.
.

.

.

Menu główne

        Archiwum ważniejszych wydarzeń - 2013/2014

 

 

 

23 lipca 2014

Bezpieczne wakacje

Przed nami upragnione wakacje. Czas na odpoczynek i letnią zabawę. Będziemy go spędzać na powietrzu do późnych godzin wieczornych grając np. w piłkę, jeżdżąc na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Niestety nie wszystkie miejsca są dla nas bezpieczne. Często o tym zapominamy będąc zaabsorbowani wspaniałą zabawą.

O zachowaniu zasad bezpieczeństwa w górach, nad wodą, w lesie, bądź na podwórku  przypomnieli uczniom klas młodszych uczniowie klasy II c przygotowując  apel pt. „Bezpieczne wakacje”.

 

Następnie   uczniowie uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, przygotowanym przez Bartosza Gburka – przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej – Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie oraz Zuzannę  Matczak – reprezentantkę  Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej – Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie. Nad całością czuwały panie: Mirosława Matczak i Iwona Bielec.

 

5 lipca 2014

Wycieczka do Książa

 

23 czerwca uczniowie klasy 3 b i 3 c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zamku Książ. Jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce i znajduje się na szlaku Zamków Piastowskich. Obiekt wybudowano na Wzgórzu Skalnym w latach 1288-1292 i jest położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Wkraczając na wybrukowany dziedziniec nietrudno oprzeć się wrażeniu podróży w przeszłość. Imponujący zespół zamkowo-pałacowy połączony z przepięknym kompleksem sal barokowych zachwyca do dziś bogactwem i wspaniałym wystrojem.

Dzieci poznały historię zamku i jego mieszkańców. Pani przewodnik prowadziła nas przez barokowe salony: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salę Tronową z Czarnym Dziedzińcem. Ostatnim punktem zwiedzania była “Skałka Szczęścia”. Swoim pięknem zachwyciły nas  ogrody oraz tarasy pełne mrocznych zakątków, fontann i rzeźb.

Czas minął szybko. Każdy z uczestników wycieczki znalazł coś ciekawego dla siebie i wiele się nauczył.

Opiekun grupy-Mirosława Matczak

24 czerwca 2014

Dzień Rodziny

 

Tradycyjne w czerwcu uczniowie klasy 2 a i 3 a  zorganizowali w naszej szkole Dzień Rodziny. Impreza była okazją do pokazania przez uczniów swoich talentów w przedstawieniu pt. „Kukułka”. Zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo mogli usłyszeć napisany śmiałym językiem tekst, który w ustach małych aktorów wybrzmiewał niezwykle zabawnie. Poruszana w spektaklu refleksja nad życiem rodzinnym spowodowała, że goście znakomicie się bawili, a na ich twarzach gościły łzy wzruszenia. Wszystkiemu towarzyszyła niezwykła muzyka ze specjalnymi efektami dźwiękowymi.

  

Inscenizację uświetniła mama Oli, pani Monika Osińska, która wraz córeczką wykonała utwór „Jesteś mamą” oraz Antoś i Asia Piszlewicz, którzy pokazali swój kunszt umiejętności muzycznych.

Całość uświetnił słodki poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości i uczniów, a wielka radość, przyjazna atmosfera służył integracji szkoły z rodzicami.

Uroczystość przygotowały panie:  Arlena Kizak, Beata Kornas i Grażyna Fiałkowska.

 

23 czerwca 2014

Wystawa - moje modelarskie hobby

Modelarstwo  to działalność człowieka polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Najczęściej są to modele plastikowe z gotowych elementów, które należy skleić i pomalować. Najpopularniejsze są modele samochodów, samolotów z okresu II wojny światowej, modele pojazdów wojskowych, okrętów i statków pasażerskich.

  

W dniu 17.06.2014r. w naszej szkole odbyła się pierwsza wystawa modelarska, podczas której uczniowie zaprezentowali swoje kolekcje aut, motocykli, ciężarówek, samolotów, statków oraz makiet.

Pomysłodawcą wystawy był Paweł Sadulak, uczeń klasy IV c.

