.
.

.

.

Menu główne

        Archiwum ważniejszych wydarzeń - 2011/2012

 

 

 

29 czerwca 2012

Żegnaj szkoło!

 

Piątek, 29 czerwca 2012 r. to wymarzony dzień dla uczniów. We wszystkich polskich szkołach zabrzmiał po raz ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Uczniowie opuścili szkole ławy, by zregenerować siły przed kolejnym rokiem nauki.

U nas uroczystość pożegnania szkoły dla uczniów klas VI odbyła się o godz. 8.00, później o 9.30 ze szkołą na najbliższe dwa miesiące pożegnali się uczniowie klas I-V. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele instytucji wspierających szkołę, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja, nauczyciele, rodzicie i uczniowie.

Odbierając świadectwo uczniowie  tradycyjnie wręczyli nauczycielom kwiaty. Nie zabrakło również słów wdzięczności za trud włożony w wychowanie. Szóstoklasiści podczas uroczystej ceremonii przekazali poczet flagowy młodszemu rocznikowi. Odbyło się również ślubowanie absolwentów, którzy zobowiązali się do godnego reprezentowania naszej szkoły. Wyrazy podziękowania za duży wkład pracy na rzecz szkoły otrzymali rodzice naszych uczniów, a szczególnie rodzice absolwentów.

Dyrektor szkoły, Mariola Kokot, wraz z wychowawcami wręczyła uczniom nagrody za szczególne osiągnięcia nie tylko na polu edukacyjnym, ale również sportowym, gratulując i życząc dalszych sukcesów. Miano wzorowego ucznia w tym roku uzyskało 54 uczniów. Oni to otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne. Wręczono również dyplomy zwycięzcom  konkursów: „Czyściciel świata”, „Najlepszy z najlepszych”, „Mistrz ortografii”, „Mistrz kaligrafii”.

Po krótkiej części artystycznej, odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach, gdzie rozdano świadectwa i przeprowadzono, krótkie pogadanki na temat bezpieczeństwa zabaw podczas wakacji.

Wszystkim uczniom życzymy słonecznych, błogich wakacji, a nauczycielom miłego wypoczynku.

… a szkoła? Szkoła, w czasie wakacji przejdzie kolejną modernizację, aby we wrześniu odświeżona znów mogła powitać swoich uczniów.  

 

 

22 czerwca 2012

Bal szóstoklasistów

 

21 czerwca 2012 r. odbył się, długo oczekiwany przez najstarszych uczniów naszej szkoły,  Bal Szóstoklasisty 2012. Jak tradycja każe, każdy bal należy rozpocząć polonezem i tak też się stało. Młodzież z głogowskiej dwójki pewnym krokiem zaprezentowała się przed gronem pedagogicznym i rodzicami w polonezie. Dyrektor szkoły, Mariola Kokot życzyła swoim szóstoklasistom super zabawy oraz podziękowała za wspólne 6 lat spędzone w murach naszej szkoły.  Po zakończeniu korowodu tanecznego uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć, a następnie udali sie na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zabawa trwała do godzin wieczornych. Na pewno długo pozostanie ona w pamięci uczniów, nauczycieli i rodziców.  

Do poloneza uczniów przygotowała pani Dorota Pawluś.       

 

 

8 czerwca 2012

Dzień Sportu Szkolnego

 

W środę 6 czerwca 2012r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu zorganizowany z inicjatywy uczniów. Również i tym razem młodzież szkolna rywalizowała ze sobą w dwóch ciekawych konkurencjach. Jedną z nich były biegi sztafetowe na jedno okrążenie o Puchar Dyrektora SP-2. Startowały zespoły mieszane 10-cio osobowe (5 chłopców i 5 dziewczynek).

Zwycięzcami w biegach sztafetowych zostali:

 • I miejsce - klasa VI c z czasem 3,44 min

 • II miejsce – klasa VI a z czasem 3,45 min

 • III miejsce – klasa V b z czasem 3,54 min

Główna atrakcją dnia było "Mini EURO 2012". Rywalizowały ze sobą drużyny 4-ro osobowe + bramkarz + rezerwowi (max 3 osoby), reprezentujące losowo wybrany kraj europejski. Utworzono 3 grupy, a w każdej po trzy drużyny.

