfrontacji Literackich. Celem konkursu jest pobudzenie literackiej aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży oraz promocja talentów literackich.

Pierwszą nagrodę otrzymała nasza uczennica klasy IV b Julia Kuczkowiak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 8 czerwca 2015

Otrzymaliśmy certyfikat i tytuł "Bezpieczna Szkoła"

Nasza szkoła w okresie od 13 października 2014 do 30 marca 2015 roku wykonywała zadania przewidziane regulaminem Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie i otrzymała w związku z tym Certyfikat i tytuł Bezpiecznej Szkoły.

Zostaliśmy wpisani na zaszczytną listę Bezpiecznych Szkół.

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 8 czerwca 2015

Piastowskim szlakiem

Uczniowie klasy IV b i V b  25 maja 2015r. udali się na wycieczkę Piastowskim Szlakiem. Spotkanie z historią rozpoczęli w grodzie legendarnego Lecha w Gnieźnie pierwszej stolicy Polski. Zwiedzili  Archikatedrę Gnieźnieńską  miejsce złożenia relikwii Świętego Wojciecha, a także koronacji pięciu pierwszych królów Polski.  

Następnym punktem wycieczki była stacja kolejki wąskotorowej w Gąsawie. W dzisiejszych czasach gdzie niemal wszędzie podróżujemy autem, jazda koleją co prawda wąskotorową była niesłychaną atrakcją. Radość po prostu nie znikała z uśmiechniętych buź. Z Gąsawy uczestnicy wycieczki pojechali kolejką do Wenecji tyle, że polskiej, a nie znanego miasta we Włoszech.

Stamtąd udali się do Biskupina najstarszej osady na terenie naszego kraju. Najstarszymi pozostałościami na terenie Biskupina są obozowiska łowców reniferów sprzed 10 tysięcy lat (górny paleolit), a także neolityczny dom pierwszych rolników oraz położone w pobliżu, miejsca pochówku.

   

Ciekawym obiektem jest tzw. kraal z wczesnej epoki brązu, otoczony systemem rowów. Uczniowie obejrzeli  rekonstrukcję murów obronnych,  domy w osadzie i ich wyposażenie oraz  poznali niektóre zajęcia ludności.  Wycieczka była udana ponieważ dopisały zarówno pogoda jak i humory.

Halina Nawizowska

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 8 czerwca 2015

Konkurs - "Wiem co jem"

W ramach projektu edukacyjnego  „Zdrowe odżywianie, czy mam wpływ na nie”  28 maja 2015r. odbył się szkolny  konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu „Wiem co jem”. Konkurs odbył się na poziomie  klas I, II, III i IV – VI.

Ponadto pod tym samym hasłem odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VI.

W konkursie wiedzy startowało po dwóch uczniów z każdej klasy natomiast w konkursie plastycznym mogli wziąć udział wszyscy uczniowie.  Konkurs wiedzy stał na bardzo wysokim poziomie szczególnie w klasach trzecich gdzie ex aequo na pierwszym miejscu uplasowało  się aż 3 uczestników. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas apelu o zdrowym odżywianiu, który odbędzie się 3 czerwca 2015r.

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

   

WYNIKI KONKURSU WIEDZY W KLASACH PIERWSZYCH

I miejsce -  Marcin Badowski    klasa I a

II miejsce -  Sebastian Kuczyński  klasa I c

III miejsce -  Cecylia Walczuk klasa I a

WYNIKI KONKURSU WIEDZY W KLASACH DRUGICH

I miejsce - Ola Urban  klasa II a

I miejsce - Jakub Wspaniały klasa II c

II miejsce - Natalia Łuszczak klasa II b

WYNIKI KONKURSU WIEDZY W KLASACH TRZECICH

I miejsce - Amelia Broniec klasa III c

I miejsce - Hubert Brończak klasa III c

I miejsce - Maja Wojciechowicz klasa III a

WYNIKI KONKURSU WIEDZY W KLASACH  IV – VI

I miejsce - Adrian Pacuszka klasa VI a

II miejsce - Wiktoria Milkowska klasa V c

III miejsce - Amelia Dekiert klasa VI a

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO W KLASACH  I – VI

I miejsce  - Zosia Basińska   klasa III b

II miejsce - Mateusz Wolny klasa III b

III miejsce - Martyna Stachowiak klasa III a

Halina Nawizowska

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 7 czerwca 2015

Konkurs - "Mój Pupil"

W środę 3 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie konkursu plastycznego  „Mój Pupil”. Każdy, kto posiada pupila lub chciałby go mieć, mógł go przedstawić w formie plastycznej. 