 

 

22 czerwca 2014

Szkolne Mistrzostwa Świata - wygrała Argentyna

Dnia 18.06.2014r. odbył się w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. Chłopcy z klas IV-VI uczestniczyli w "Małych Mistrzostwach Świata" w piłkę nożną, dziewczęta rywalizowały w „Biegach Sztafetowych”. Odbyły się również konkurencje sportowe dla wszystkich:

- kręcenie hula-hop

- skoki przez skakankę

- rzuty do kosza.

W Mistrzostwach Świata w naszej szkole wygrała klasa VI c, która była reprezentacją Argentyny. Zobaczymy 13 lipca czy  nasz wynik się sprawdzi? Drugie miejsce zajęła klasa IV b czyli Holandia, trzecie zaś VI a tj. Belgia.

W Biegach Sztafetowych dziewcząt wygrała również klasa VI c. II miejsce zajęła V a, a III klasa IV a.

Słodkie nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców.

22 czerwca 2014

Konkurs "Najlepszy z najlepszych"

Dnia 17.06.2014r. odbył się w naszej szkole konkurs interdyscyplinarny "Najlepszy z najlepszych". Do rywalizacji przystąpiło po dwoje uczniów z każdej klasy na trzech poziomach: klasy IV, klasy V i klasy VI.

Konkurs składał się z trzech części:

    I część – cztery pytania dla wszystkich z różnych dziedzin wiedzy.
   
II część – rozwiązywanie zadań pisemnych.

    III część – losowanie pytań.

Pytania konkursowe dotyczyły wielu dziedzin:  matematyki, języka polskiego, historii, przyrody i informatyki. 

Na poziomie klas czwartych po ciężkim boju w dogrywce najlepsza okazała się Zuzanna Pakiet z klasy IV a. W klasach piątych zwyciężył Adrian Pacuszka z kl. V a, a w szóstych Karol Skawiński z kl. VI b.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców uczniowie otrzymają w dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy!

 

22 czerwca 2014

Podsumowanie działań w drodze o certyfikat "Zielonej Flagi"

 

17 czerwca w szkole odbyła się uroczystość podsumowująca działalność ekologiczną i prozdrowotną szkoły w ramach ubiegania się o certyfikat Zielonej Flagi. Zrealizowane zadania zostały opracowane w postaci prezentacji multimedialnej i przedstawione społeczności szkolnej.

Podczas uroczystości pani dyrektor Mariola Kokot oraz zaproszony gość  pani Iwona Szlempo Naczelnik Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta Głogowa, wręczyły nagrody uczniom wyróżnionym w konkursach wiedzy o zdrowym odżywianiu „Czy wiesz co jesz?”  oraz plastycznym o zdrowym odżywianiu i szkodliwości palenia papierosów.

Po uroczystości odbył się kiermasz zdrowych koktajli mleczno – owocowych  - alternatywy dla słodyczy na drugie śniadanie.

 

Było to już jedno z ostatnich zaplanowanych na ten rok szkolny działań na rzecz zmiany nawyków żywieniowych wśród uczniów.

 

22 czerwca 2014

Konkurs "Czyściciel świata" rozstrzygnięty

W środę  18 czerwca  2014 r. w Sali Rajców Urzędu Miasta Głogowa odbyło się podsumowanie całorocznego konkursu „Czyściciel świata”. 

Podczas spotkania pan prezydent  Jan Zubowski, przedstawiciele fundacji Zielona Akcja oraz pani Aneta Gonera właściciel firmy AG – EKO jako współorganizatorzy  konkursu  wręczyli nagrody najbardziej aktywnym uczniom  w zbiórkach surowców wtórnych.  Z naszej szkoły nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

- w kategorii PUSZKI – Oskar Wełpa z klasy II b i Kacper Stroiński z klasy I a.

- w kategorii BATERIE - Jakub Grabowski z klasy II b Kacper Michalak z klasy V a.

- w kategorii PLASTYKOWE NAKRĘTKI – Dominika Świętek z klasy II c i Magdalena Mateuszczak z klasy IV c.

- w kategorii MAKULATURA - Gabrysia Antczak z klasy II b i Kacper Mateuszczak z klasy IV c.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w tegorocznym konkursie "Czyściciel świata".

