.
.

.

.

Menu główne

        Archiwum ważniejszych wydarzeń - 2006/2007  

 

 

 

 

1 czerwca 2007

Dzień Sportu Szkolnego

 

Dzień Dziecka, w naszej szkole, tradycyjnie już obchodzony jest jako Dzień Sportu szkolnego. W tym roku uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnych konkurencjach sprawnościowych na poszczególnych poziomach wiekowych.

- biegi sztafetowe na jedno okrążenie dla klas IV, V i VI (zespoły mieszane 6 osobowe - 3 dziewczynki i 3 chłopców)
- zwinnościowo - szybkościowy tor przeszkód dla klas IV-VI w kategorii dziewcząt i chłopców
- turniej w piłkę nożną chłopców - reprezentacja klas IV, V i VI (5 zawodników + bramkarz)
- mecz w piłkę siatkową dziewcząt (klasa VI d kontra klasy VI)

Wszyscy bawili się wspaniale. Po zaciętej, ale czysto sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Dyplomy oraz słodycze, ufundowane przez Radę Rodziców, indywidualnym zwycięzcom i najlepszym zespołom klasowym wręczyła dyrektor szkoły pani Mariola Kokot.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Organizatorzy Szkolnego Dnia Sportu: mgr Iwona Hnat i mgr Jakub Wolny.
 

31 maja 2007

Konkurs Mitologiczny

 

W tym dniu w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu mitologicznego klas piątych. Kilka miesięcy przed konkursem przedstawiciele klas, biorących w nim udział, wylosowali scenki mitologiczne, które należało przygotować na konkurs. Oto wyniki losowania: klasa 5a - "Syzyf", 5b - "Kora i Demeter", 5c - "Która najpiękniejsza", a 5d - "Prometeusz".
W ramach konkursu odbyły się następujące konkurencje:

    - pytania za jeden punkt (postaci i wydarzenia mitologiczne),
    - kto do kogo mówi (jakie to postaci?),
    - połącz parami przedmioty lub atrybuty mitologiczne z ich  właścicielami,
    - kalambury (co to za mit?),
    - plakaty mitologiczne,
    - scenka mitologiczna.

A oto ostateczne wyniki zmagań:
    I miejsce
klasa  5d        - 26 pkt.
    II miejsce klasy  5b i 5c  - 24 pkt.
    III miejsce klasa  5a       - 22 pkt.
Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom składamy wyrazy uznania za wiedzę z zakresu mitologii starożytnej Grecji. Dziękujemy także nauczycielom i rodzicom za staranne przygotowanie drużyn klasowych do konkursu.

                                            

16 maja 2007

Konkurs na najciekawszą gazetkę

 

16 maja w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie III edycji międzyszkolnego konkursu na najciekawszą gazetkę szkolną. Przedmiotem oceny były gazetki, które ukazały się w roku szkolnym 2006/07. Warunkiem przystąpienia do konkursu było nadesłanie co najmniej dwóch numerów danego tytułu.
Jury w składzie:
Maciej Iżycki - dziennikarz „Radia ELKA”,
Ryszard Starczewski – Wydział Edukacji Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego w Głogowie,
Dorota Nyk - dziennikarka "Gazety Lubuskiej"
Artur Telwikas - nauczyciel języka polskiego,
kierując się następującymi kryteriami:
   - atrakcyjność czytelnicza
   - poprawność językowa
   - pomysłowość
   - szata graficzna
   - walory dydaktyczno – wychowawcze

postanowiło przyznać następujące miejsca:
 W kategorii „szkoły podstawowe”:
 
   1. „Obiektyw Szkolny” - gazetka SP-12 w Głogowie,
    2. „Europejczyk” - gazetka SP-2 w Głogowie,
    3. „Fgielek” - gazetka SP-6 w Głogowie.
 W kategorii „gimnazja”:
    1. „Pod Prądem” - gazetka szkolna Gimnazjum Nr 4 w Głogowie,
    2. „Muesli” - gazetka szkolna Gimnazjum Nr 3 w Głogowie,
    3. „Apogeum” - gazetka szkolna Gimnazjum Nr 2 w Głogowie.
 

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i podziękowania. Nagrodzone zespoły otrzymały nagrody książkowe, które wręczyła dyrektor naszej szkoły, pani Mariola Kokot. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a zwłaszcza redakcji naszego "Europejczyka":
 - Martynie Hnat z kl. VI b
 - Kasi Szali z kl. VI b
 - Olimpi Hutnej  z  kl. VI b
 - Ani Domagale z kl. VI b oraz ich opiekunce pani Grażynie Cypko.

30 kwietnia 2007

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

3 maja 1791 roku, to jedna z tych dat w historii Polski, która nabrała znaczenia szczególnego symbolu, symbolu odrodzenia i nadziei na zmiany.

To dzień utworzenia Konstytucji, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie - po Stanach Zjednoczonych - ustawą zasadniczą regulująca podstawy ustroju państwa polskiego. Autorami Konstytucji byli: król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki i Stanisław Małachowski. Choć w rok później Konstytucja została obalona, to do dnia dzisiejszego pozostała ona testamentem wolności i dumy Polaków.

30 kwietnia 2007 roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię upamiętniającą 216 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wierszem i pieśnią patriotyczną uczniowie oddali hołd majowej Konstytucji.
Zaprezentowano również inscenizację związaną z tym ważnym dla Polaków wydarzeniem oraz podkreślono jego znaczenie. Udział wzięli wybrani uczniowie z klas IV-VI, a apel poprowadziła uczennica z kl.VI a. Uroczystość przygotowały panie: Dorota Pawluś, Danuta Cybula i Renata Niewiarowska.