Na konkurs wpłynęło 30 prac, przeważnie rysunkowych, znalazło się również kilka kolaży. Wszystkie trafnie przedstawiały tematykę konkursu, a przy ich wykonaniu młodym artystom towarzyszyło wiele emocji.

Wytwory plastyczne oceniała komisja w składzie:

- mgr Mariola Kokot - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie

- mgr Beata Musiał  - kierownik świetlicy

- mgr Małgorzata Przewocka -  nauczyciel plastyki

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce:

Oliwia Domaradzka

Mariusz Pałatyński

Bartosz Goc

II miejsce:

Dominika Rydz

Kacper Sepiół

Oskar Wełpa

III miejsce

Martyna Grześkowiak

Magdalena Radło

Kordian Kłyszejko

 

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkościami, a zwycięscy i wyróżnieni otrzymali dyplomy. Konkurs przygotowały panie: Beata Musiał, Arlena Kiziak, Beata Kornas, Agnieszka Chmielowska.                                                                                        Arlena Kiziak

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 7 czerwca 2015

TRZYMAJ FORMĘ

W roku szkolnym 2014/2015 w szkole realizowana  była IX edycja   programu edukacyjnego pt. TRZYMAJ FORMĘ. Na potrzeby tego programu powstały dwa projekty edukacyjne „Zdrowe odżywianie, czy mam wpływ na nie?” oraz „Wyginaj śmiało ciało”.  W związku z tym w ciągu roku szkolnego podjęto wiele działań związanych ze zdrowym odżywianiem i utrzymaniem dobrej kondycji.

Uczniowie klas starszych zapoznali się z Piramidą Zdrowego Żywienia oraz Talerzem Zdrowia, poznali wartość odżywczą  składników pokarmowych, układali jadłospisy, obliczali swoje BMI, przeprowadzili testy sprawnościowe, na zajęciach pozalekcyjnych przygotowali układ gimnastyczny. Ponadto odbyły się kiermasze kolorowych, smacznych i zdrowych kanapek, uczniowie spożywali wspólne śniadania wzbogacając je wyhodowanymi przez siebie nowalijkami.

W sklepiku szkolnym w tym roku możemy kupować świeże, przygotowywane na miejscu kanapki. W stołówce szkolnej podczas obiadów serwowane są tak zwane „owocowe talerze”. 

  

Na lekcjach  i podczas spotkań  z panią pielęgniarką uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz sposobów utrzymania dobrej kondycji. Podsumowaniem wszystkich działań  były konkursy wiedzy i plastyczny  pod hasłem „Wiem co jem”.  

Podczas apelu, który odbył się 3 czerwca nastąpiło podsumowanie realizowanego w szkole programu. Uczniowie z klasy II b pod opieką pani Małgorzaty Przewockiej przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny  na temat zdrowego odżywiania, a mieszana grupa uczniów z klas I – V  zaprezentowała przygotowany przez panią Iwonę Hnat układ gimnastyczny, który wzbudził podziw i okrzyki zachwytu wśród widowni.

Uroczystość uświetniły układy taneczne przygotowane przez uczniów z koła tanecznego pod opieką pani Beaty Musiał.  Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów uczniom wyróżnionym w szkolnych konkursach wiedzy i plastycznym „Wiem co jem”.

Ostatnim akcentem w tym dniu również związanym ze zdrowym odżywianiem był kiermasz zdrowych, mleczno – owocowych koktajli.

Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Przewocka, Halina Nawizowska, Iwona Hnat i  Beata Musiał.