      

Szkoła ponadto została uhonorowana przez właściciela firmy AG – EKO nagrodą w postaci odtwarzacza CD  za najlepszy wynik w zbiórce baterii.

 

 

22 czerwca 2014

II miejsce w Konkursie "Świat wokół nas"

W środę 11 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się  Powiatowy Konkurs Przyrodniczy  „Świat wokół nas” organizowany przez PCPPP i DN – ODN w Głogowie. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna w składzie: Adrian Pacuszka z klasy V a i Karol Skawiński z klasy VI b.  Konkurs składał się z kilkunastu konkurencji, w których trzeba było wykazać się nie tylko ogólną wiedzą  przyrodniczą, ale przede wszystkim umiejętnościami. Mimo dużej konkurencji nasza drużyna  w tym konkursie zajęła II miejsce. GRATULUJEMY! 

18 czerwca 2014

I miejsce w konkursie literackim

12 czerwca w Klubie Batalionowym w ramach XX Głogowskich Konfrontacji Literackich odbyło się podsumowanie konkursów literackich dla młodzieży. Nasza uczennica klasy III b Julia Kuczkowiak otrzymała I nagrodę w konkursie o literacki Złoty Pączek Głogu. Serdecznie gratulujemy.

 

UWAGA RODZICE!

Zebranie rodziców, których dzieci

w roku szkolnym 2014/2015 rozpoczną naukę w klasie I

w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie,

odbędzie się w sali gimnastycznej

17.06.2014r. (wtorek) o godz. 17.00

                                                                                           więcej »

 

 

17 czerwca 2014

Wycieczka do Urzędu Miasta

Dnia 9 czerwca klasa 2a zwiedzała Urząd  Miasta Głogowa oraz sukiennice.  Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie uczniom działalności urzędu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dostępność placówki dla wszystkich ludzi (również niepełnosprawnych).

 

Dzieci zostały przyjęte przez pracowników instytucji niezwykle ciepło i życzliwie. Poznały pracę urzędników i funkcjonowanie urzędu. Uczniowie zwiedzili Salę Rajców i inne pomieszczenia. Największym zainteresowanie wzbudziło jednak zwiedzanie sukiennic i  historyczne wzmianki  związane z Głogowem. Po spotkaniu, uczniowie otrzymali foldery i materiały dotyczące naszego miasta.

 

17 czerwca 2014

Poznaje i akceptuję innych - Głogów bez barier

Projekt  „Poznaję i akceptuję siebie i innych” realizowany w naszej szkole we współpracy z Fundacją Credo, wspomaga kształcenie właściwych relacji interpersonalnych, postaw otwartości  i samoakceptacji uczniów.

Poprzez organizacje wycieczek dydaktycznych w dostępny sposób uczniowie poznali zagadnienia niepełnosprawności.

W ramach projektu uczniowie odwiedzili:

  • Dom „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II – dział rehabilitacji  i hipoterapii,

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Głogowskie Centrum Medyczne",

  • gabinet stomatologiczny,

  • aptekę,

  • Ampliton-Specjalistyczny Gabinet Protetyki Słuchu

  • Urząd Miasta

  • Bibliotekę Pedagogiczną.

 

Wycieczki stały się jedynie pretekstem do szerszego spojrzenia na kwestię tolerancji. W naszej szkole nad realizacją projektu czuwają panie Arlena Kiziak i Beata Kornas.

17 czerwca 2014

Zajęcia otwarte dla nauczycieli

Od maja do końca grudnia bieżącego roku kalendarzowego, w naszej szkole we współpracy z Fundacją Credo realizowany jest projekt pt. "Poznaję i akceptuję siebie i innych", którego celem jest umożliwienie dzieciom zdobycia wiedzy i umiejętności psychospołecznych. 

W ramach tego projektu, 29 maja 2014r.  odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli "Odkrywam świat poprzez zmysły".  Podczas zajęć uczniowie klasy 2a wykonali szereg ćwiczeń i doświadczeń, które skłoniły ich do aktywności, ułatwiły wzajemne poznanie, wzmocniły integrację grupy, ucząc skutecznego rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji i odpowiedzialności.