 

15 kwietnia 2007

Wystawa

 

W ramach realizacji planu pracy zespołu do spraw wyboru patrona szkoły, w czytelni, zorganizowana została wystawa poświęcona Ratownikom Górniczo-Hutniczym. Zgromadzono na niej rekwizyty oraz pamiątki związane z pracą ratownika górniczego. Uczniowie obejrzeli między innymi:

- Kronikę Polskiej Miedzi,
- odznaczenia górnicze,
- znaczki oraz koperty wydane z okazji 35-lecia JRG-H,

- okolicznościowe kartki pocztowe o tematyce ratownictwa   górniczego,
- okolicznościowe kufle górnicze,
- aparaty ucieczkowe,
- aparaty tlenotwórcze,
- lampy górnicze,
- tablice informacyjne (zasada działania wybranych urządzeń),
- i inne gadżety górnicze.

Uczniowie mogli obejrzeć również film przedstawiający pokaz sprzętu ratowniczego oraz ćwiczenia ratowników pod wodą i na dużych wysokościach. W bieżącym roku szkolnym, wśród uczniów, ogłoszony został  konkurs literacki poświęcony kandydatom na patrona naszej szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce. Wpłynęło wiele prac.     

 

21 marca 2007

Dzień Samorządności

 

Pierwszy dzień wiosny, w naszej szkole tradycyjnie już obchodzony jest jako Dzień Samorządności. W bieżącym roku szkolnym zgodnie z planem lekcji odbyły się trzy pierwsze godziny zajęć dydaktycznych. Około godziny 11 wszyscy uczniowie klas IV-VI przeszli na salę gimnastyczną, gdzie w formie zabaw oraz konkursów wyrażali swoją radość z nadejścia wiosny.

Uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Anny Zimnej przedstawili inscenizację "Kot w butach", a następnie przeprowadzono kilka konkurencji konkursowych. Wszyscy bawili się doskonale. Zwycięzcy nagrodzeni zostali słodyczami, które ufundowała Rada Rodziców.

 

20 marca 2007

Dzień Otwarty szkoły

 

20 marca 2007 r. był Dniem Otwartym naszej szkoły. Na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie dyrekcji naszej placówki oraz przyszłych wychowawców klas pierwszych z rodzicami sześciolatków z Przedszkola Publicznego Nr 2 i Przedszkola Publicznego Nr 3 w Głogowie oraz ich pociechami.
Z bogatą ofertą naszej szkoły, w formie prezentacji multimedialnej, rodziców zapoznała dyrektor szkoły pani Mariola Kokot. Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną. Rodzice mieli też możliwość obejrzenia wystawy prac uczniowskich oraz zwiedzenia budynku szkoły. Wszyscy rodzice otrzymali szczegółowe informatory, a maluchy kolorowe baloniki.

 

22 luty 2007

Uroczysty apel

 

22 lutego 2007 roku, w sali gimnastycznej, odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas nauczania zintegrowanego, za I półrocze roku szkolnego 2006/2007. Mottem przewodnim uroczystości było hasło "Chciej jak najlepiej, a poprzestań na tym co możesz".

Celem spotkania było miedzy innymi budowania u uczniów satysfakcji i poczucia realizowania się. Zostało wyróżnionych 37 uczniów za osiągnięcia w nauce, sporcie i działaniach artystycznych. Uroczystość przygotowali i prowadzili uczniowie klasy II a, pod przewodnictwem mgr Grażyny Fiałkowskiej. Uczniowie wykazali, że mały człowiek potrafi wiele. Lubi uczyć się, ale także śpiewać, tańczyć i bawić się. Poznaje swoje możliwości, podejmując zadania na forum klasy, szkoły i w najbliższym środowisku. Piosenka, taniec oraz popisy gry na pianinie uświetniły uroczystość tego dnia. Pani dyrektor mgr Mariola Kokot pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów w nauce i jednocześnie złożyła życzenia dalszych osiągnięć w pracy. Wyróżnieni uczniowie wpisali się do kroniki szkoły.

 

24 luty 2007

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

6 lutego 2007 roku w całej Europie, już po raz trzeci, w ramach realizacji programu Komisji Europejskiej "Safer Internet Action Plan", obchodziliśmy  Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce jego organizatorami były Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa. W naszej szkole, ze względu na ferie zimowe, akcja ta trwała od 12 do 24 lutego. Na lekcjach wychowawczych uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach „Dziecko w sieci”, a na lekcjach informatyki obejrzeli prezentację multimedialną  „Zagrożenia w Internecie”. Rodzice, w styczniu na zebraniach pierwsze półrocze, otrzymali ulotki "Nasze dzieci bezpieczne w Sieci". Działania te miały na celu podniesienie bezpieczeństwa uczniów podczas korzystania z zasobów internetowych.

Na holu szkoły zaprezentowane zostały również plakaty dotyczące Netykiety wykonane przez uczniów na zajęciach koła plastycznego.   Mamy nadzieję, że nie tylko 6 lutego (a w naszej szkole dwa tygodnie po feriach) był Dniem Bezpiecznego Internetu,
ale będzie nim każdy następny dzień w roku.

Więcej informacji na ten temat DBI (i nie tylko) znajdziecie na stronie:   www.dzieckowsieci.pl

 

1   2   » następna