GRUPA A GRUPA B GRUPA C

Ukraina – V a 

Włochy - VI c

Portugalia - V b

Anglia – VI a  

Holandia - IV a

Niemcy - IV b

Francja – IV c

Hiszpania VI b

Polska V c

Rozgrywki były niezwykle zacięte, ale z zachowaniem zasad fair play. Zwycięzcami "Mini Euro 2012" zostali:

 • I miejsce – klasa VI a

 • II miejsce – klasa VI c

 • III miejsce – klasa V b

Na zakończenie imprezy wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i tradycyjny słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

 

31 maja 2012

Wręczenie stypendium

 

6 czerwca o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej numer 14, odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezydenta Miasta Głogowa najlepszym uczniom szkół podstawowych. Wyróżniono siedemdziesiąt trzy osoby. Z naszej szkoły stypendium  otrzymało 15 uczniów. Zdaniem Naczelnika wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej pani Hanny Żmudy „W każdej edycji najwięcej wniosków spływa właśnie ze szkół podstawowych. To właśnie ta grupa jest najbardziej reprezentacyjna”.

Uczniowie szkół podstawowych na tę okazje przygotowali specjalny program artystyczny.

 

31 maja 2012

Konkurs na najciekawszą gazetkę

 

30 maja w naszej szkole, odbyła się VIII edycja Konkursu na najciekawszą gazetkę szkolną. Do konkursu stanęło 7 zespołów redakcyjnych.

Pięć ze szkół gimnazjalnych i dwa ze szkół podstawowych. Jury złożone z dziennikarzy głogowskich mediów wyłoniło zwycięzców.

W kategorii gimnazja:

         I miejsce -  "TRIA" z Gimnazjum nr 3 w Głogowie

         II miejsce - "POD PRĄDEM" z Gimnazjum nr 4 w Głogowie

         III miejsce - "PIĄTECZKA" z Gimnazjum nr 5 w Głogowie

         IV miejsce - "PLAST-ART" z Gimnazjum nr 5 w Głogowie

         V miejsce - "OLIMPIJSKA PIĄTECZKA" z Gimnazjum nr 5 w Głogowie

W kategorii szkoły podstawowe:

         I miejsce - "Europejczyk" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie

         II miejsce - "KURIEREK SZKOLNY" ze Szkoły Podstawowej z Buczyny.

Wszystkim zwycięzcom, a zwłaszcza zespołowi redakcyjnemu naszego "Europejczyka" serdecznie gratulujemy.

29 maja 2012  

II dolnośląski Festiwal Projektów

 

26 maja 2012 r. uczniowie z klas czwartych wraz z opiekunem p. Haliną Nawizowską, a 27 maja uczniowie z klas piątych wraz z p. Grażyną Cypko, w Centrum Konferencji i Rekreacji „Geovita” w Lądku Zdroju, uczestniczyli w Wojewódzkiej Olimpiadzie połączonej z Festiwalem dla uczniów szkół biorących udział w Projekcie “Zrozumieć Świat” z terenu województwa dolnośląskiego.

Zarówno 26 jak i 27 maja rywalizowało ze sobą 16 drużyn. Nasza trzyosobowa drużyna w składzie: Paulina Łoza, Oliwia Antczak, Marcin Dorożyński i Aleksandra Bujnowska prezentując projekt „Windą do nieba” zajęła III miejsce, awansując tym samym do etapu ponadregionalnego.

Również występ naszej drużyny z klas piątych  w składzie: Paulina Szymańska, Paulina Kowalska, Martyna Duziak i Iza Sasińska z projektem "Kap, kap - wszystko o wodzie", cieszył się dużym uznaniem wśród Jury. Oni również uplasowali się na III miejscu i awansowali to etapu ponadregionalnego, który zarówno dla klas IV jak i V odbędzie się 22 i 23 września 2012 roku.