  

Zajęcia wzbudziły duże  zainteresowanie wśród odbiorców. Goście chętnie pomagali dzieciom w wykonywaniu zadań. Uśmiech i zabawa sprawiły wszystkim uczestnikom zajęć wiele radości i zadowolenia.

    

W trakcie zajęć wykorzystano do prowadzenia zajęć technologię informacyjną. Na tablicy interaktywnej zaprezentowano uczniom i obserwatorom prezentację multimedialną "Odkrywam świat poprzez zmysły".

Zajęcia prowadziły panie: Arlena Kiziak i Beata Kornas.

 

13 czerwca 2014

Plac zabaw zaprasza

Zbliżają sie wakacje. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w czasie wolnym od nauki będą mogli korzystać z placu zabaw, który powstał  w bieżącym roku szkolnym, na terenie SP-2, w ramach realizowanego od 2009r. rządowego programu „Radosna Szkoła”. Program ten opracowany w odpowiedzi na nową podstawę programową,  m.in. z powodu rozpoczęcia nauki w szkole przez dzieci 6-letnie ma za zadanie ułatwić 6-latkom rozpoczęcie nauki w szkołach, poprzez dostosowanie warunków kształcenia do wieku rozwojowego dzieci.

Zagospodarowana przestrzeń rekreacyjna posiada specjalne podłoże amortyzujące upadki z wysokości, pozwala także na bezpieczne prowadzenie różnych form zajęć ruchowych. Wśród urządzeń, jakie umieszczono na placu zabaw, znalazły się m.in.: zjeżdżalnie, huśtawki zestaw równoważni, czy ścianki do wspinaczki. Dzięki temu dzieci będą mogły poprzez zabawę kształcić sprawność fizyczną, koordynację ruchową, sprawność manipulacyjną itp...

13 czerwca 2014

Bal pożegnalny klas szóstych

Dzień 12 czerwca, dla szóstoklasistów naszej szkoły, był dniem wyjątkowym, bowiem w tym dniu odbył się uroczysty bal absolwentów. O godz. 17.00 dyrektor szkoły p. Mariola Kokot po przywitaniu uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły, złożyła absolwentom życzenia dobrej zabawy.

 

W świetle kamer i fleszy aparatów fotograficznych uczniowie tradycyjnie rozpoczęli uroczystość polonezem. Układ choreograficzny opracowała p. Dorota Pawluś. Dziewczyny w pięknych kreacjach i chłopcy wyjątkowo eleganccy zaprezentowali się wspaniale.

Po części oficjalnej wszyscy zasiedli za stołami z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Po posiłku rozpoczęła się dyskoteka. Przy dobrej muzyce wszyscy świetnie się bawili. Impreza dostarczyła uczniom wielu wrażeń i z pewnością pozostanie na zawsze w ich pamięci.

Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, w imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy!    

 

10 czerwca 2014

Konkursy o zdrowiu

4 czerwca 2014 r.  odbył  się  szkolny konkurs  wiedzy o zdrowym odżywianiu  „Czy wiesz co jesz” w grupach wiekowych dla klas I – III i dla klas IV – VI. Zainteresowani uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się wiedzą na temat składników pokarmowych,  produktów zawierających poszczególne składniki, witamin, zasad racjonalnego odżywiania się itp.

W klasach pierwszych największą wiedzą wykazali się:

 - Kacper Dorożyński z klasy I c i Martyna Grześkowiak z klasy I a,

 w klasach drugich: 

 - Dominika Świętek  i  Wiktoria Brończak z klasy II c, 

  w klasach trzecich:

 - Agata Walkowiak z klasy III c i Kacper Szponar z klasy III a,

 w klasach IV – VI:

 - Adrian Pacuszka z klasy V a.

    

16 czerwca rozstrzygnięte zostały  również konkursy plastyczne o zdrowym  odżywianiu i o szkodliwości palenia papierosów. W pierwszym z nich zwyciężyła praca Darii Burdy z klasy VI a, a w drugim praca  Krzysztofa  Kukły z klasy IV b. Dyplomy i nagrody  zostaną wręczone 17 czerwca na uroczystości podsumowującej działania ekologiczne i prozdrowotne szkoły w  ramach ubiegania się  o  certyfikat Zielonej Flagi. 

      do góry strony

  1   2   3   4   5   6   7   8   następna