.
.

.

.

Menu główne

        Archiwum ważniejszych wydarzeń - 2010/2011

 

 

 

22 czerwca 2011

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

 

22 czerwca 2011  o godz. 8.00 dla szóstoklasistów, a o godz. 9.30 dla uczniów klas I-V odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Licznie przybyli nie tylko rodzice ale i rodzeństwo naszych uczniów. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia flagi narodowej i odśpiewania hymnu państwowego.

Dyrektor szkoły pani Mariola Kokot serdecznie przywitała uczniów, nauczycieli i przybyłych gości, a następnie podsumowała miniony rok szkolny. Uczniom klas szóstych zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Ważnym elementem uroczystości było ślubowanie uczniów klas szóstych oraz przekazanie pocztu flagowego.

Promocję z wyróżnieniem otrzymało 60 uczniów. Najlepsi uczniowie oraz ci, którzy brali udział w konkursach i zawodach sportowych rozsławiając dobre imię szkoły, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.  Najlepsi sportowcy otrzymali również pamiątkowe statuetki.

Rodzicom uczniów wzorowych oraz wyróżniającym się pracą na rzecz szkoły, dyrektor szkoły pani Mariola Kokot wręczyła listy gratulacyjne i podziękowania.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i słonecznych wakacji !!!

 

18 czerwca 2011

Festiwal Projektów

 

W dniu 16 czerwca  2011 roku  o godz. 10.00, w naszej szkole odbył się I Szkolny Festiwal Projektów w ramach realizacji projektu „Zrozumieć świat - rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego dla klas IV-VI szkół podstawowych", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej”.

Organizatorami festiwalu były: opiekun projektu  dyrektor szkoły pani Mariola Kokot oraz panie prowadzące zajęcia: Grażyna Cypko,  Magdalena Kubacka, Krystyna Mikołajczyk i Halina Nawizowska.

Celem Festiwalu było:

• uwolnienie spontanicznej ekspresji dzieci dzięki zdobyciu wiedzy,

• kształcenie umiejętności przezwyciężania tremy,

• doskonalenie działań kreatywnych uczniów w zakresie projektowania i prezentacji projektów,

• doskonalenie umiejętności pracy w grupie.

•  rozwijanie u uczniów umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji,

 

W Festiwalu wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych uczestniczący  w projekcie (34 uczniów) ich rodzice oraz uczniowie klas trzecich. W dwu lub trzyosobowych grupach uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie projekty wykonane w trakcie roku szkolnego.

W ramach zajęć pozalekcyjnych zrealizowano cztery projekty:

      1.   Gry i zabawy Dalekiego Wschodu.

      2.   Mierzymy i skalujemy.

      3.   Budujemy model studni.

      4.   Obwody elektryczne - co przewodzi a, co nie.

Zorganizowana została również wystawa prac uczniowskich:  makiety boisk, modele studni, orgiami, tangramy i sudoku.

Powołane w szkole jury w składzie: pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Głogowie pani Hanna Żmuda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie pani Mariola Kokot, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP-2 w Głogowie pani Teresa Konarska oraz pedagog szkolny pani Maria Ławiak oceniało poszczególne prezentacje zespołów.

Na zakończenie dyrektor szkoły wraz z panią naczelnik wręczyły dyplomy mistrzom gier: sudoku, mahjongga, tangramów i orgiami. Ponadto wszyscy uczniowie zaangażowanym w w/w projekty otrzymali pamiątkowe albumy książkowe.

 

17 czerwca 2011

Bal szóstoklasistów

 

15 czerwca 2011 roku odbył się w naszej szkole bal szóstoklasistów. Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie klas szóstych wraz z rodzicami w ostatnich dniach przed zakończeniem szkoły organizują swój ostatni bal. Jest to bardzo uroczysta chwila, na którą przyszli absolwenci czekają przez cały rok.  Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Powoli, dostojnie z uśmiechem na ustach, w błysku fleszy przez kilka minut uczniowie zachwycali  przypatrujących się nauczycieli, rodziców, opiekunów i gości. Niejednej mamie i niejednemu tacie łezka wzruszenia zakręciła się w oku... Dziewczynki i chłopcy ubrani w eleganckie stroje wyglądali wspaniale. Potem rozpoczęła się mniej oficjalna część balu: kosztowanie smakołyków przygotowanych przez rodziców i dyskoteka. Uczniowie bawili się doskonale. Myślę, że ta zabawa na długo pozostanie w ich pamięci.