Wielkie gratulacje należą się również naszym Olimpijczykom piszącym test wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji matematyczno-przyrodniczych i informatycznych. Patryk Hołuj z klasy V c zajął zaszczytne II miejsce, a Marcin Dorożyński z klasy IV b zaszczytne III miejsce.

Laureatami Olimpiady zostali również: Tomek Ziółkowski z kl. IV b, Jakub Węcławskiemu z kl. IV a i Dawid Czułakow z kl. V c. Oni to  22 i 23 września, również brać będą udział Olimpiadzie ponadregionalnej.

Wszystkim zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

26 maja 2012

Niezwykła wycieczka

 

23 maja uczniowie klasy V a i V b wyruszyli na wycieczkę do Środy Śląskiej i Wrocławia. W Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej, oprócz stałych eksponatów muzeum,   podziwiali jedno z najcenniejszych znalezisk archeologi-cznych XX wieku w Europie - kolekcję średniowiecznych monet i klejnotów monarchów czeskich (złota gotycka korona ślubna, złote pierścienie, elementy biżuterii).

We Wrocławiu, zwiedzając ogród japoński uczniowie byli pod wrażeniem piękna orientalnej sztuki, w którym niezwykła harmonia w połączeniu z odpowiednią roślinnością, wodnymi kaskadami, mostkami i innymi aranżacjami pozwala na relaks, wyciszenie i osiągnięcie spokoju ducha.

Największą atrakcją tej wycieczki był jednak pobyt w parku linowym na Wyspie Opatowickiej. Uczniowie skorzystali z wielu nadrzewnych atrakcji (mostków, kładek siatek, drewnianych platform itp.),  będących swoistym torem przeszkód, zawieszonym na stalowych linach na wysokości od 2 do 17 metrów.

Wszyscy bawili się wspaniale pokonując kolejne etapy o coraz to większym stopniu  trudności. Niektórzy uczniowie pokonali wszystkie możliwe etapy: Świstak, Wiewiórka, Dzięcioł, Goryl i Pantera. Większość jednak zdołała pokonać 3 lub 4 etapy, ale znaleźli się również i tacy, którzy  ze względu na lęk wysokości musieli zadowolić się jedynie etapem wstępnym (instruktażowym).  

 

24 maja 2012

Tak blisko, że trzeba zobaczyć

 

18 maja 2012 roku uczniowie klas IV-VI zwiedzili stolicę Niemiec-Berlin. Poza obejrzeniem takich zabytków jak: Mur Berliński, Brama Brandenburska, Reichstag, Aleja pod lipami uczniowie zwiedzili Sea Life-Aqua Dom, czyli podwodny świat z 4 tysiącami zwierząt reprezentującymi 80 gatunków: mini koniki morskie, kraby olbrzymie, rekiny, kolorowe rybki jak w filmie "Gdzie jest Nemo?".

Fantastyczną atrakcja było również zwiedzenie Muzeum Figur Woskowych. Uczniowie zobaczyli naturalnej wielkości figury gwiazd filmu, sportu, muzyki i polityki: Tom Gruise, Brad Britney Spears, Rihanna Obama, Justin Biber, Michael Jaekson, Angela Merkel, Barach Obama i wiele innych.

Wycieczka ta dostarczyła wszystkim zwiedzającym dużo, dużo miłych wrażeń.  

 

Obejrzyj FILM O SZKOLE:

 

 

 

 

 

UWAGA!!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie informuje,

że zebranie dla rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2012/2013

rozpoczynają naukę w klasie I

odbędzie się 24 maja 2012 r. (tj. czwartek) o godz. 17.15.

Zebranie ogólne w sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami

w przydzielonych salach lekcyjnych.

 

UWAGA RODZICE!

