Jesteś tutaj: Strona główna / Świetlica / Aktualności świetlicy

ROK SZKOLNY 2017/2018

Mój ulubiony Świeżak” - konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W ramach edukacji ukierunkowanej na promocję zdrowego odżywania, wybierania owoców i warzyw zamiast słodyczy, świetlica zorganizowała konkurs plastyczny wykorzystując popularne „Świeżaki”. Dzieci pokochały pluszaki, a przygotowane prace były odzwierciedleniem pozytywnych skojarzeń, jakie wywołują „Świeżaki”.

Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, gdyż wiele prac wskazywało na duże zaangażowanie i pomysłowość autorów. Jednakże I miejsce przypadło Paulinie Grześkowiak z klasy II b, II miejsce zajęła Sandra Drankiewicz z klasy I a oraz III miejsce Lena Ickiewicz z klasy I a.

Jury przyznało 11 wyróżnień: dla Weroniki Jochimskiej, Hani Lizoń, Marty Pietruczak, Daniela Oszurko, Roberta Dąbrowskiego, Emilii Jagodzińskiej, Julii Onochowskiej, Malwiny Kacprzak, Zuzanny Nowak, Julii Jędruch i Wktorii Kałat.

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie i mamy nadzieję, że „Świeżaki” w postaci prawdziwych owoców i warzyw będą często gościć w dziecięcym jadłospisie.

Nauczyciele świetlicy szkolnej

Dodano: 25 marca 2018

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Dwie uczennice naszej szkoły Alicja Nowak z klasy III a i Agnieszka Reczek z klasy III e wykazały się zdolnościami plastycznymi, pomysłowością oraz pracowitością. W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Głogowie na „Palmę wielkanocną”, Ala zdobyła III miejsce, a Agnieszka otrzymała wyróżnienie. Barwne, własnoręcznie zdobione palmy zasługiwały na uznanie! Brawa dla naszych dziewczynek.

Osiągnięcie w konkursie plastycznym

21 marca uczennica klasy II a, Marta Pietruczak, w IV powiatowym konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”, organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie, zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 22 listopada 2017

Pasowanie na świetlika

Aby tradycji stało się zadość, w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na świetlika. Grono Pierwszaków zostało należycie przyjęte do społeczności szkoły. Podczas uroczystości dzieci zmierzyły się z konkurencjami wymagającymi współpracy, kreatywności, zwinności i odwagi np., kiedy jadły cytrynę! Poradziły sobie znakomicie. Na koniec przyrzekły, że będą przestrzegać zasad panujących w świetlicy, służyć pomocą innym i rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy. Trzymamy ich za słowo i witamy w naszej gromadzie.

Przy okazji pasowania wszystkie dzieci świetlicowe mogą cieszyć się i korzystać z nowych gier dydaktycznych i edukacyjnych. Świetlica wzbogaciła się o drewniane zestawy zabawek, które mamy nadzieję przetrwają wszystkie dziecięce testy wytrzymałości.

Nauczyciele świetlicy