 

11 czerwca 2011

Konkurs na najciekawszą gazetkę

 

9 czerwca  czerwca w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie VII edycji Konkursu na najciekawszą gazetkę. Do konkursu przystąpiło tylko pięć zespołów redakcyjnych z czterech głogowskich szkół. Trzy ze szkół gimnazjalnych i dwa ze szkół podstawowych. Jury złożone z dziennikarzy głogowskich mediów wyłoniło zwycięzców.

W kategorii gimnazja:

I miejsce -  "Tria" i Akapit" z Gimnazjum nr 3

II miejsce - "Apogeum" z Gimnazjum nr 2

W kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce - "Europejczyk" ze Szkoły Podstawowej nr 2

II miejsce - "Kurier Uczniowski-Informatorek" ze Szkoły Podstawowej nr 12

Zdaniem Jury budujący jest fakt, że gazetki z roku na rok są na coraz to wyższym poziomie, jednak nie da się nie zauważyć, że ilość szkolnych pism niestety maleje.

 

8 czerwca 2011

Owoce w szkole

 

Od roku szkolnego 2009/2010 Komisja Europejska uruchomiła nowy program Wspólnej Polityki Rolnej "Owoce w szkole" do którego w roku szkolnym 2010/2011  przystąpiła również nasza szkoła. W ramach tego programu  dzieci w klasach I-III  bezpłatnie dostają świeże owoce i warzywa. Celem programu „Owoce w szkole” jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez dodatkowe działania edukacyjne realizowane w naszej szkole np. spotkania z higienistką szkolną, konkursy, apele, wystawy, degustacje zdrowej żywności, pogadanki itp.  » zobacz

 

 

1 czerwca 2011

Wrażenia z podróży

 

1 czerwca w świetlicy szkolnej, dla uczniów klas I-III odbyło sie spotkanie z podróżnikami Grażyną i Stefanem Sroczyńskimi, którzy opowiedzieli o miejscach, które urzekły ich wyjątkowo, czyli o wyprawie do Indochin, Peru i Boliwii. Dzieci usłyszały nie tylko o atrakcjach, na które nastawia się turysta, lecz również opowieść o ludziach biednych ale życzliwych i uśmiechniętych, mieszkających bądź to w miastach przypominających mrowiska bądź w wioskach z drewnianymi chatami, dla których podstawowym środkiem transportu są motory.

Dzieci poznały walory bogatej i różnorodnej azjatyckiej kuchni. Dowiedziały się, że Azjaci jedzą każde mięso, bo w nim jest białko. Pająki służą tam do zabawy, ale i do jedzenia.

Nie zabrakło również wzmianki o dzieciach, które niejednokrotnie muszą bardzo ciężko pracować, a do szkoły uczęszczają tylko nieliczni.

 

2 czerwca 2011

Dzień Sportu Szkolnego

 

1 czerwca, tradycyjnie  już, w naszej szkole jest Dniem Sportu Szkolnego. Uczniowie klas IV - VI uczestniczą w różnych konkurencjach sportowych. W tym roku  przeprowadzono  6 konkurencji z podziałem na kategorie wiekowe. Były to:

 • biegi sztafetowe na jedno okrążenie,

 • zwinnościowo-szybkościowy tor przeszkód,

 • turniej w piłkę nożną chłopców klas szóstych,

 • mecz w piłkę koszykową dziewcząt klasy IV i V z klasą VI,

 • mecz w piłkę ręczną chłopców klasy IV z klasą V,

 • mistrzynie i mistrzowie hula - hop.