 

24 maja 2012 r. tj. czwartek odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami

klasy I-III godz. 16.00,        klasy IV-VI godz. 16.30

 

 

8 maja 2012

Teatr Edukacji i Profilaktyki

 

8 maja 2012 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia dwóch spektakli, w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli "Przygody smoka Emila", czyli niezwykłą bajkową opowieść kształtującą u dzieci podstawy poprawnego i ostrożnego zachowania się w stosunku do obcych, umiejętności odnalezienia się w ruchu drogowym, korzystania z różnorakich sprzętów i odnalezienia się w otaczającej rzeczywistości. Przedstawienie to w przystępny i zabawny sposób nauczyło naszych najmłodszych rozsądku, co wolno, w jakich sytuacjach powinni być ostrożni, a co jest zakazane.

Starsi uczniowie obejrzeli natomiast spektakl pt. "Szkolna elita". Przedstawienie to w prosty, a zarazem dosadny sposób, pokazało przyczyny i konsekwencje przemocy wśród uczniów.  Dało również możliwość spojrzenia z dystansu na problem przemocy w szkole  i ocenienia go.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyciągnęli właściwe wnioski, iż człowieka zdobi skromność, pracowitość, prawdomówność, życzliwość, a nie fałszywie pojęta przyjaźń, zbudowana na rozrywkowym życiu, pieniądzach, drogich ubraniach i oszustwie.

Spektakl sfinansowało Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie. 

 

5 maja 2012

Święto Konstytucji 3-Maja

 

30 kwietnia 2012 r. w członkowie koła recytatorskiego, zespołu wokalnego oraz grupka pierwszoklasistów przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi Narodowej oraz 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie przypomnieli krótko historię poszczególnych świąt, a w szczególności okoliczności, w jakich doszło do powstania Ustawy Rządowej w 1791 roku. Zwrócili oni uwagę na znaczenie Konstytucji dla państwowości polskiej, podkreślając, że była to pierwsza tak nowatorska ustawa w Europie a druga po Stanach Zjednoczonych na świecie. Młodzi artyści zaprezentowali fragmenty pięknych utworów o tematyce narodowej.  W montaż słowny wplecione zostały polskie pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny, a także w nowej aranżacji, np. rap i hip-hop, co wywołało aplauz i zaangażowanie oglądających.
Uroczystość ta uświadomiła nam, że żyjąc w XXI wieku w wolnym kraju, musimy pamiętać o ważnych państwowych wydarzeniach i szanować swoją Ojczyznę.

Podczas apelu głos zabrała v-c dyrektor szkoły pani Janina Kiełbicka. W swojej wypowiedzi podziękowała uczniom za przygotowanie apelu oraz podkreśliła wagę obchodzonego święta.

Nad przebiegiem apelu czuwała  p. Dorota Pawluś i p. Justyna Kuchnik.    

 

24 kwietnia 2012

Wystawa zwierząt domowych

 

Dnia 20.04.12 r. w naszej szkole odbyła się wystawa domowych zwierząt hodowlanych. Nasi mali wystawcy przynieśli swoich ulubieńców, aby zaprezentować ich na forum szkoły. Były między innymi: psy, koty, świnki morskie, rybki, myszy, szczury, chomiki, króliki. W terrariach dzieci eksponowały swoje ulubione jaszczurki, zaś w klatkach kolorowe papugi i kanarki.

W tej nietypowej lekcji przyrody uczestniczyły wszystkie zespoły klasowe nauczania wczesnoszkolnego. Wystawę zwiedzali również nauczyciele, rodzice oraz uczniowie z klas IV- VI.   

 

23 kwietnia 2012

Konkurs "Ortografek"

 

Dnia 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny kl. III - ORTOGRAFEK. Uczestnicy z 11 szkół powiatu głogowskiego musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad i reguł ortograficznych. Naszą szkołę reprezentowały dwie osoby: Adrian Pacuszka z kl. III a i Sandra Kobiela z kl. III b. Zwycięzcami konkursu zostali:

        I miejsce - Natalia Serafin ze SP w Jerzmanowej

        II miejsce - Julia Glińska ze SP-7 w Głogowie

        III miejsce - Adrian Pacuszka ze SP-2 w Głogowie

 

22 kwietnia 2012

"Dzieci Dzieciom"

Dnia 18 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyła się akcja na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Uczniowie naszej szkoły licznie przyłączyli się do akcji. Warunkiem udziału w akcji było zakupienie cegiełki - karty wstępu o wartości 10 zł. W ramach tej akcji uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. "Pożarcie Królewny Bluetki".

