.
.

.

.

Menu główne

        Archiwum ważniejszych wydarzeń - 2007/2008  

 

 

 

 

20 czerwca 2008

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

Uroczystość  zakończenia roku szkolnego jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły. 20 czerwca 2008 r. uczniowie i kadra pedagogiczna naszej szkoły, tak jak w całym kraju, zakończyła kolejny rok edukacji. Uroczystość pożegnania absolwentów odbyła się o godz. 8.00 na sali gimnastycznej. Uczniowie klas szóstych swoje uroczyste pożegnanie ze szkołą rozpoczęli polonezem. Po wprowadzeniu pocztu flagowego, odśpiewaniu hymnu narodowego i wystąpieniu dyrektora szkoły Pani Marioli Kokot, nastąpiło ślubowanie absolwentów, wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz dyplomów uczniom, którzy w sposób szczególny wykazali się podczas sześcioletniego okresu nauki.

Uczniowie klas I-V swoje uroczyste zakończenie roku mieli na boisku szkolnym o godz. 9.30. Również tu wręczono listy gratulacyjne dla rodziców i wyróżnienia dla najlepszych i najbardziej aktywnych uczniów. W tym roku świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 58 uczniów. Wręczono także nagrody tym uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w licznych konkursach organizowanych przez grono pedagogiczne naszej szkoły. Wyróżniono uczestników konkursu interdyscyplinarnego „Najlepszy z najlepszych”, ortograficznego, wiedzy informatycznej, recytatorskiego i ekologicznego.

Uczniowie klas I-III uroczystość wręczenia nagród i dyplomów mieli w czwartek o godz. 9.00. Dyplomy i nagrody książkowe tradycyjnie ufundowała Rada Rodziców. Każda z tych uroczystości zakończyła się krótkim programem artystycznym. Wakacje to czas szczególnie radosny dla dzieci i młodzieży, czas odpoczynku od nauki, szkolnej ławki, porannego dzwonka. Wszystkim uczniom życzymy udanego letniego wypoczynku, który na pewno da możliwość regeneracji sił i dostarczy wielu nowych wrażeń.

                                                        

1 czerwca 2008

Dzień Sportu Szkolnego

 

Dzień Dziecka, w naszej szkole, tradycyjnie już obchodzony jest jako Dzień Sportu Szkolnego. W tym roku pogoda dopisała i uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnych konkurencjach sprawnościowych na poszczególnych poziomach wiekowych.

- zwinnościowo - szybkościowy tor przeszkód w kategorii dziewcząt i chłopców
- turniej w piłkę nożną chłopców- reprezentacja klas IV, V i VI (5 zawodników +  bramkarz)
- mecz koszykówki dziewcząt (klasy VI kontra klasy IV i V)

- biegi sztafetowe na jedno okrążenie dla klas IV, V i VI (zespoły mieszane 6 osobowe- 3 dziewczynki i 3 chłopców)

Wszyscy bawili się doskonale. Po zaciętej, ale czysto sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Dyplomy oraz słodycze, ufundowane przez Radę Rodziców, indywidualnym zwycięzcom i najlepszym zespołom klasowym wręczyła wicedyrektor szkoły pani Janina Kiełbicka. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy Szkolnego Dnia Sportu: mgr Iwona Hnat, mgr Piotr Sapian i mgr Jakub Wolny.

1 czerwca 2008

Jem zdrowo, żyję kolorowo

 

W ramach realizacji ścieżki prozdrowotnej w naszej szkole powstał  dla uczniów klas I-III projekt edukacyjny "Jem zdrowo, żyję kolorowo". Podczas realizacji projektu uczniowie klas II i III odbyli spotkania z pielęgniarką szkolną, podczas których wzbogacili swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia  oraz higieny osobistej. Gromadzili też materiały i wykonywali prace  na konkurs plastyczny.

W kwietniu przeprowadzone zostały klasowe eliminacje do konkursu wiedzy o zdrowiu, w którym wyłoniono po dwóch uczniów do konkursu szkolnego, a w maju odbył się konkurs finałowy.