Na zakończenie imprezy zwycięzcy otrzymali puchar i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodycze ufundowane przez  Radę Rodziców.

 

31 maja 2011

Wycieczka do Ochli

 

Dnia 31 maja klasy I b i II c uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Etnograficznego w Ochli. Tam uczniowie brali  udział w imprezie pt. „Ginące zawody”, gdzie w przystępny sposób poznali dawne zajęcia gospodarskie, domowe, tradycyjne rzemiosło i rękodzieło. Uczniowie zobaczyli pracę kowala, garncarza, stolarza, tkacza (obróbka lnu, przędzenie, tkanie, gręplowanie wełny, wyrób sznurka), snycerza, wikliniarza, rzeźbiarza, tokarza, malarza (malarstwo na szkle i na deseczkach)...

Dzieci zapoznały się z naturalnymi sposobami leczenia ziołami, obejrzały klasę lekcyjną w której uczyli się ich dziadkowie. Uczestniczyły także w specjalnych warsztatach, gdzie samodzielnie mogły na żarnach zmielić ziarna na mąkę, przesiać ją, a potem  skosztować przepysznych  racuchów.

 Najwspanialszą atrakcją okazała się jednak przejażdżka bryczką.

 

31 maja 2011

Tygrysek w SP-2

 

26 maja naszą szkołę odwiedzili zawodnicy "Chrobrego" Głogów wraz z maskotką Tygryskiem. Swoją obecnością sprawili wielka frajdę wszystkim uczniom, od zerówek aż po klasy szóste.

Całe spotkanie prowadził pan Marcin Kania, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Chrobrego Głogów. Można było obejrzeć pokaz umiejętności zawodników, a także fragment meczu z reprezentacją SP-2.

Odbyło się szereg konkursów, w których zwycięzcy nagradzani byli drobnymi upominkami. Między innymi odbył się konkurs wiedzy z zakresu historii piłki nożnej w "Chrobrym".  Każde dziecko otrzymało przynajmniej jeden upominek.

Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a autografom i zdjęciom z zawodnikami nie było końca. Po zakończeniu imprezy większość uczniów wyraziła opinię, że impreza stanowczo trwała zbyt krótko.

 

30 maja 2011

Żyj zdrowo

 

29 maja dla uczniów klas I-III, w naszej szkle, odbył się apel profilaktyczny pn. "Żyj zdrowo". Apel o zdrowym odżywianiu jest jedną z wielu inicjatyw, podejmowanych na rzecz realizacji w naszej szkole programu  "Owoce w szkole". W przedstawionych inscenizacjach i piosenkach najmłodsi uczniowie przypomnieli wszystkim o właściwym odżywianiu się, dbałości o higienę osobistą i aktywnym spędzaniu czasu wolnego.

Zespół taneczny przedstawił układy obrazujące, że ruch to zdrowie. Dzieci, bawiąc się, uczyły się pozytywnych zachowań.

Po zakończonej inscenizacji podsumowano konkurs wiedzy o zdrowiu. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki, które wręczyła dyrektor szkoły pani Mariola Kokot.

Apel przygotowały panie: Beata Musiał , Halina Nawizowska i Małgorzata Przewocka.

 

13 maja 2011

Chrońmy naszą Ziemię

 

Członkowie koła przyrodniczo – ekologicznego „Poznaję świat” oraz uczniowie klasy IV „a”    przygotowali przedstawienie ekologiczne pt. „Chrońmy naszą Ziemię”. 13 maja 2011 r. na pierwszej godzinie lekcyjnej zaprezentowali je uczniom  klas  I -  III, a na drugiej IV – VI.  Głównym przesłaniem przygotowanego przedstawienia było wskazanie zagrożeń jakie niesie ze sobą postęp, przemysł wydobywczy i inne dziedziny życia, ale przede wszystkim niefrasobliwe postępowanie ludzi.   Przedstawienie miało również uświadomić nam wszystkim, że o Ziemię należy dbać nie tylko z okazji  „ Sprzątania świata” czy „Dnia Ziemi”,  ale każdego dnia. Uczniowie wskazali  jakie konkretnie działania człowieka niszczą przyrodę, a także co mogą uczynić młodzi ludzie , by choć trochę ulżyć naszej matce Ziemi. Widownia żywo reagowała na dialogi na scenie co świadczyło o dużym zainteresowaniu przygotowanym przedstawieniem. 