Był to spektakl o przyjaźni, miłości i poświęceniu, a dokładniej - to o smoku, który chce pożreć królewnę. Bluetka to młoda królewna, która nie ma pojęcia o rządzeniu, a całą swoją energię pożytkuje na kamuflowaniu swej miłości do Pazia Adasia. No i bardzo boi się smoka. Przez cały czas ma nadzieję, że uratuje ją jej Adaś. Na jej ratunek przychodzi trzech rycerzy: Siwabroda, czyli połączenie Bruce'a Willisa i Rambo, Billy Sprężyna - typowy gangster w stylu Ala Capone oraz Mifuszura - wojownik sumo-karate-kung-fu.

Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali dialog z publicznością. Dzieci żywo reagowały na każdego kolejnego zalotnika, chętnie odpowiadały na pytania. Tak jak prawie każda bajka ta również zakończyła się szczęśliwie.

Wśród wszystkich cegiełek zakupionych przez dzieci rozlosowane zostały trzy nagrody ufundowane przez sponsorów.

Bajka wszystkim bardzo się podobała. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu zawodowych aktorów.

 

21 kwietnia 2012

Wiosenny Turniej Świetlic

 

19 kwietnia w SP-12 odbył się Wiosenny Turniej Głogowskich Świetlic Szkolnych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w nim II miejsce. Motywem przewodnim tegorocznego turnieju była Afryka. Dzieci przygotowały się z wiedzy dotyczącej flory i fauny tego niezwykłego kontynentu, a także kultury i tradycji Afryki.

Nasza drużyna przebrana była za gepardy, mieliśmy umalowane twarze oraz pompony na rekach i nogach. Naszym okrzykiem "Macuna Matata" ("O nic się nie martw") oraz pasją  i entuzjazmem w wykonywaniu zadań zachwyciliśmy wszystkich uczestników i organizatorów. Wróciliśmy bogatsi o ciekawą wiedzę oraz doświadczenie wspaniałej zabawy.

 

04 kwietnia 2012

Powiatowy Konkurs Matematyczny

 

W powiatowym etapie Konkursu Matematycznego, który tradycyjnie odbył się w naszej szkole 4 kwietnia 2012 r. brało udział 28 uczniów z 14 szkół podstawowych z powiatu głogowskiego i polkowickiego.

Spośród uczniów naszej szkoły, w etapie szkolnym który odbył się 13 grudnia 2011 roku, zgodnie z regulaminem do etapu powiatowego, zakwalifikowało się 4 uczniów: Szymon Gawlik, Szymon Czułakow, Magdalena Idkowiak i Mateusz Łobaczewski.

W ciągu 90 minut uczniowie mieli do rozwiązania 6 zadań o różnym stopniu trudności. Musieli oni zmierzyć się z widzeniem przestrzennym graniastosłupów, obliczeniami typu prędkość-droga-czas oraz wykazać się nie lada sprytem i logicznym myśleniem.

Po emocjach matematycznych odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w trakcie którego wszystkim uczniom wręczono dyplomy uczestnictwa, a laureatom nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:

Szymon Gawlik SP-2 w Głogowie

Wojciech Binert SP-3 w Głogowie

Szymon Blida SP-6 w Głogowie

II miejsce:

Piotr Wawrzyniak SP-14 w Głogowie

III miejsce:

Aleksandra Świerkowska  SP-6 w Głogowie  

 

03 kwietnia 2012

Sprawdzian szóstoklasisty

 

We wtorek 3 kwietnia 2012 roku, uczniowie szóstych klas zdawali sprawdzian. Test, który rozwiązywali zawierał 26 zadań. W arkuszu na uczniów czekał m.in. tekst o historii kina i pierwszych filmach braci Lumière. Po przeczytaniu tekstu musieli oni odpowiedzieć na serię pytań dotyczących lektury, zinterpretować wiersz Leopolda Staffa, a  także rozwiązać kilka zadań z matematyki. Do napisania była również instrukcja przygotowania czekolady do picia oraz opowiadanie o tym, jak ktoś zrobił miłą niespodziankę swoim domownikom.

Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 60 minut. W przypadku uczniów ze stwierdzoną dysleksją został przedłużony o 30 minut. Do sprawdzianu przystąpili  wszyscy nasi uczniowie z klas VI. W całej Polsce uczniowie pisali taki sam test. Prace sprawdzać będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wynik testu szóstoklasiści poznają w czerwcu. 

Swój sprawdzian próbny pisali również uczniowie klas piątych. Zarówno szósto jak i piątoklasistom przed sprawdzianem tradycyjnie życzyliśmy "połamania piór" i osiągnięcia jak najlepszych wyników.  

Arkusz sprawdzianu S-1-122 

 

30 marca 2012

II Szkolny Festiwal Projektów

 

29 marca 2012 r. dla klas czwartych, a 30 marca dla klas piątych, o godz. 10.00, w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbył się II Szkolny Festiwal Projektów w ramach realizacji projektu „Zrozumieć świat - rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego dla klas IV-VI szkół podstawowych”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej”.

Organizatorami festiwalu były: opiekun projektu dyrektor szkoły pani Mariola Kokot oraz panie prowadzące zajęcia: Grażyna Cypko,  Magdalena Kubacka, Krystyna Mikołajczyk i Halina Nawizowska.

Celem Festiwalu było:

 • podniesienie kompetencji matematycznych, przyrodniczych i komputerowych uczniów,

 • uwolnienie spontanicznej ekspresji dzieci dzięki zdobyciu wiedzy,

 • kształcenie umiejętności przezwyciężania tremy,

 • doskonalenie działań kreatywnych uczniów w zakresie projektowania i prezentacji projektów,

 • doskonalenie umiejętności pracy w zespole,

 • rozwijanie u uczniów umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji,

W Festiwalu wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczący w projekcie (69 uczniów). W kilkuosobowych grupach uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie projekty wykonane w trakcie roku szkolnego.

W klasach czwartych:     

1. Głogów – moje miasto.

2. Produkcja papieru czerpanego.

3. Windą do nieba.

4. Mały zegarmistrz.

5. Gry i zabawy Dalekiego Wschodu.

6. Zimniejszy niż lód.

7. Bar ekspresowej obsługi.

8. Model studni.

W klasach piątych:

1. Enigma.

2. Ziemia we Wszechświecie.

3. Kap, kap – wszystko o wodzie.

4. Proste obwody elektryczne.

5. Narządy zmysłów.

6. Kalejdoskop kolorów.

7. A czas płynie – kalendarz.

8. Czy puste jest puste?

9. Rady na odpady.

10.Polska – nasza Ojczyzna.

Powołane przez w szkole jury w składzie:

- Mariola Kokot - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie,

- Janina Kiełbicka - w-ce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie,

- Anna Piszlewicz - przewodnicząca Rady Rodziców

- Maria Ławiak - pedagog szkoły, oceniało poszczególne prezentacje zespołów.

Na podstawie oceny jury, w etapie wojewódzkim Festiwalu Projektów, Szkołę Podstawową nr 2 w Głogowie reprezentować będą:

 • na poziomie klas czwartych – Oliwia Antczak, Aleksandra Bujnowska, Aleksandra Abramowicz i Paulina Łoza z projektem ”Windą do nieba”.

 • na poziomie klas piątych – Paulina Szymańska, Martyna Duziak, Paulina Kowalska i Iza Sasińska z projektem „Kap, kap - wszystko o wodzie”.    

29 marzec 2012

Kto dobrze liczy-ten nie traci

 

29 marca w naszej szkole odbył się IV międzyszkolny drużynowy konkurs matematyczno-ekonomiczny pn. „Mały ekonomista” dla uczniów klas III głogowskich szkół podstawowych.