  --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 4 czerwca 2015

Warsztaty plastyczne z masą solną

25 maja w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty artystyczne z lepienia masą solną. Głównym celem spotkania było stworzenie prezentu dla Mamy z okazji zbliżającego się święta.

Najpierw jednak uczniowie wysłuchali opowiadania J. Moore-Mallinos pt. „Moja mama pracuje!”, który przypomniał, nam wszystkim, o tych mamach, które nie pracują zawodowo, a których praca w domach jest czasem niedoceniana. Uczniowie wymieniali, jakie czynności w ciągu dnia wykonują ich mamy i sami byli zdziwieni, że zabrakło palców, by je zliczyć.

 

Dzieci z wielkim zapałem i ochotą przystąpiły do lepienia. Najpierw poznały recepturę masy solnej, same odmierzały składniki i ugniatały ciasto. Każdy starał się, ze wszystkich sił, by odcisk dłoni był najpiękniejszy i najbardziej precyzyjny. Mamy nadzieję, że własnoręcznie wykonane prezenty przez dzieci zostały docenione w domach!

D. Pietruczak, I. Tworkowska

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 1 czerwca 2015

Kochanym mamom

…Uczyła pierwszych kroków.

Pierwszych słów nas uczyła.

Każdą łzę nam otarła.

Mamusia nasza miła.

Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko Droga Mamo!

Będziemy się starali Kochać Ciebie tak samo…

Ten oraz wiele innych wierszy wysłuchały w piękny majowy dzień w naszej szkole mamy uczniów klasy V c. Mamy na pewno z niecierpliwością czekały na ten dzień, w końcu jest to jedyny taki dzień w roku.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 16:30. Program artystyczny pt. Kochanym mamom, w którym wykorzystano wiersze i piosenki wyrażające szacunek, miłość, wdzięczność, radość i podziękowanie mamom za ich trud, trafiły do serca nie tylko mam, ale też prezentujących je dzieci.

 

Na koniec występu uczniowie odśpiewali gromkie Sto lat, podarowali swoim kochanym mamom róże, serdeczne uściski oraz złożyli życzenia.

Był czas na herbatę, kawę i ciasteczka. Było dużo śmiechu i radości, ale nie zabrakło również wzruszeń.  Szczególnie piosenka Dla Ciebie Mamo majowe kwiaty oraz prezentacja multimedialna Dziękuję Ci droga mamo, przygotowana na bazie zdjęć z minionych lat zawierająca zwierzenia dzieci, za co kochają swoją mamę ujęła za serce.

 --------------------------------------------------------------------------------

Dodano: 31 maja 2015

Wystawa zwierząt

Dnia 29 maja  2015 r. odbyła się w naszej szkole coroczna wystawa zwierząt domowych hodowanych przez dzieci. Tego typu impreza cieszy się każdego roku ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, a przede wszystkim małych wystawców.

Tegoroczna wystawa zgromadziła około 80 wystawców, którzy zaprezentowali swoje pupile. Na wystawie można było obejrzeć jaszczurkę, rybki, szynszyle, szczury, fretkę, świnki morskie, koszatki, myszoskoczki, chomiki myszy, króliki,  kanarki, papugę, kurę, koguta, koty i psy. Wystawcy służyli również informacjami na temat hodowli i pielęgnacji zwierząt. Na ich twarzach gościł uśmiech, zadowolenie, jak również troska o swojego pupila.

   

Najciekawsze jest jednak to, że każde zwierzę ma swoją niezwykłą historię. W jaki sposób zagościło w domach dzieci, co zmieniło? -  tego wszystkiego mogliśmy się również dowiedzieć od właścicieli zwierząt.  

Zarówno dla wystawców jak i dla zwiedzających wystawę, uczniów naszej szkoły oraz dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, była to nieoceniona lekcja przyrody.

Wystawę przygotowali uczniowie klas I-VI, a nad całością czuwały panie: Arlena Kiziak, Beata Musiał, Beata Kornas, Danuta Pietruczak i Agnieszka Chmielowska.

do góry strony

 

Strony:      1   2   3   4   5   6   7   8   9   następna »