 

15 maja 2011

Kocham Cię Polsko

 

Dnia 13 maja z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Narodowej, w naszej szkole odbył się turniej klas pn. "Kocham Cię Polsko". W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe zespoły złożone z przedstawicieli klas:

        I zespół - IV a, V a, VI a,

        II zespół - IV b, V b, VI b,

        III zespół - IV c, V c, VI c,

Rozegrano 12 konkurencji:

 • Jaka to piosenka? - 3 razy (zespół odgaduję tytuł znanej pieśni na podstawie podkładu muzycznego)

 • Kalambury

 • Wybuchowe urodziny (seria pytań)

 • Babcia Jadzia (wiązanka melodii ludowych)

 • Literowanie

 • Muzyczne licytacje

 • Kto jest Kim? (obraz Jana Matejki "Konstytucja 3 Maja")

 • Koło fortuny

Każda muzyczna konkurencja kończyła się gromkim śpiewem pieśni patriotycznych lub popularnych melodii ludowych, w wykonaniu uczestników i widzów turnieju. Była to nietypowa forma uczczenia majowego święta, ale wszystkim bardzo się podobała.

 

30 kwietnia 2011

Wystawa zwierząt

 

Dnia 29.04.11 r. w naszej szkole odbyła się wystawa domowych zwierząt hodowlanych. 30 małych wystawców pokazywało między innymi świnki morskie, myszy, szczury, chomiki, króliki. W terrariach dzieci eksponowały swoje ulubione jaszczurki (agama brodata), a w akwariach można było zobaczyć kraby oraz wielobarwne rybki. Zachwycały również wspaniałe papugi i kanarki, które od czasu do czasu popisywały się swoimi umiejętnościami.

Na tej nietypowej lekcji przyrody nie zabrakło naszych najpopularniejszych milusińskich - różnorodnej maści kociaków i psa. Wystawę  zwiedzali nauczyciele, uczniowie i rodzice. W przygotowaniu wystawy pomogły również uczennice klas szóstych: Kasia Gawkowska, Kamila Bachur, Patrycja Grzesiak i Klaudia Cywicka, które na co dzień udzielają się w Głogowskim Stowarzyszeniu Pomocy Zwierzętom – AMICUS.

 

 

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy,

łask Pana Zmartwychwstałego, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie wszystkim Uczniom i ich Rodzicom

                  życzą

Pracownicy SP-2 w Głogowie

 

20 kwietnia 2011

Spektakl teatralny

 

Wielu rodziców i nauczycieli boryka się z problemem dobrego wychowania wśród dzieci. Aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa, w dniu 20 kwietnia 2011 r. w spektaklu profilaktycznym "Złośliwości jej królewskiej mości", dali  odpowiedni wzorzec dobrego zachowania. W wesoły i przystępny sposób, przenosząc publiczność w baśniowy świat, pokazali uczniom klas I-III, jak przykre jest dla innych niemiłe zachowanie, brak wrażliwości na krzywdę innych, jakich zachowań należy unikać, a jakie wybierać, by zaoszczędzić sobie i innym przykrości.  

Uczniowie klas IV-VI mieli natomiast możliwość obejrzenia spektaklu profilaktycznego pt. "Anonim@prawo.sieć.pl", w którym młodzi aktorzy poruszyli problem zagrożeń internetowych.

Uświadomili oni uczniom, że wolność słowa, nie oznacza braku odpowiedzialności, za ich wypowiadanie, że groźba zamieszczona w Internecie, również jest formą przemocy, która podlega karze karnej. Pokazali także, że anonimowość w sieci nie daje prawa do obrażania i poniżania innych oraz mimo pozornej anonimowości, policja zawsze może ustalić na podstawie adresu IP, co zostało wysłane z danego komputera.