Organizatorem konkursu była opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności w naszej szkole, a patronat nad konkursem objął  PKO Bank Polski  S.A. Celem Konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i ekonomicznych uczniów, sprawdzenie umiejętności matematycznych w oparciu o rozwiązywanie zadań związanych  z kupowaniem, płaceniem i wydawaniem pieniędzy, rozumienie potrzeby oszczędzania pieniędzy, wzbogacanie słownictwa uczniów o takie pojęcia, jak: budżet, dochód, przychód, wydatki, inwestowanie, oprocentowanie, kredyt.

Zwyciężyła drużyna naszej szkoły w osobach: Anita Adamczyk i Janek Walczuk z klasy III b oraz Adrian Pacuszko z klasy III a. Gratulujemy!  

 

 

22 marca 2012

Happening ulicami Głogowa

 

Światowy Dzień Wody uchwalony rezolucją  Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych,  na świecie obchodzony jest od 20 lat, w Polsce od 2003 roku,  a w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie po raz trzeci. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „ Znaczenie wody dla produkcji żywności na świecie”. Woda jest niezbędnym warunkiem rozwoju, a więc  ludzie żyjący na terenach, gdzie dostęp do wody jest utrudniony, często cierpią głód, ponieważ ich możliwości samodzielnej produkcji żywności są niewystarczające. Temu właśnie problemowi oraz oszczędnemu gospodarowaniu wodą poświęcone były w zajęcia okolicznościowe przeprowadzone 22 marca. Punktem kulminacyjnym obchodów Światowego Dnia Wody  był happening ulicami miasta. Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki z PP-3, przebrani za krople wody, przemaszerowali z hasłami i transparentami w błękitnym pochodzie. Poprzez happening dzieci chciały uświadomić dorosłym mieszkańcom miasta jak ważne jest oszczędzanie zasobów wody pitnej i dbanie o jej czystość. 

 

22 marca 2012

Wagary w Twierdzy

 

21 marca uczniowie klasy III b wzięli udział w akcji pod hasłem „Wagary w Twierdzy” zorganizowanej przez Klub 4 Batalionu Inżynieryjnego i Stowarzyszenie Miłośników Głogowskich Fortyfikacji „Twierdza Głogów”.  Impreza ta rozpoczęła  się o godz.10.00, po czym rozpoczęło się  krótkie zwiedzanie elementów Fosy Miejskiej. Kolejnym punktem programu były kilkuminutowe prezentacje artystyczne w wykonaniu reprezentantów wszystkich uczestniczących w zabawie grup. Nasi uczniowie zaśpiewali  radośnie piosenkę pt. „ Słoneczko”, a jedna z uczennic - Anita  zaprezentowała do rytmu tej piosenki ułożony przez siebie układ taneczny. Następnie uczestniczy imprezy w zorganizowanej kolumnie przemaszerowali nad Odrę, gdzie utopili swoje Marzanny.  Tam przewidziano także słodki poczęstunek dla każdego uczestnika imprezy. Uczniowie klasy III b zdobyli zwycięstwo w konkursie na NAJMARZANNIEJSZĄ GRUPĘ. 

 

 

UWAGA RODZICE!

 

W marcu zebrania wychowawców z rodzicami odbędą się, 

w poszczególnych klasach, w różnych terminach.

 

PORZĄDEK ZEBRAŃ:

klasa IV a - 7 marca (środa) godz. 15.00

klasa V c - 7 marca (środa) godz. 15.45

klasa IV b - 7 marca (środa) godz. 16.20

klasa IV c - 8 marca (czwartek) godz. 15.00

klasa V a - 8 marca (czwartek) godz. 15.45

klasa V b - 8 marca (czwartek) godz. 16.30

klasy I-III - 15 marca (czwartek) godz. 16.00,     klasy VI - 15 marca godz. 16.30

 

 

21 luty 2012

Tydzień Kultury Języka Ojczystego

 

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Temat wiodący tegorocznych obchodów ustanowiony przez UNESCO  brzmi: "Nauka języka ojczystego, a edukacja włączająca". Hasło ma zachęcać poszczególne kraje do nauczania języków ojczystych oraz promowania edukacji w tych językach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że język to nie tylko silny instrument ochrony dziedzictwa, zarówno materialnego, jak i niematerialnego każdego narodu,  ale także warunek dostępu do wysokiej jakości edukacji.