Uwieńczeniem wszystkich działań prozdrowotnych była uroczystość

pod hasłem "Jem zdrowo, żyję kolorowo", podczas której przedstawiona została inscenizacja o Czarownicy Agacie i jej chorym zębie.

Następnie wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursów: plastycznego i wiedzy o zdrowiu. Po zakończeniu uroczystości uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w degustacji zdrowej żywności, surówek i kolorowych deserów, jako alternatywy dla niezdrowych chipsów i fast foodów.

18 maja 2008

Święto kwiatów

 

W nawiązaniu do przedwojennych tradycji Głogowa jako "Miasta Róż", Zespół Szkół Przyrodniczych pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa zorganizował, 18 maja na głogowskim Rynku uroczystość "Święta kwiatów". O godzinie 11, spod ratusza na halę widowiskowo-sportową, wyruszył barwny korowód - "Dzieci Kwiatów". Wzięły w nim udział  przedszkolaki, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Pomimo deszczowej pogody, uczniowie naszej szkoły, w barwnych przebraniach, przy dźwiękach muzyki podążali w korowodzie za pojazdami udekorowanymi kwiatami. Na hali sportowej oprócz części artystycznej zaprezentowanej przez przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczych, można było obejrzeć wystawę ozdobnych roślin ogrodowych i pokojowych, a także wystawę artystyczną obejmującą prace plastyczne oraz fotograficzne uczniów i osób dorosłych pt. "Kwiaty Polski". Na estradzie odbyły się również różne konkursy m. in. konkurs piosenki o kwiatach (dla przedszkoli), podsumowanie konkursu plastycznego "Kwiaty Polskie", w którym uczennica naszej szkoły Kasia Gawkowska (kl. III b) zdobyła honorowe I miejsce oraz konkurs na najciekawszy kwiecisty strój (I miejsce ucz. kl. VI d -Arleta Kulczyńska).

Wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście wspaniale się bawili a zakończenie obchodów uświetnił z udziałem naszych uczniów, występ Cygańskiego Zespołu "Terno".

 

15 maja 2008

Konkurs na najciekawszą gazetkę szkolną

 

15 maja 2008 roku w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie IV edycji międzyszkolnego konkursu na najciekawszą gazetkę szkolną. Do konkursu przystąpiło 14 gazetek z 11 szkół. Przedmiotem oceny były gazetki, które ukazały się w roku szkolnym 2007/08.  Warunkiem przystąpienia do konkursu było nadesłanie co najmniej dwóch numerów danego tytułu. Jury w składzie:
Maciej Iżycki -  dziennikarz „Radia ELKA”,
Jan Walczak - dziennikarz "Gazety Lubuskiej"
Lidia Wierzbicka - nauczycielka języka polskiego,
kierując się następującymi kryteriami:
    - atrakcyjność czytelnicza
    - poprawność językowa
    - pomysłowość
    - szata graficzna
    - walory dydaktyczno – wychowawcze

postanowiło przyznać następujące miejsca:
W kategorii „szkoły podstawowe”:
1. „Europejczyk” - gazetka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głogowie,
2. „Kwadrans” - gazetka Szkoły Podstawowej Nr 10 w Głogowie,
3. „Kurierek Szkolny” - gazetka Szkoły Podstawowej w Buczynie.
W kategorii „gimnazja”:
1. „TRIA” - gazetka szkolna Gimnazjum Nr 3 w Głogowie,
2. „Pod Prądem” - gazetka szkolna Gimnazjum Nr 4 w Głogowie.
3. „Piąteczka”
- gazetka szkolna Gimnazjum Nr 5  w Głogowie,

oraz wyróżnienia:

"KOD (KA)2"  i "Klio"- obie gazetki z Gimnazjum nr 2 w Głogowie.
Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i podziękowania. Nagrodzone zespoły otrzymały nagrody książkowe, które wręczyła dyrektor naszej szkoły, pani Mariola Kokot.