Aktorzy zwrócili uwagę, na problem uzależnienia dzieci od komputera, Internetu i gier komputerowych od najmłodszych lat. Starali się uświadomić młodym ludziom, jak ważna dla poprawnych i zdrowych relacji jest rozmowa, że zwrócenie się o pomoc nie jest ujmą i że zawsze znajdzie się ktoś, na kogo mogą liczyć.

 

19 kwietnia 2011

Zareklamuj swoja szkołę

 

W ramach realizacji Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnień Uczniów, 19 kwietnia 2011 roku odbył się w naszej szkole konkurs pod nazwą "Zareklamuj swoją szkołę". Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali 30 sekundowe prezentacje w wybranej przez siebie formie. Wykonawcy wykazali się pomysłowością, np. parodiowali reklamę telewizyjną lub radiową, rapowali, odgrywali scenki. Reklamując naszą szkołę dzieci dostrzegły zalety uczenia się, uwzględniły bardzo dobrą bazę szkoły, wysokie kwalifikacje nauczycieli i przyjazną atmosferę.

Jury oceniając uczestników konkursu brało pod uwagę treść reklamy oraz formę prezentacji. W kategorii klas I-III zwyciężyły klasy III a i III c, następnie klasy III b i II b. W kategorii klas IV-VI, I miejsce zdobyła klasa V c oraz kolejno V b i IV c.

 

5 kwietnia 2011

Sprawdzian szóstoklasisty

 

5 kwietnia w całej Polsce odbył się sprawdzian szóstoklasisty. Na Dolnym Śląsku test pisało prawie 26 tysięcy uczniów. W naszej szkole do sprawdzianu przystąpili wszyscy uczniowie klas szóstych.

Test rozpoczął się o godzinie 9 i dla uczniów bez dysleksji trwał 60 minut. Sprawdzian ten, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

W zestawie było 26 zadań. 20 z nich to zadania zamknięte – należało wskazać jedną prawidłową odpowiedź spośród kilku podanych. Zadania odnosiły się m.in. do cytowanych tekstów: anegdoty zamieszczonej przez Szczepana Jeleńskiego w „Lilavati”, opowiadającej o początkach nauki w szkole późniejszego wybitnego matematyka niemieckiego Karola Gaussa oraz do fragmentu wiersza Jana Brzechwy „Sum” opowiadającego o rybie-matematyku.

Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają pod koniec maja. Umieszczone  one będą także na specjalnych zaświadczeniach wydanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami ukończenia szkoły podstawowej.

 

W tym dniu sprawdzian próbny pisali również wszyscy nasi uczniowie klas piątych. Zarówno szósto jak i piątoklasistom przed sprawdzianem tradycyjnie życzyliśmy "połamania piór" i osiągnięcia jak najlepszych wyników.                

 

Uwaga!

Drogi uczniu, wejdź na stronę www.szkolneblogi.pl, odszukaj naszą szkołę, przeczytaj informacje na temat wydarzeń, napisz komentarz i załącz swoją ocenę. Dzięki Twoim wpisom wzrośnie szansa na wygranie nagrody dla naszej szkoły.

                                                              Liczę na Twój głos!

                                                                       Opiekun SKO

 

26 marca 2011

Wycieczka do PWiK w Głogowie

 

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy II b uczestniczyli w wycieczce do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Głogowie.  Tam pokrótce poznali technologię oczyszczania ścieków doprowadzanych systemem kanalizacji z miasta Głogowa i okolicznych gmin. Najpierw zobaczyli część mechaniczną oczyszczalni składającą się z krat gęstych, piaskownika oraz osadników. Następnie udali się do laboratorium, w którym bada się czystość i twardość wody oraz stężenie zanieczyszczeń w ściekach.