Ostatnie badania przeprowadzone w naszym kraju wykazują, że  na wielką skalę występuje u nas zjawisko wtórnego analfabetyzmu. Ponad połowa naszych rodaków nie rozumie czytanego tekstu. Wielu nie potrafi prawidłowo się wysłowić. Większość ma problem z poprawną pisownią. Spora część ludzi posługuje się dziwnymi uproszczeniami językowymi. Do naszego języka wkradają się coraz częściej wulgaryzmy i zapożyczenia.  Jest to zatrważająca rzeczywistość.

W związku z tym  w naszej szkole  od kilku lat prowadzone  są działania, oparte na promocji, poszanowaniu i upowszechnianiu języka ojczystego. Przygotowywana jest gazetka na temat Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a uczniowie klas młodszych bardzo licznie biorą udział w organizowanych konkursach pn. „MISTRZ ORTOGRAFII” i „MISTRZ KALIGRAFII”.

MISTRZOWIE KALIGRAFII:

                KLASY I - Karolina Chrabąszczewska kl. I a

                KLASY II - Katarzyna Osuch kl. II c

                KLASY IIII - Amelia Dekiert kl. III a

MISTRZOWIE ORTOGRAFII:

                KLASY I - Maciej Walczuk kl. I b

                KLASY II - Amelia Marszałek kl. II b

                KLASY IIII - Adrian Pacuszka kl. III a      

 

 

21 luty 2012

Dzień Otwarty Szkoły

 

21 lutego w ramach promocji "Dwójki" w środowisku, zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Szkoły dla wszystkich zainteresowanych najbliższą rekrutacją. Była więc okazja, by zaprezentować walory szkoły, przedstawić tegoroczną ofertę edukacyjną placówki oraz zachęcić potencjalnych uczniów do wstąpienia w nasze szeregi.

Goście zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły - p. Mariolę Kokot, a następnie zapoznani z gronem pedagogicznym szkoły, a zwłaszcza z wychowawcami klas I w roku szkolnym 2012/2013.

Rodzice oraz ich pociechy mogli bliżej poznać ofertę szkoły, obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą życia szkoły oraz naocznie sprawdzić estetykę szkoły. Przyszli uczniowie i ich opiekunowie zobaczyli między innymi: sale lekcyjne dla uczniów klas I-III, czytelnię, bibliotekę, świetlicę, stołówkę, dwie pracownie komputerowe oraz klasopracownie dla uczniów klas IV-VI. Zwiedzający mogli podziwiać osiągnięcia artystyczne i sportowe w postaci pucharów, medali i dyplomów.

W godzinach porannych świetlica nasza w ramach Dnia Otwartego gościła dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3. Inscenizacja przedstawienia teatralnego "Spotkanie z bajką", a także konkurs dotyczący baśni i postaci baśniowych spotkały się z bardzo miłą i spontaniczną reakcją ze strony dzieci. Słodki poczęstunek w postaci ciastek i cukierków był nagrodą za ich niezwykłe zaangażowanie.

Dzień Otwarty Szkoły to już tradycja. Spotkanie co roku ułatwia rodzicom podjęcie decyzji o wyborze placówki kształcenia dla swoich dzieci. Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaufanie oraz przybycie. Było nam miło gościć rodziców i ich dzieci w naszych szkolnych progach.     

 

 

UWAGA RODZICE!

 

12 stycznia 2012 r. tj. czwartek odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami

klasy I-III godz. 16.00,        klasy IV-VI godz. 16.30

 

W czasie ferii zimowych w dniach od 16 do 27 stycznia 2012 roku,

w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie uczniowie będą mieć możliwość

korzystania z zajęć rekreacyjno-sportowych.

                                                                Serdecznie zapraszamy

 1   2  »  następna