 

24 kwietnia 2008

Ratujmy Ziemię

 

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się apel poświęcony ekologii. Uczniowie klas I-III przygotowali inscenizację, w której wyrazili protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. Uczniowie zwrócili uwagę, że z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc coraz więcej jest ludzi, którzy przyczyniają się do tego, iż Ziemia woła SOS. Coraz częściej widzi się zanieczyszczone lasy, gleby, wody, powietrze. Uczniowie zwrócili się z gorącym apelem:

"Dbajmy o nasze środowisko naturalne i zachęcajmy innych do ochrony otaczającej nas przyrody, bo bez zmiany naszego postępowania naturalnemu środowisku grozi zagłada".

Na pewno nikt z nas nie chce mieszkać w zanieczyszczonym środowisku. Dlatego też zanim rzucisz kolejny papierek na ulicę, zastanów co by się stało, gdyby wszyscy robili tak samo. Świat stałby się wielkim śmietnikiem!

Apel przygotowały panie: Aneta Domagała, Iwona Marciniak, Mirosława Matczak oraz Magdalena Orlińska.

28 kwietnia 2008

Rocznica Konstytucji 3 Maja

 

3 maja 1791 roku, to jedna z tych dat w historii Polski, która nabrała znaczenia szczególnego symbolu, symbolu odrodzenia i nadziei na zmiany. To dzień utworzenia Konstytucji, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie - po Stanach Zjednoczonych - ustawą zasadniczą regulująca podstawy ustroju państwa polskiego. Autorami Konstytucji byli: król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki i Stanisław Małachowski. Choć w rok później Konstytucja została obalona, to do dnia dzisiejszego pozostała ona testamentem wolności i dumy Polaków.

28 kwietnia 2008 roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię upamiętniającą 217 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wierszem i pieśnią patriotyczną uczniowie oddali hołd majowej Konstytucji. Zaprezentowano również inscenizację związaną z tym ważnym dla Polaków wydarzeniem oraz podkreślono jego znaczenie. Akcja inscenizacji rozgrywa się w klasie, do której dziwnym trafem chodzą prawnuki wielkich Polaków. Dzieci nie interesuje jednak historia ich przodków i dopiero pojawiający się znienacka duch króla Stanisława Augusta zmienia ich nastawienie do poznawania historii. Udział wzięli wybrani uczniowie z klas IV-VI.
Uroczystość przygotowały panie: Dorota Pawluś, Danuta Cybula i Renata Niewiarowska.

 

23 kwietnia 2008

Konkurs Literacki "Oda do radości"

 

23 kwietnia 2008 r. w Gimnazjum nr 4 w Głogowie podsumowano ósmą edycję Konkursu Literackiego „Oda do radości”.

Od czterech lat uczniowie naszej szkoły regularnie w tym konkursie uczestniczą. Tym razem zdobyliśmy I miejsce w kategorii „szkoły podstawowe”. Główną laureatką konkursu została uczennica klasy 6c Iga Dziubalska. Jej zestaw wierszy, zawierające następujące utwory: „Uśmiech świąt”, „Światło koloru” i „Kwiat radości” okazał się bezkonkurencyjny. Ogromnie cieszy również wyróżnienie dla uczennicy klasy 6a Agaty Ściebura,  za  wiersze: „Szkoła”, „Święta” i „Wiosna”. Podczas uroczystości rozdania nagród pan Krzysztof Jeleń, prezes Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego i przewodniczący konkursowego jury podkreślał wysoki poziom prac laureatów oraz zachęcał do dalszego wysiłku nad kształtowaniem literackiego warsztatu.

W tym roku szkolnym czekają nas jeszcze emocje związane z innym prestiżowym konkursem, który odbędzie się w ramach XIV Głogowskich Konfrontacji Literackich. Trzymamy więc kciuki za wszystkich startujących.

 

 

1   2     » następna