Celem wycieczki było przede wszystkim:

1. Uwrażliwienie dzieci na oszczędne gospodarowanie wody; im większe jej zużycie tym więcej wyprodukowanych ścieków, za oczyszczenie, których trzeba niemało płacić;

2. Uświadomienie konieczności oczyszczania ścieków w celu ochrony środowiska naturalnego.

Wycieczka dzieciom się bardzo podobała, tym bardziej, że otrzymali od prezesa spółki drobne gadżety z logo tego zakładu. 

 

UWAGA!

Weź udział w akcji GODZINA DLA ZIEMI.

26 marca symbolicznie na 60 minut gasimy światła i możliwie wszystkie urządzenia. Jest to akcja zainicjowana przez organizację ekologiczną WWF Godzina dla Ziemi.

Pamiętaj, że mniejsze zużycie energii to mniejsza ilość emitowanych gazów do atmosfery, co powoduje mniejsze zanieczyszczenie naszej planety.

 

Zastosuj się do kilku rad:

 • Wyłączaj urządzenia domowe, których nie używasz w danej chwili. Nie zostawiaj urządzeń w stanie stand-by.

 • Wyłączaj światła, gdy wychodzisz z pomieszczenia.

 • Używaj żarówek energooszczędnych.

 • Kupuj energooszczędne urządzenia elektryczne.

 • Ekonomicznie korzystaj z pralki i zmywarki.

23 marca 2011

Happening w obronie wody pitnej

 

Dnia 22 marca obchodzony jest  Międzynarodowy  Dzień Wody. Uczniowie naszej szkoły  oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 3  uczcili ten dzień happeningiem pod hasłem "Woda dla miast". W godzinach porannych przemaszerowali ulicami miasta. W elementach ich odzieży dominował kolor niebieski, a jego dopełnieniem były balony, wstążeczki, kwiaty w tej samej barwie oraz transparenty z okolicznościowymi hasłami. Podczas przemarszu nawoływali do dbania o czystość wody. Celem tego działania było zwrócenie uwagi społeczeństwa Głogowa na zagadnienia dotyczące:  zanieczyszczania wód,   racjonalnej gospodarki wodnej oraz wpływu  czystej wody na  nasze środowisko i zdrowie.

 

22 marca 2011

Pierwszy dzień wiosny

 

21 marca z radością witaliśmy pierwszy dzień wiosny, tym bardziej, że dopisała nam przepiękna pogoda. Sprzyjała ona zorganizowaniu wielu wycieczek i wyjść poza teren szkoły. Niektóre klasy wybrały się do kina 3D, muzeum, inne do Biblioteki Miejskiej, a uczniowie klasy II b poszli do PKO Banku Polskiego. Mieli oni przyjemność spotkać się z Naczelnikiem Wydziału Klienta Detalicznego p. Lucyną Szymendara. Pani Naczelnik rozmawiała z dziećmi na temat roli banku, funkcji pieniędzy, wartości nominałów oraz sposobów oszczędzania pieniędzy. Dzieci zobaczyły salę operacyjną: stanowiska konsultacyjne do kontaktów z klientami, kasy oraz poczekalnię. Na pamiątkę wizyty w banku dzieci otrzymały drobne upominki, a pani Naczelnik – własnoręcznie wykonaną przez uczniów kartkę z podziękowaniami za umożliwienie zwiedzenia placówki banku.

Uczniowie klas IV-VI, cztery pierwsze godziny lekcyjne mieli zgodnie z planem. O godz. 11.30 wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu Dnia Samorządności. Pod opieką pani Magdaleny Kubackiej i Krystyny Mikołajczyk uczniowie przeprowadzili sześć konkursów: prezentacje klas, najpiękniejsza pani Wiosna, trójnogi, taniec z balonem, kto najszybciej zje jabłko oraz konkurs ze skakanką. Każdy z konkursów cieszył się dużym zainteresowaniem oraz wywoływał wiele emocji i radości wśród widzów. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie Dnia Samorządności ogłoszono wyniki konkursów, a zwycięzców nagrodzono słodkimi upominkami  i gromkimi brawami.

 

  1    2   » następna